Csermák Kálmán (szerk.) · Csermák Alice (szerk.) · Endrédy István (szerk.) · Endrédy Cecília (szerk.)

Az ​óbudavári Schönstatt-kápolna története 1 csillagozás

Csermák Kálmán – Csermák Alice – Endrédy István – Endrédy Cecília (szerk.): Az óbudavári Schönstatt-kápolna története

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 2010

Kek P

Örülök, hogy rábukkantam e kis könyvecskére. Mindig is érdekeltek az egyes templomok történetéről szóló helyi kiadványok, mert ezek biztos, hogy nem csak építészeti és művészettörténeti leírásokat tartalmaznak, hanem utalnak esetleg az alapítás körülményeire, a létrehozók szándékára.
Így van ez a schönstatti kápolnával kapcsolatban is, melyről először Ozsvári Csaba halálakor halottam és most a könyvet olvasva újra találkoztam vele, illetve szépséges feszületével. Természetesen nem ez az egyetlen kép a kötetben, de számomra a döntő, hogy fel kell keresnem egyszer ezt a helyet. Szép a hely, szép a kápolna, szép a küldetés és a család lelkisége. Érdekes, hogy földrajzilag egész máshova helyeztem Óbudavárt képzeletben… Hát, van ilyen! De itt az alkalom, hogy helyre tegyük. Majd egyszer talán meg is nézem.

Kek P

Miután hazatértünk és itthon sokaknak elmeséltük a kereszt történetét, arra a gondolatra
jutottunk, hogy méltó helye a kápolnában lenne az oltárba beépítve. A tabernákulum ajtaján látható kis fekete kereszt a mi dachaui ereklyénk. Összeköt bennünket Kentenich atya életével, és életáldozatával, az ajándékozás által pedig a nemzetközi Schönstatt-mozgalommal.” (Ther házaspár)

Kek P

Vagyis amikor egy schönstatti eljön a kápolnába, hogy elmondja gondjait és segítséget kérjen, akkor mindig találkozik a kérdéssel: „És Te mit hoztál; mit tettél, mit teszel?”
     Talán azt gondoljuk, ugyan mit számít, amit én tudok tenni az előttünk tornyosuló nehézségek megoldásában. Gyengének, kicsinek, tehetetlennek éljük meg magunkat. Mégis ha gyermeki bizalommal és szeretettel fordulunk Istenhez és a Szűzanyához, akkor kiváltjuk atyai-anyai gondoskodásukat és a segítség biztosan megérkezik. Nekünk embereknek van szükségünk ezekre az apró tettekre, lelkes igyekezetre, hogy kifejezhessük gyermeki szeretetünket, bizalmunkat és hűségünket.