Gyógyító ​kristályok 11 csillagozás

Csomai Zita: Gyógyító kristályok

Ez ​a gyönyörűen illusztrált, praktikus kézikönyv megmutatja, hogyan használd a kristályok lenyűgöző erejét és jótékony hatásait mindennapjaidban a testi-lelki egészséged fenntartásáért.

A kristályok gyógyhatását több ezer éve ismerjük, számtalan kultúrában használták és használják őket a mai napig.
A kövek, kristályok mindenkit megszólítanak, főleg azok a kristályok, amelyek hatására épp az adott helyzetben szükségünk van.
A gyógyító kristályok mind a testi, mind a lelki panaszok esetén gyengéd, de mégis hatásos segítséget nyújtanak, a „kőbe vésett” energiájuk, kristályszerkezetük által.
Ebben a könyvben az 50 leggyakrabban használt kristály leírása mellett az 50 leggyakoribb egészségügyi panasz, betegség szerepel, ahol a javasolt kristályok közül a részletes leírás segít a legmegfelelőbb kiválasztásában. Minden panasznál megtaláljuk a legmegfelelőbb alkalmazási módot, és az esetleges figyelmeztetéseket is.

Fedezd fel a kristályok gyógyító… (tovább)

Édesvíz, Budapest, 2017
Édesvíz, Budapest, 2017

DittaV P>!
Csomai Zita: Gyógyító kristályok

Csomai Zita: Gyógyító kristályok 50 gyógyító erejű kristály a mindennapos egészségügyi problémák és betegségek kezelésére

Abból a szempontból jobb, mint a Kristálybiblia sorozat, hogy mindenki által ismer kristályokat emel ki és mutat be szép képekkel és leírásokkal.

Read4Change>!
Csomai Zita: Gyógyító kristályok

Biztosan olvastatok már kristályokról szóló könyvet, nekem sem ez az első. Mégis azt kell mondjam, hogy maradandó és rendkívül hasznos tudást kaptam tőle!

A legeslegnagyobb megkülönböztető jegye, hogy ismertetőt kapunk a kristályok keletkezésének módja, szerkezeti felépítéseik valamint színeik szerinti gyógyhatásokról. A kristályok részletes leírásánál még az ásványianyag-tartalom is szerepel!

Ezen támpontok szerint a következőket tudtam meg:
• Az ásványianyag-tartalom és a kristályszerkezet FIZIKAI szinten működik (betegségek, fizikai tünetek kezelése).
• A keletkezés módja az ÉLETHELYZETEK, a változás okozta traumák, konfliktusok, blokkok oldását segítik.
• A szín és kristály formái pedig inkább LELKILEG hat ránk, pillanatnyi lelkiállapotunkat, hangulatunkat támogatja.

Én még ilyen mélységekbe idáig nem mentem! Persze ettől függetlenül az intuíciónkra való hagyatkozás is nagyon fontos. ♥️

Ezt követően pedig feltárja 50 kristály történetét, testi-lelki hatásait, kiegészítve a fent említett információkkal. Szemet gyönyörködtető képeket találunk benne, először a leírás elején kicsiben, majd közben beszúrva, ami egy teljes oldalt elfoglal!

A második felében pedig konkrét egészségügyi problémák, helyzetek esetére kapunk azonnali támogatást, de nem csak kristályok tekintetében! Mivel Zita orvos-természetgyógyász, rendkívül hozzáértéssel közelít az egyes betegsekhez és nem túlzott “fanatikussággal” ajánl mindenre is ásványt. Ellenben leírja, hogy elsősorban megelőzésben, kiegészítő kezelésben és rehabilitációban alkalmazhatóak hatékonyan a kristályok, és erre mindig következetesen felhívja a figyelmünket.
A betegségekről feltár egészen szemléletformáló gondolatok is!!

Sokkal többet adott, mint vártam!
Imádtam, beleszerettem, sokat fogom még forgatni! ♥️

Azt tudjátok, hogy ha terápiás céllal szeretnénk kristályt használni, milyen formájában érdemes alkalmazni?

Hálás köszönet a kiadónak a recenziós példányért! @Édesvíz_Kiadó

FélszipókásŐsmoly P>!
Csomai Zita: Gyógyító kristályok

Alapvetően nagyon szép és hasznos kis könyv:
– egész oldalas, közeli, nagyfelbontású képekkel a különféle drágakövekről, kristályokról;
– áttekinthető (2 oldalon, pontokba szedve a kövek főbb és gyakorlatban is hasznos tulajdonságai)
– könnyen kereshető (betűrendbe szedett fejezetek, illetve szakaszok, kis kőképekkel),
– mindegyik szakasznál van figyelmeztetés, a kő helyes használatára (pl. könnyen szétporlik, bánjunk vele óvatosan), választásáról (ne dőljünk be a szép színes üvegbizsuknak), vagy arra vonatkozóan, hogy egészségügyi helyzetben ne támaszkodjunk pusztán a kövek gyógyerejére

Egy általánosabb áttekintéssel nyit a kristályszerkezetek kialakulásáról, a különböző formák és színek lelki-szellemi hatásairól, alkalmazásukról (tisztítás, feltöltés, készítmények, tárgyak). aztán jön 50 kő tételes bemutatása (többjüket egészen ritkán említik más könyvekben), majd ezek felhasználási lehetőségeiről 50 leggyakoribb kórkép kezelésében (kezelési terv ábrával, egészségtudatos szemlélettel):
achát, akvamarin, ametiszt, apatit, aventurin, azurit, borostyán, citrin, fluorit, füstkvarc,
gránát, gyémánt, gyöngy, hegyikristály, heliotrop, hematit (vérkő), holdkő, jade, jáspis, kalcedon, kalcit, karneol, krizopráz, labradorit, lapis lazuli, larimar, magnezit, malachit, márvány, mohaachát, mookait, obszidián, óceánjáspis, ónix, opál, peridot (olivin, krizolit), pirit, rodokrozit, rodonit, rózsakvarc, rubin, smaragd, szeptária, szodalit, szugilit, tigrisszem (aranykvarc), turmalin, turmalinkvarc, türkiz, zoisit.

De ezen kívül semmi különlegeset nem adott (számomra). Jól megfér otthon a családi patikák, házi gyógymódok, gyógyfüveskönyvek polcán – alkalomadtán leveszem, ha kutatok valami után.

Aemitta>!
Csomai Zita: Gyógyító kristályok

Jó könyv, de dög nehéz :) az ásványok részletes leírása nekem nagyon rövidek volt, de a végén lévő fejezet, amiben a betegségekhez kapcsolják az ásványokat, részletesebbnek tűnt. Egyébként a színek, az ásványok összetételéről kevés szó szokott esni, ebben a könyvben erről is volt egy kis ismertető.

Marcsi_moly>!

A kristályok használata az emberiséggel egyidős, minden kultúrában fellelhetők emlékek, hagyományok, varázslatok és gyógymódok, amik a kristályokhoz köthetők.

A kristályok alkalmazásának története

Kapcsolódó szócikkek: kristály
FélszipókásŐsmoly P>!

Turmalin tulajdonságai – Szín: fajtánként más és más színű, létezik fekete, szürke, dinnye-turmalin, ami rózsaszínestől fehéren át zöldbe megy át

Kapcsolódó szócikkek: turmalin