Ana ​Renaice igaz története 1 csillagozás

Egy jó kislány esetei a XX. századddal
Csikós Attila – Kerényi János: Ana Renaice igaz története

Egy könyv,melynek lapjain találkozhat Jávor Pállal, Mussolinivel, Truffault-val, Fellinivel és Fábry Sándorral is. (Vele valóban találkozni fog.) Egy könyv, melyben irodalmias utazást tehet a harmincas évektől napjainkig, egy különös, kitalált történet, egy afféle mese segítségével, melynek hőse egy álmodozó kedvű, néha vamp, néha honleányi nő, ki bejárja a világot, az időt és az emlékezetet. Jó pár majdnem hiteles fotográfia, s egy-két valódi, reményt keltően lehetséges pillanat gyűjteménye e könyv, s az is elképzelhető, hogy mindez megtörténhetett…

Duna International, Budapest, 2006

Csikós Attila – Kerényi János: Ana Renaice igaz története

Egy híresség, akiről nem tudunk semmit. Egy hősnő, aki eltűnt a hősök süllyesztőjében. Egy ember, akit mindenki ismert, de mégsem maradt fenn róla semmi.

Semmi, csak ez a fotóalbumocska.
Nem tudtam, ki ez a nő, és most sem lettem okosabb. Viszont találkoztam egy hölggyel, aki bejárta a világot, ismertebbnél ismertebb embereket ismert, beszélgetett velük, akár a szeretője is volt sokuknak.
Egy színésznő, egy modell, egy magyar Marilyn Monroe.
Egy szőkeség, aki elvarázsolt mindenkit, és világnézetével ma is hódít.

nettikeee P>!

A saját életemben nem lehetek látogató.

nettikeee P>!

A szerelem sem ér többet, mint annak az anyagnak a mennyisége, amiben manifesztálódik.

nettikeee P>!

Istenem, gondolta Ana, bárcsak megtalálná az igazit, bárcsak boldog lenne végre! Akkor én is kiegyensúlyozottan lehetnék boldogtalan.

nettikeee P>!

Íme, maga a két lábon járó szürrealizmus.

nettikeee P>!

Felfogta Isten, milyen messze került a Paradicsomtól?

Kapcsolódó szócikkek: Isten
nettikeee P>!

Nem arra a csodára vágyódom, amit a szentek jósoltak, hanem az egyszerű történések mesés sorozatára, amit egészében ismerek, és magamban életnek nevezem el.

nettikeee P>!

[…] mekkora felelőssége van annak az embernek, akinek semmi dolga nincsen a világon.

nettikeee P>!

A fantázia ma már csak foglalkozás.