A ​futás öröme 8 csillagozás

Technikák a jobb teljesítményhez
Csíkszentmihályi Mihály: A futás öröme

Napjainkban ​egyre többen húznak futócipőt. Mi hajtja az embereket a futópályára vagy a terepre, hogy aztán edzettségi szintjüktől függően kocogjanak vagy akár ultramaratont fussanak?

A VÁLASZ EGYSZERŰ: A FLOW.

A futók szerencsések, mert ez a sport – legyen szó akár hobbifutásról, akár versenyzésről – számos lehetőséget kínál a flow megtapasztalására. Bár ez a gyakorlati tanácsokban is bővelkedő kötet a futást helyezi középpontjába, a szerzők mindenkihez szólnak, aki szeretné átélni a flow-t az élet bármely területén. Céljuk a kutatási eredményeik ismertetésével és a flow-t átélt futók személyes történeteinek megosztásával épp olyan egyszerű, mint amilyen nemes: segíteni az embereknek abban, hogy teljesebb, boldogabb életet élhessenek.

Csíkszentmihályi Mihály a kreativitás és a tökéletes élmény pszichológiájának egyik legismertebb kutatója. Széchenyiés Prima Primissima díjas, a Magyar Érdemrend nagykeresztjének tulajdonosa, az MTA tagja, a Claremont Graduate… (tovább)

Libri, Budapest, 2018
376 oldal · ISBN: 9789634334590 · Fordította: Dövényi Ibolya
Libri, Budapest, 2018
376 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634333395 · Fordította: Dövényi Ibolya

szikszai_2 P
Csíkszentmihályi Mihály: A futás öröme

Csíkszentmihályi Mihály: A futás öröme Technikák a jobb teljesítményhez

A flow alkalmazásáról eddig nem olvashatunk könyvet. Most már itt egy könyv, amely a flow állapot elérését a futásra alkalmazza. Amatőr hosszútáv futóként néhányszor már megéltem a flow-t futás közben is.
Minden futónak kötelező olvasmány.