Budapesti ​temetők 5 csillagozás

Csernus-Lukács Lajos – Triff Viktor – Zsigmond János: Budapesti temetők

Ez a kis kötet nagyrészt szenvedélyes magánszorgalomból végzett kutatások adatait összefoglalva igyekszik eligazítani az érdeklődőket a budapesti temetők értékei között.
Mivel lehetetlen minden jelentős nevet és művészi alkotást belesűríteni egyetlen vékony kötetbe, a séták során a látogatóra sok személyes felfedezés is vár.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A mi Budapestünk Budapest Főváros Önkormányzata Főpolgármesteri Hivatala

70 oldal · ISBN: 963837697X

Pennmenelien P>!
Csernus-Lukács Lajos – Triff Viktor – Zsigmond János: Budapesti temetők

Amit megtudtam: gyakorlatilag nincs olyan pontja Budapestnek, ahol anno ne lett volna temető, milyen gyönyörű alkotások vannak a temetőkben (bár ezt részben eddig is tudtam/láttam) és hol nyugszanak a „NAGYOK”.
Rövid, tömör írás, néhol jó lett volna még olvasni a történelmi háttérről,de összességében jó kis informatív könyvecske.

egy_ember>!
Csernus-Lukács Lajos – Triff Viktor – Zsigmond János: Budapesti temetők

Rövid, alig hetven oldalas kis könyv, de jó bevezetés a budapesti temetők világába. Úgy gondolom, első tájékozódásra kiváló, és ennek a sorozatnak ez is a célja, hogy az érdeklődést felkeltse.
Informatív, térképekkel megtámogatott, zsebbe való kiadvány. Temetői sétára csábító. Remélem hamarosan a helyi turistán hasznosíthatom.