A ​rejtett hálózatok ereje 24 csillagozás

Csermely Péter: A rejtett hálózatok ereje

„Miért szép Mona Lisa mosolya? Miért stabilizálják a nők a társadalmakat? Miért egyformák a gyümölcslegyek? A könyv megmutatja, hogy a fenti kérdésekre a válasz ugyanaz. Minden komplex rendszert a gyenge kölcsönhatások stabilizálnak. E kölcsönhatások alkotják a rejtett hálózatokat, melyeket Szűcs Édua nagyszerű karikatúrái hoznak az olvasóhoz még közelebb.
A könyv kivételesen sok területet kapcsol össze, és mind az új tudományos eredmények iránt érdeklődő laikus olvasónak, mind a hálózatok szakértőinek számos újdonságot ad.” Vicsek Tamás akadémikus

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tudomány – Egyetem Vince

Vince, Budapest, 2005
376 oldal · keménytáblás · ISBN: 963955264X

Duchon_Jenő>!
Csermely Péter: A rejtett hálózatok ereje

Nagyon izgalmasan viszi tovább a Barabási féle hálózatgondolkodás. Én ezt olvastam előbb (nem az alapművet) és jobban is tetszett. Tudományosabb hatású, bár nehezebben, értőbben kell olvasni, ugyanakkor azért bárki számára érthető. Egy olyan világot tár fel, amely rettentő sok érdekességet rejt, és egy másfajta gondolkodásra kényszeríti az embert. A végén képesek leszünk mindent hálózatosan vizsgálni :)

Stella_>!
Csermely Péter: A rejtett hálózatok ereje

Érdekes, szórakoztató olvasmány. Tudományos mű, azonban a hétköznapi ember számára is érthető, követhető marad köszönhetően a sok életből merített példának.
Számos olyan információhoz, tanácshoz juthatunk az olvasása során, amelyet munkahelyünkön, magánéletünkben is hasznosítani tudunk.

Leselejtezett>!
Csermely Péter: A rejtett hálózatok ereje

Nagyon érdekes és izgalmas tudományos írás, amely teljesen érthető ("konyhanyelven") íródott. Olvastatja magát nagyon és rengeteg gondolkodni valóra ad lehetőséget. Remek könyv!

metahari P>!
Csermely Péter: A rejtett hálózatok ereje

Ez egy gyönyörű szakkönyv, nemcsak a téma, a nyelv és a kinézet, hanem még a szaga is… ó.

pulse>!
Csermely Péter: A rejtett hálózatok ereje

A hálózatoknak már rabja vagyok, következőleg ennek a könyvnek is, annak ellenére, hogy kevesebbet értek, mint szeretnék. :)