Lina ​múltja (Gyarmaty Karolina történetei 1.) 13 csillagozás

Csernovszki-Nagy Alexandra: Lina múltja

„Tél vége felé döbbenetes dolog borzolta a kedélyeket ebben az álmos kis városkában. Olyan, amiről a legvadabb rémálmomban sem gondoltam volna, hogy megtörténhet ezen a helyen! A viharoknak és esőzéseknek köszönhetően a víz kimosott egy női holttestet a földből, nem messze a Lévay család otthonától. A ház népe összeszaladt, rég lehetett már ekkora izgalom a környéken.”

Garbo, Budapest, 2019

BeliczaiMKata
Csernovszki-Nagy Alexandra: Lina múltja

Először is köszönöm az írónőnek, hogy elolvashattam a könyvét és kaptam egy névre szóló példányt!
A borító nagyon szép, igényes az egész könyv, ránézésre, tapintásra is. Na de lássuk a történetet.
Ambrózy óta szeretem a régmúlt időkben játszódó krimiket, ezért is volt nagy öröm számomra, hogy olvashattam Lina történetét.
Megdöbbentő volt a múltja, nagyon erős személyiség, hogy nem roppant bele abba, ami vele történt. Végig izgultam, hogy mik fognak még kiderülni, mind a jelenében, mind a múltjában. Minimum három embert gyanusítottam, és nekem tetszett, hogy nem tudtam kitalálni, csak a legvége felé, hogy ki lehetett a szálak mozgatója, és azt kell mondjam, ez még durvább, mint a múltbéli események, pedig azokat is nehéz túlszárnyalni.
Pár óra alatt elolvastam volna, ha a gyerekek mellett lett volna több időm, mert alig vártam, hogy olvassam, kiderüljön, mi van a háttérben.
A vége pedig nagyon gonosz, így nem végződhet, mi lesz spoiler? Remélem, hogy hamarosan olvashatom a folytatást!

Cintia9910
Csernovszki-Nagy Alexandra: Lina múltja

Hatalmas meglepetés egy első könyves szerzőtől ! Én egy könnyed 19. századi romantikus regényre számítottam, amit végül is, nagyjából meg is kaptam. Nagyon tetszett, ahogy bemutatta az akkori helyzetet Magyarországon, én simán el tudom képzelni, hogy ezek a párbeszédek hasonló formában tényleg elhangozhattak. Számomra a legnagyobb meglepetés a krimi szál volt. Olvastam már pár krimit, és többször sikerült eltalálnom a történet végét, de itt az írónő behúzott a csőbe. Hatalmas meglepetés számomra ez a kötet, és már nagyon várom a folytatást !

Kovács_Ági_3 P
Csernovszki-Nagy Alexandra: Lina múltja

Nagyon szeretem a történelmi romantikus könyveket különösen az 1800-as 1900-as évek közötti időket. S ami a legjobban szeretem még, hogy egy kis nyomozás is van benne. Ezt különösen nagyon szeretem. S ebben aztán minden volt, hogy jó történetet kaphassam. Izgalom, rejtély, titkok, és krimi fűzte össze az egész eseménysort. Még most is befejezés után itt kattog fejemben Márton és Lina története, hogy vajon mi lesz velük. Hogyan folytatódik tovább a történetük? Illetve mi történhetett Gyulával? Mik derülhetnek még ki Lévay családról, vagy Lina múltjában?

Bővebben itt olvashatod:

Bethany_
Csernovszki-Nagy Alexandra: Lina múltja

Fordulatokban gazdag, korhű regény, szuper történettel és szuper szereplőkkel. Nagyon nehéz volt letenni, végig annyira pörgött a sztori. A végén pedig teljesen leesett az állam!
Mindenkinek ajánlom aki szereti a XIX. században játszódó, rejtélyekkel teli és romantikával átszőtt történeteket. Vagy csak aki szeretne egy izgalmas könyvet olvasni. A Lina múltja pont ilyen. Nagyon várom már a folytatást! :)

Vikunya8
Csernovszki-Nagy Alexandra: Lina múltja

Én nem szerettem ezt a könyvet… IMÁDTAM!! Este kezdtem el, nem kicsit bambán, akkor nem kötött le, de amikor reggel folytattam, le sem tudtam tenni. Annyira kiakasztott a vége, hogy nem tudom hogy fogok más könyvet kézbe venni spoiler.Márton minden megszólalásán mosolyogtam, sokszor tudtomon kívül. Tudat alatt vártam, hogy mikor jelenik meg, mert ő volt az abszolút kedvenc. Alig várom a következő részt spoiler.És mindenkinek bátran ajánlom, senki nem fog csalódni.
Vikunya8

erta
Csernovszki-Nagy Alexandra: Lina múltja

Köszönöm és örülök, hogy egy tiszteletpéldányt magaménak tudhatok.
A mai esős délutánt vele töltöttem :)
Tetszett, végig lekötött, izgalmas, fordulatos, pörgős… volt benne minden ezen a 172 oldalon…. múlt század, történelem, múlt jelen váltakozása, gyilkosság, szerelem, féltékenység, családi titok…. nem árulok el többet :) Olvassátok el!
Várom a folytatást!

Edina_Petrezselyem
Csernovszki-Nagy Alexandra: Lina múltja

Végig mozgalmas, izgalmas könyv, amibe teljesen bele tudtam magam élni. Van benne minden: szerelem, krimi, valósághű kor ábrázolas. Nagyon nehéz letenni, olvastatja magat! Nagyon várom a következő részét

Enigma52
Csernovszki-Nagy Alexandra: Lina múltja

Izgalmas és jól felépített a könyv cselekménye. Végig lekötött a történet, szinte abban a korban éreztem magam! Nagyon tetszett!

Tóth_Detti
Csernovszki-Nagy Alexandra: Lina múltja

Ha szereted a történelmet, a romantikát és nem veted meg a krimi műfaját sem, akkor ezt a könyvet Neked írták.

Bővebben itt olvashatsz róla:

Nono_Tamas
Csernovszki-Nagy Alexandra: Lina múltja

Először is még egyszer megköszönném az írónőnek a tisztelet példányt!
Már mikor megérkezett a könyv akkor elakartam olvasni, csak volt még 8 könyv amit könyvtárból vettem ki így azokat olvastam először, de tegnap este elkezdtem olvasni ezt a könyvet és nem tudtam lerakni annyira kíváncsi voltam, hogy mi fog történni benne és ma reggel kiolvastam!
Egyszerűen lenyűgözött és imádtam!A kedvenc szereplőim természetesen Lina és Márton (kik mások lennének).
Olyan rossz,hogy így végződött,de már most nagyon várom a folytatását!
U.i Édesanyám is kiolvasta a könyvet és neki is tetszett! :) <3
Remélem hamar jön a folytatása mert megöl a kíváncsiság és nem bírok várni! :D
Addig is ajánlom mindenkinek, hogy olvassa el ezt a csodálatos könyvet!

SzanĐi_Nagy P

A szív elhatározza, hogy nem érez többé, az ész eldönti, hogy nem
hisz többé, s erre jön valaki, aki felforgatja az egész világunkat.