Szálasi ​küzdelmeiből 2 csillagozás

Hogyan történt a hatalom átvétele?
Csonka Emil: Szálasi küzdelmeiből

“Ajánlom ezt a könyvet a legrégibb párttagoknak, akik ott voltak a Hungarizmus első harcainál és akik kitartottak mind a hatalomig. Akik vállalták az úttörő munkát és évtizeden át nem vesztették el hitüket, erejüket. A hit és hűség tulajdonosai, az állhatatosság hősei lebegjenek példaképp mindazok előtt, akik tisztelik a hősiesség kultuszát.

Ajánlom továbbá könyvemet a legújabb hívőknek, akik Nemzetünk történelmének e legválságosabb napjaiban megértik a Hungarizmus hívő szavát, akik harcosául szegődnek és örök hűséget fogadnak a Hungarizmus hőseinek. Azoké legyen ez a könyv, akik ma kezet szorítanak az első hungaristákkal, akik átérzik szívükben a »testvér« szó hatalmas erejét, akik felülemelkednek a kicsiségeken és tudnak hősökké válni, mert megfogta lelküket a Hungarizmus hívő szava.

A hősöknek, apostoloknak, Magyar Nemzetünk minden harcosának ajánlom könyvemet.”

Eredeti megjelenés éve: 1944

Magánkiadás, Budapest, 2022
68 oldal · puhatáblás
Hungarista Mozgalom, Sydney, 1995
Hungarista, Budapest, 1944
102 oldal

Andriska>!
Csonka Emil: Szálasi küzdelmeiből

Csonka Emil: Szálasi küzdelmeiből Hogyan történt a hatalom átvétele?

Majdnem napra pontosan 18 év után elolvastam újra. Olvasmányos stílusú történelmi kordokumentum, és egyben alapmű a témában.

scofieldkeller>!
Csonka Emil: Szálasi küzdelmeiből

Csonka Emil: Szálasi küzdelmeiből Hogyan történt a hatalom átvétele?

Őszinte lelkesedéssel, a harc első sorából megírt politikai visszaemlékezés. Aki szeretné átérezni a hungaristák motivációját, érzéseit, és hogy hogyan élték meg a történéseket, annak bátran ajánlom.