Csomagolj ​ebédet! 4 csillagozás

Munkába, iskolába, utazásra
Csigó Zita: Csomagolj ebédet!

Ez a könyv azt mutatja meg, hogyan lehet tudatosan, finoman, fantáziadúsan főzni csomagolásra való ételeket, legyen szó komplett ebédről, snackről vagy egy laktató salátáról. Minden receptnél kis ábra jelöli ezért a glutén-, a laktóz-, a tojás- és a hozzáadott cukor-mentességet, illetve ha vegetáriánus, vagy vegán az étel. A színes képekkel illusztrált könyvet mindenkinek szánjuk, aki szeretne magával vinni finom és tápláló ételeket: azoknak is, akik fizikai munkát végeznek, és azoknak is, akik mozgásszegény életmódot folytatnak. Ezért nincs kalóriakorlát: fogyókúrába illeszthető és magasabb kalóriatartalmú fogások egyaránt kerültek bele.

Corvina, Budapest, 2018

meseanyu MP

Csigó Zita: Csomagolj ebédet! Munkába, iskolába, utazásra

Nagyon szép kivitelű, igényes könyv, és tartalmilag is minden benne van, amit ebben a témában el lehet mondani. Innovatív, modern, el is szégyelltem magam, hogy milyen egyszerű étkekkel etetem a családot. :-) Emellett nagy hangsúlyt fektet az egészséges étkezésre is, de nem tolakodóan, hanem csak finoman terelgeti az embert a hasznos alapanyagok felé. A bonyolultabb recepteket biztos nem fogom kipróbálni, de a salátákhoz, a változatosabb hozzávalók használatához ismét nagy kedvet kaptam.

Baráth_Zsuzsanna P

Csigó Zita: Csomagolj ebédet! Munkába, iskolába, utazásra

Ebédidő az irodában: a kollégák előveszik a hűtőből az otthonról hozott / ételfutártól rendelt finomságokat, és már indulhat is a zsibongós étkezés, hiszen ilyenkor van idő napközben egy jót beszélgetni nem munkaügyekről. Én ebből szépen ki szoktam maradni, melynek legfőbb oka, hogy saját magamnak nem főzök, inkább elsétálok a kb. 5 percre lévő étterembe és szépen kényelmesen megebédelek, majd jöhet az elmaradhatatlan capuccino. Vagyis elvileg nem én lennék ennek a szokás szerint gyönyörű kivitelű szakácskönyvnek a célcsoportja, de Csigó Zita neve nekem elegendő garancia volt a minőségre, és természetesen nem csalódtam, a szokásos magas színvonalat hozta a kiadvány, amely telis-teli van egészséges és kreatív finomságokkal és olyan fantasztikus fotókkal, hogy szívem szerint azonnal nekilátnék szép sorban elkészíteni őket. Na nem ebédre (tényleg nem főzök hétköznap saját magamnak, egy főre minek), hanem hétvégén, és nem szép kis dobozkákba pakolom őfincsiségüket, hanem egyenesen a pocimba, mert esélytelen, hogy ne fogyjon el azonnal. Körtés – camembertes quiche? Zakuszkás táska? Nyári tekercs teriyaki tofuval és mogyorószósszal? Jöhet? És nem, nem bonyolult elkészíteni őket, bár az alapanyagok beszerzése kicsit macerás (ha van biobolt a közelben, nem probléma, de hipermarketekben is megoldható), és kell ahhoz egy kis nyitottság, hogy belevágjunk ezeknek a lássuk be, a megszokottól nem kicsit eltérő falatkák/ebédek elkészítésébe, de ezektől a szép fotóktól és a jól szerkesztett receptektől biztosan megjön a kedvünk a kísérletezéshez. Ez a szakácskönyv nem teljesen vega, hiszen található benne néhány húsos recept is, de mivel a szerző szokásához híven az egészséges ételeket helyezte előtérbe, nyugodtan beszerezhetik a húsmentes étkezést folytatók is, sőt, több vegán finomság is található benne (abszolút kedvenc részemről: vegán bolognai tészta). Egyetlen problémám volt ezzel a könyvvel: picikét eklektikusra sikeredett, de ennél nagyobb bajunk ne legyen.
A teljes kritika itt olvasható:

Jako_Doro

Csigó Zita: Csomagolj ebédet! Munkába, iskolába, utazásra

Már a megjelenésekor szemezgettem ezzel a könyvvel, de most jutottam el odáig, hogy kézbe vegyem és végiglapozzam.
Sok jó ötlettel lettem gazdagabb, aminek külön örülök, az az egészséges étkezéshez közeli szemléletmód, amit a könyv követ. Plusz pont a tálalásért, imádom a a számomra „múltidéző” csatos üvegcséket. Ezek a receptek plusz mosolyt fognak az arcomra csalni, amikor dolgozni megyek, és ilyen ízlésesen egészséges ennivalókkal térek be az iskolába.