Kenyérillat ​és harangszó 0 csillagozás

Lothárd – Kis falu a baranyai dombok lankáin
Csóka Éva – Gelencsérné Bosnyák Éva: Kenyérillat és harangszó

A ​paraszti kultúra egy kincs, közös kincsünk. Óvnunk, őriznünk kell, és hogy ne merüljön a feledés homályába, meg kell menteni és átadni az utókornak.

2005-ben – Lothárd hétszáz éves évfordulója alkalmából – Panni (András Gézáné) megszervezte falunkban a „Múlt emlékei" című helytörténeti kiállítást. Igaz, csak rövid időre és töredékeiben, de életre kelt a múlt.

Évában (Csóka Éva) ekkor merült fel a gondolat egy ezzel kapcsolatos emlékkönyv létrehozására. A gondolat megszületett, élt tovább és kivirágzott: mi lenne, ha a falu lakói közösen írnák meg a könyvet?

2007–2009 között mindenki lehetőséget kapott, hogy régi történeteit, élményeit megírhassa vagy elmondhassa. Mikor szóba került a múlt, az emberekben felkavarta az emlékeket és készséggel meséltek róla. A dolgos hétköznapokról, szép ünnepekről, nehéz időszakokról és szomorú eseményekről egyaránt. Összefogtunk, család és munka mellett dolgoztunk. Mindezt lelkesedéssel és szeretettel tettük. Nem csak mi,… (tovább)