A ​nagymama 9 csillagozás

Csiky Gergely: A nagymama Csiky Gergely: A nagymama

1875. március 19-én hirdette ki az Akadémia a gróf Teleki-féle vígjátékpályázat eredményét, mely erős hullámzást indított el a tudományos élet vizein. Szász Károly, a bírálóbizottság előadója ugyanis szokatlanul szigorú hangot ütött meg jelentésében, a pályázatot „a leggyöngébbek egyikének” mondván „mely valaha az Akadémia előtt megfordult".

Eredeti megjelenés éve: 1891

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Olcsó könyvtár Franklin-Társulat

Franklin-Társulat, Budapest, 1905
104 oldal

Catnip>!
Csiky Gergely: A nagymama

Valószínűleg ezt fogjuk előadni az osztályommal az idei osztályszínjátszó fesztiválon, és gondoltam illene az egész könyvet elolvasni, nem csak azokat a részeket, amikben benne vagyok.
Aranyos kis történet, azt a két-három órát megéri rászánni az elolvasására. Egyszer jó lenne színházban is megnézni, kíváncsi vagyok, mi mit fogunk kihozni belőle.

Agymanó>!
Csiky Gergely: A nagymama

Ez nagyon jó volt! Azt hittem, hogy unalmas lesz, de nem. Helyenként nagyon jókat nevettem rajta és tényleg csak ajánlani tudom! :)

Tamee>!

KAROLIN (Ernőhöz): Megvallom uram, modorával és gondolkozásmódjával meg vagyok elégedve, csak kissé fiatalnak tartom ez állásra.

ERNŐ: Ha méltónak tartanám ily magas műveltségű hölgynek avult közhelyekkel felelni, azt válaszolnám, hogy a fiatalság oly hiba, mely napról-napra kisebbedik…

Tamee>!

Hív a kötelesség, némúlj el szív!
(Seraphine)