Álomjóga ​és a természetes fény gyakorlata 6 csillagozás

Csögyal Namkhai Norbu: Álomjóga és a természetes fény gyakorlata

A könyvben Norbu Rinpocse az alvás és álmodás alatti tisztánlátás kifejlesztéséhez ad gyakorlati tanácsokat és útmutatásokat, mellyel messze túlmutat a nyugaton egyre népszerubbé váló éber álmodás gyakorlatain. Teszi ezt azzal, hogy olyan álom állapotokat irányító módszereket mutat, melyek a dzogcsennek nevezett – jelen tudatosságot kifejleszto – átfogó rendszer részeit képezik. E hagyományban az álombeli tudatosság kifejlesztése az egyre nagyobb éberséget kialakító módszerek fontos része, amely szükséges a végso megszabadulás eléréséhez.

Életfa, Budapest, 2003
172 oldal · ISBN: 9630098598 · Fordította: Blága Tibor
Kristály Alapítvány, Budapest, 2002
166 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630098598 · Fordította: Blága Tibor

Lunemorte P>!
Csögyal Namkhai Norbu: Álomjóga és a természetes fény gyakorlata

Nagyon érdekes ez a kötet. Néhol nehezebb megérteni, de ezt leszámítva nagyon jó.

Barbara_Bónyai>!
Csögyal Namkhai Norbu: Álomjóga és a természetes fény gyakorlata

Igaz végig jegyzetelnem és szótáraznom kellett és egy évig tartott, míg szóról szóra értelmezve végighaladtam ezen a csodálatos könyvön, de mire végigolvastam, úgy éreztem, hogy ez az, ezt kerestem idáig a zenben és a táltosoknál is. És meg is találtam, de a dzogchen még pontosabban írja le azt, amit én is megtaláltam. Ezáltal még közelebb kerültem ahhoz, amit megtaláltam. E könyv óta tudom, hogy én született dzogchen gyakorló vagyok. A magamra találással ajándékozott meg. Szívből ajánlom ezt a könyvet mindenkinek, aki Buddha ösvényére lép!