Életemet ​egy rozsdás roncsért 15 csillagozás

Csikós Zsolt: Életemet egy rozsdás roncsért

Volt ​egyszer egy rendszerváltás. Ha az ember éppen akkor volt fiatal, elképesztő lehetőségek nyíltak meg előtte – egyikünk egyik perről a másikra milliomos lett, a másikunk ismert politikus, a harmadik haverunk valamelyik multinak a céges autós, év végi vaskos prémiumos pozíciójában találta magát. És néhányunkkal még nagyobb csoda történt – csóró főiskolásként, egyetemistaként nyugatiautó-tulajdonossá váltunk. Oké, nem volt sok pénzünk, el kell ismerni, hogy a törvények pontos ismerete sem volt az erősségünk – gondolkodás nélkül átléptük az utunkba álló szabályrendszer kerítéseit, a műszaki tudásunk pedig olyan… „ha majd látom a problémát, megoldom valahogy” – szinten mozgott. Jobbára fogalmunk se volt róla, mekkorát kockáztatunk, de ettől még nagyon autót akartunk, és a cél megvalósítása felé vezető úton baromi jól éreztük magunkat. Olyan jól, ahogy egy mai autóbuzi nem is biztos, hogy teheti már, mert autóból több van talán, de a szabályok is megsokasodtak. Jöjjön pár sztori a… (tovább)

Co-Graf, 2018
146 oldal · ISBN: 9786150019994

Viktoria_Agnes_Takacs>!
Csikós Zsolt: Életemet egy rozsdás roncsért

Vicces, hogy dobogos vagyok ezzel az ertekelessel. :D Fontos, hogy az ember lanya tisztaban legyen a parja hobbijaival, es legalabbis turelemmel halgassa az ezekrol szolo hosszas ertekezeseket. Ennek jegyeben evekkel ezelott betekintest nyertem a Totalcar autoorult vilagaba, hallgatojava valtam az Egesternek, sot, meg Belsoseg talalkozora is elkeveredtem. A temaba valo beavatasom fontos eleme volt a virtualis megismerkedes Zsoltival, parom (o szinten magas szinten, bar nagysagrendekkel kisebb meretekben uzi az autobuheralas muveszetet) egyik kedvencevel, akit postjai alapjan mar mondhatni, a regi ismerosok kozott tartok szamon, elvezettel olvastam a kulondozo csaladi nyaralasok tortenetet. Miutan a Muzeumok ejszakajan Katitol beszereztuk az iromanyt, o gyakorlatilag egy pillanat alatt vegigszaladt rajta, majd nekem is feltette a kotelezok listajara. A balatoni Alfacity hetvege tokeletesnek tunt az olvasgatasra, mig o buszke Alfa tulajdonoskent a markatarsak autoit mustralta, en a joval neptelenebb strandon elveztem a hetvegi nyugalmat es fogtam bele Zsolti konyvebe.
Nem csalodtam, a mar megszokott humor, oriasi tortenetek, amik csak akkor es ott tudtak megtortenni, es persze vicces autok. Az elottem szolokho hasonloan en is sajnalom, hogy csak ennyire rovidkere sikerult a kotet, az viszont kulon piros pont, hogy a tortenetek melle szamos foto is bekerult. Nekem, aki az autokat nagyjabol a logoja es a szine szerint kulonboztetem meg nagy segitseg volt, hogy a kepek alapjan lattam, milyen csodakkal is bajlodtak eppen. Bar mostam en mar fogkefevel Renault 5 olajteknot, azert orultem, hogy a muszaki leirasok is fogyaszthato es befogadhato szinten maradtak. A humor pedig, hat, nem vagyok az a felrohogos tipus, de ezen a konyvon tobbszor is felkacagtam. Hajra, Zsolti, legyen meg tobb ilyen!

zsoltika>!
Csikós Zsolt: Életemet egy rozsdás roncsért

Nagy csalódást keltett bennem. Mert túl rövid. Ja és nincs benne a Ponton. Meg eleve, MÉG. 5/5

GPeeter>!
Csikós Zsolt: Életemet egy rozsdás roncsért

Ahogy a szerző is fogalmaz: a könyv tulajdonképpen három giga hosszú Belsőség poszt. Aki azokat szereti annak kötelező, de minden autózás iránt érdeklődőnek érdekes olvasmány lehet. Az idősebb korosztály számára nosztalgikus élmény, a fiatalabbaknak (mint én) pedig betekintés egy bizonyos tekintetben sokkal szabadabb, más szempontból nehezebb boldogulású korba. Egyetlen hibája van, hogy túl rövid. És azt hiszem rákívántam valami régi “roncsra”. :)

csodaszarvas01>!
Csikós Zsolt: Életemet egy rozsdás roncsért

Minden autó kedvelő embernek jó szívvel ajánlom. Bárcsak sosem lenne vége ezeknek a sztoriknak. A végtelenségig tudnám olvasni. Na mindegy, ameddig a csillagot lehet tolni és a mercedes motorháztetején van csillag én nyugodtan hajtom álomra a fejem. Éljenek soká az állólánykák! :)

Martin_Monostori>!
Csikós Zsolt: Életemet egy rozsdás roncsért

A szerzőtől megszokott igazán magával ragadó és humoros történetmesélés. Nem tudtam letenni, egy délután alatt olvastam végig.

gecsa>!
Csikós Zsolt: Életemet egy rozsdás roncsért

Nagyon jó volt olvasni a sztorikat, és közben felidézni a sajátokat is! Remélem lesz azért folytatása!

en>!
Csikós Zsolt: Életemet egy rozsdás roncsért

Csikóst szeretem nagyon! Ez a könyv egyébként szuper, csak két probléma van vele:
1. rövid, de ha hosszabb lenne, még nem jelent volna meg!
2. néha indokolatlanul cirkalmasan elmerül a szerző valami olyan témában, ami vagy nagyon fontos számára, vagy megfeletkezett róla, hogy már egyszer elmélyült benne, említette stb.

Szóval, mindenkinek ajánlom, mert zseniális csak úgy mint az összes Égéstér podcastot, amiben haverjuk a Kopasz kicsit jelenoribb történetekkel is tud szolgálni.