Őrült ​bölcsesség 5 csillagozás

Csögyam Trungpa: Őrült bölcsesség Csögyam Trungpa: Őrült bölcsesség Csögyam Trungpa: Őrült bölcsesség

A ​tartalomból: Őrült bölcsesség szeminárium I. Jackson Hole 1972: 1. Padmaszambhava és a szellemi materializmus 2. A trikája 3. Eredendő ártatlanság 4. Örökkévalóság és csonttemető 5. Hagyni a jelenségek játékát 6. Cinizmus és odaadás; Őrült bölcsesség szeminárium II. Karme-Chöling 1972: 1. Padmaszambhava és a tantra energiája 2. A remény nélküliség és a trikája 3. Félelem nélküliség 4. A halál és a tapasztalati érzékelés 5. Az oroszlán üvöltése 6. Az intellektus és a negativitással való munka 7. Dorje Trölo és az átadás három módozata.

Mi is az az őrült bölcsesség? Padmaszambhava (Dorzse Szempa) élete, tanításai.
A tanítások olvasata: a külső szinttől (hinajana) haladva egyre beljebb (mahajana) eljutunk a magig (vadrajana), a tantrikus tanításokig, melyek a tibeti buddhizmus legszentebb tanításai, olyan ékkövek, melyek tudatunk tiszta tükrét jelenítik meg.

Tiszteletreméltó Chögyam Trungpa rinpocse oly elementáris erővel, oly magával ragadóan, oly… (tovább)

188 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639428302 · Fordította: Marek László

Lunemorte P>!
Csögyam Trungpa: Őrült bölcsesség

Olvasásom kezdetén teljesen mást vártam a műtől. Legalább annyit, hogy igazolja valaki azt, hogy én őrült vagyok és ez jó. Fogadjam csak el. Aztán arra jöttem rá, hogy nemcsak őrült nem vagyok, de még én sem vagyok. Na ehhez mit szólsz? Ez egy teljesen más megközelítés, nem az a sima alap buddhista könyv, egyszerűen csak van. És ez is a célja neki.

FélszipókásŐsmoly >!
Csögyam Trungpa: Őrült bölcsesség

A lét hármas elvének közérthetően megfogalmazott, józan (két lábbal a földön álló) bemutatása. Nagyon tetszett, hogy egy átfogó szemléletet ismerhettem meg a könyv segítségével.

Sajnos a magyar változat nagyon nehezen olvastatta magát, az eredeti szöveg sokkal gördülékenyebb. Olyan, mintha nem gyakorló fordította volna.

Jasi>!

Az alapvető józanság kifejlesztése a magunkon való munkálkodás folyamata, amelyben inkább az út maga, mint a cél elérése válik a munkálkodás alapjává.

25. oldal / Farkas Lőrinc Imre Könyvkiadó/

Jasi>!

A világ egy rendkívül gazdag körülmény, ami itt van; tele van erőforrással számunkra.

28. oldal / Farkas Lőrinc Imre Könyvkiadó/