Gyilkosa ​ismeretlen 21 csillagozás

A soroksári tragédia megdöbbentő története a férj elmondása alapján
Csikós Klaudia – Gedei Norbert: Gyilkosa ismeretlen

Soroksáron egy este futni indult egy családanya, aki sohasem tért vissza az otthonába. Összekötözött, lemeztelenített holttestét a közeli bicikliút mellett a férje találta meg a rendőrökkel. Megerőszakolták és megfojtották. Gyilkosa vagy gyilkosai azóta is ismeretlenek, dacára a komoly erőket megmozgató nyomozásnak. Több száz embertől vettek DNS-mintát, Soroksárt többször is szinte megszállták a rendőrök, akik házról házra járva keresték a gyilkost. Bár hivatalosan sosem gyanúsították meg, mint minden ilyen esetben, a legközelebbi hozzátartozó, azaz a férj is felkerült a lehetséges tettesek képzeletbeli listájára. Miközben meg kellett birkóznia a gyásszal, és megtanulnia, hogyan gondoskodjon egyedül a kisfiukról, el kellett fogadnia, hogy a nyomozók az élete legintimebb részleteiről is kifaggatják. A könyv az ő szemszögéből meséli el a közelmúlt legnagyobb gyilkossági nyomozásának történetét.

XXI. Század, Budapest, 2014
XXI. Század, Budapest, 2014

FLauraM>!
Csikós Klaudia – Gedei Norbert: Gyilkosa ismeretlen

Csikós Klaudia – Gedei Norbert: Gyilkosa ismeretlen A soroksári tragédia megdöbbentő története a férj elmondása alapján

Mély és őszinte részvétem.
Komolyan elgondolkodtatott a könyv.
Én is szoktam futni, egyedül sötétben soha többet.
Főleg, hogy az esemény pár kilométerrel volt csak arrébb a lakhelyemtől…

Köszönöm, hogy a könyv által beavatást nyerhettem a történtekbe.

kivimango>!
Csikós Klaudia – Gedei Norbert: Gyilkosa ismeretlen

Már a könyv elejétől kezdve rettentően szíven ütő, ahogy az ember olvasás közben óhatatlanul is beleképzeli magát a helyzetbe. Néhol ugrálunk az időben, gondolatmenetek is újra-újra indulnak, ez kellemetlen, de egyáltalán nem zavaró annyira, hogy igazán felróhassuk egy ilyen tragédiát elmesélő könyvnek. Nagyon rossz érzésekkel tettem le, mert tényleg felkavaró, hogy ilyen a világon van. Úgy gondolom, hogy egyszerű nyelvezetével, kevés oldalszámával mindenki idejébe beleférhet elolvasása, ajánlom mindenkinek.
Részletesebben: https://mizuvelem.blog.hu/2018/09/23/gyilkosa_ismeretle…

Streit_Krisztián>!
Csikós Klaudia – Gedei Norbert: Gyilkosa ismeretlen

Megrázó, valódi, olvastatja magát. Nem lehet letenni, délutáni olvasmány, de semmikép sem könnyű..Maradandó „élményeket” okoz.

Gabriella_Nagy_6>!

Ez a könyv ijesztő.
Ijesztő, mert hétköznapi emberrel történt, nem fontos beosztású politikussal, rendőrökkel, katonákkal, akik a munkájuk során talán nagyobb eséllyel kerülnek veszélyes helyzetekbe.
Ijesztő, mert hétköznapi szituációban történt, jómagam is járok futni a lakóhelyemhez közeli futókörökre, sportparkokba. Bár mindig tartottam attól, hogy sötétben menjen futni, ezután még jobban fogok.
Ijesztő, mert a hétköznapisága miatt könnyebben bele tudjuk magunkat képzelni, ha nem is az áldozat, akkor valamelyik családtag helyzetébe.
Ijesztő, mert mint nemsokára végző orvos, aki végzés után az igazságügyi orvostant választja majd hivatásául, talán állíthatom magamról, hogy az ehhez hasonló történetek általában érdeklődést váltanak ki belőlem, és a gyomrom sem tudom, hogy felfordul-e bármitől. De ez a könyv, nem irodalmi értékével, hanem magával a történettel megindított bennem pár gondolatmenetet, felhozott érzéseket. Senkivel sem kellene, hogy ilyen történjen…

giny>!
Csikós Klaudia – Gedei Norbert: Gyilkosa ismeretlen

„Kriszti meggyilkolása éppen azért ilyen megdöbbentő, mert azt üzeni, hogy bárkiből lehet áldozat.”

Beleolvastam az elejébe és nem tudtam letenni. Felkavaró történet, bár erősen érződik rajta, hogy nem “egy egyszerű taxis” – ahogy Károly magára hivatkozik –, hanem újságírók tollából származik. A címből kiderül, hogy nem lett meg a tettes, ennek ellenére végig reméltem, hogy fejlődik valamerre a nyomozás.
A férjnek és családtagoknak is rettentő nehéz lehetett ez, de szegény kisfiút sajnálom a legjobban. Remélem, megnyugvást talált az azóta eltelt 10 év alatt.

Alexandraa009>!
Csikós Klaudia – Gedei Norbert: Gyilkosa ismeretlen

Most olvastam ki 2 nap alatt mert annyira érdekelt a téma. Sok cikket olvastam az esetről és sok videót is néztem az esettel kapcsolatban. Mivel már elkapták a gyilkost úgy éreztem ideje beszerezni a könyvet, kíváncsi voltam leírnak e olyat benne ami nem tudható a médiából. Nekem tetszett a könyv, olvastatta magát, közben bele is tudtam élni magam a leírt törtébetbe ami ijesztő is volt számomra, mert sokszor bicikliztem vagy futottam azon az útvonalon ahol ez történt.