Tollaskígyó ​utolsó visszatérése (Csillagember 4.) 34 csillagozás

Csernai Zoltán: Tollaskígyó utolsó visszatérése

Miért jelenik meg napjainkban ismét a fehér bőrű, szakállas, hol quetzalmadártollas és kígyós fejdíszt, hol hosszú, fehér köntöst viselő bölcs, jóságos isten Mexikóban, a Yucatán-félsziget partjainál? Miért hiszik azt történetünk szereplői, hogy az ember alakban felbukkant Tollaskígyó az Orgon Negyedik Világából jött csillagember? Mit vár tőle az idős professzor, a szervátültetés tudósa, aki végtagbankot alapított, és miben reménykedik az a hajótörött fiatal régész, aki itt folytatja apja mezopotámiai kutatásait? Szerelem és féltékenység, földrengés és atomrobbantás, menekülés és hajsza szárazon és vízen alakítja és pecsételi meg a szereplők sorsát. A történet végére az is kiderül, ki a barát és ki az ellenség: kit őriz Vitztipocstli, a démonok démona, és kiért jön el felszabadítóként a mélytengerek népe.

Eredeti megjelenés éve: 1987

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kozmosz Fantasztikus Könyvek

Kozmosz Könyvek, Budapest, 1987

pwz I>!
Csernai Zoltán: Tollaskígyó utolsó visszatérése

Utólag jöttem rá, hogy „botor” módon, nem néztem utána, hogy mit akarok olvasni. De ahogy látom, mások is így jártak :)! Ez a 87-ben megjelent mű Csernai kezdetben három-, majd ezzel a könyvvel négyrészessé bővült sorozatának utolsó része! Valószínűleg azért is húzták le olyan sokan, hiszen talán nem értették az összefüggéseket és a többség is önállóan próbálta értékelni.
Leírom sorban a négy részt, talán mások is sorban végigmennek rajta:
1. Titok a világ tetején (1961)
2. Az özönvíz balladája (1964)
3. Atleóntisz (1971)
4. Tollaskígyó utolsó visszatérése (1987)
Erős Däniken-hatást érezni, de Csernai ennek a témának az egyik legszakavatottabb hazai képviselője volt a múlt évszázad második felében. Szerintem nem rossz :)
Az első két rész a Kossuth Fantasztikus sorozatban, egy könyvben is megjelent, a második kettő pedig a Kozmosz Fantasztikus Könyvek sorozatban.
Az özönvíz balladája-t a Cs. Horváth Tibor-Fazekas Attila páros képregény formában is remekül feldolgozta, erre is emlékszem :)!

Csillagember sorozat · Összehasonlítás