Halott ​barátnők 95 csillagozás

Cserjési Petra: Halott barátnők

Öt hulla. Egy tetthely. Egy közös pont.
Vagy mégsem?

Egy átlagosnak induló napon, a szennyvíztelepen öt női holttestet találnak. Látszólag egyetlen közös ponttal: Lolával. Az ügy felgöngyölítését láthatatlan erők gátolják, így az lezáratlanul már-már a feledés homályába merül.
Két év után, a váratlan helyről érkező bizonyítéknak köszönhetően, az ifjú nyomozónő új főnökétől kap egy esélyt, hogy utána járjon a rejtélynek. Vajon választ kap élete egyik legfontosabb kérdésre? Ki gyilkolta meg a legjobb barátnőit?
Ahogy titokzatos segítőjével egyre mélyebbre ásnak, úgy derül ki, hogy mindenkinek vannak titkai, amiket elrejtene a világ elől és, hogy valójában senki sem egészen az, akinek látszik…
Lesz, akinek fontosabb az igazság, mint a titkok megőrzése? Vagy mindenki a saját érdekeit helyezi előtérbe? Te mit tennél?

Dr. Cserjési Petra regényében egy szövevényes történeten kalauzolja keresztül az olvasót, amit a korrupció, megfélemlítés és a bűn itat át.

Álomgyár, Budapest, 2016
Álomgyár, Budapest, 2016

Gorkie P>!
Cserjési Petra: Halott barátnők

„Mit tehet egy nyomozó, ha meggyilkolják a legjobb barátait?”

Egyértelmű, hogy a borító nagyon hatásos. Olyan borongós, baljós érzetet kelt bennem. A címmel és a figyelemfelkeltő mondattal az elején, magához vonza az olvasókat. Mit tehet ez ellen egy krimi-rajongó? Természetesen, enged a vonzásnak. :))

Az első gondolatom, amikor befejeztem az volt, hogy: Hűha! Ez nagyon jó volt! És már írtam is az írónőnek, hogy lesz-e folytatás. Kérek még a szerzőtől, még, még…

Minden karakter szépen ki lett dolgozva, egyediek és hitelesek. A cselekmény érdekes és jól felépített, meglepő fordulatokkal.
Örülök, hogy olvashattam, engem megvett magának és nagyon remélem, hogy lesz folytatás minél előbb, mert nekem kell!!! :)))

Bővebben:

Cserjési Petra: Halott barátnők

„Az ember néz filmeket, olvas könyveket, időnként a híradót is meg-meghallgatja, de ahogy más is, azt hiszi, vele ilyesmi aztán nem eshet meg.”

Hú, ez aztán nem volt semmi. A tavalyi évben kezdtem nyitni a krimi műfaj irányába. Előtte nem foglalkoztatott annyira a téma, nem éreztem szükségét valahogy. Most mégis, Cserjési Petra: Halott barátnők című könyvével végleg kibővítettem a komfortzónámat ezzel a kategóriával is. Hihetetlenül izgalmas, letehetetlen. Imádom!
(…)
Ez a könyv nem csak egy sima, sablon nyomozós sztori. Annál sokkal több. Betekintést nyerhettem a rendőrség rendszerébe. Megismerhettem, milyen eszközökkel dolgoznak, Magáról az emberi jellem elemzéséről is rengeteg információval szolgált. Kifejezetten tetszett az a rész, mikor előkapják a telefont egy meghallgatás során. Az írásmód fenomenális. Választékos, normális. Nincs teletűzdelve fölösleges leírásokkal, gondolatmenetekkel, nincs túlbonyolítva. Tiszta fejjel megy előre a történet.
Nagyon sok, főként magyar könyvnél, észleltem már, hogy a fogalmazásmód lök ki a történetből. Nem lehet összeegyeztetni az eseményeket a megvalósítással. Nos, szerencsére ez itt nem áll fent, teljesen összepasszol.

A teljes értékelést itt érhetitek el: http://niitaabell.blogspot.hu/2017/01/cserjesi-petra-ha…
Interjú az írónővel: http://niitaabell.blogspot.hu/2017/01/interju-cserjesi-…

Cserjési Petra: Halott barátnők

Amikor megláttam @Niitaa értékelését a könyvről valahogy éreztem, hogy ez tetszeni fog. Aztán ez a borító *.* Hát nem csodálatos? Ránézel erre a könyvre és hívogat, hogy : Olvass el! Olvass el!
Plusz ez a frappáns cím is. Iskolában pont hiányoztak a barátnőim, így egész nap csak olvastam, és hát…elég bizarr lehetett a többiek számára.
A történet olvastatja magát, minél inkább haladunk előre annál több és több minden derül ki. Sosem tudod lerakni, vagy, ha sikerül is, akkor is a következő lépésen fog járni az eszed. Bepillantást enged a rendőri életbe, olyan dolgokat tudtam meg, amikről álmodni sem mertem!

Valójában elhihetünk-e bármit is a világon? Hogyan bízd rá az életed a társadra, ha attól félsz, ha nem figyelsz hátba szúr? Manapság már semmit sem ér a becsületesség? Pénzért bárkit meglehet venni?

Ez egy tökéletesen megírt történet! Egyedi cselekménnyel, karakterekkel, hihetetlen fordulatokkal. Látszik benne a sok munka, de egyszerűen nincs semmi rossz szó rá! Fenomenális! Engem teljesen megvett. Alig várom, hogy még több ilyet olvashassak az írónőtől! ❤
Köszönöm az @Álomgyár_Kiadó -nak a recenziós példányt :)

Nikolett0907 P>!
Cserjési Petra: Halott barátnők

„Ha elég sok emberrel találkozol, beszélgetsz, és közben alaposan figyeled őket, egy idő után egyszerűen tudod, melyikük mit fog csinálni legközelebb.”

Na kérem ez egész jó volt.
Végre egy történet, ami nem összecsapott, végig érezni lehetett azt az alapos háttér munkát, amit mostanában egyre jobban hiányolok.
Igazán egyedire és izgalmasra sikeredet, nagyon tetszett, hogy egyáltalán nem volt klisés, sőt tudott újat mutatni.
Igazi kis csemege kutató lelkemnek.
A fél csillag levonás csak egy kis bizalmatlanság, de el fog múlni. A borító meg teljesen magával ragadó.
És vajon van más regénye a kedves írónőnek, mert én nem találtam semmit? 0.0

Ajánlom! :)

GytAnett>!
Cserjési Petra: Halott barátnők

Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem volt jó könyv, de azt hiszem, én ehhez már hülye voltam. :D
Hirtelen belecsöppentünk egy történetben, ahol egy nyomozónő öt barátnőjét megölték két évvel korábban, de nem tud semmit a nyomozásról, holott ő nagyon szeretne segíteni. Jogos szerintem, hogy nem vették be, de némely infót közölhettek volna vele. Gondoltam. :D spoiler
A legfőbb problémám a rengeteg szereplő volt. Ráadásul még a megölt lányok is mind A betűsek voltak, folyamatosan kevertem őket. A főbb szereplőket gyorsan felfogtam, de a végén már, amikor a megoldást kaptuk meg, már tényleg nem tudtam, hogy ki kicsoda és ki kivel van. Nyomi vagyok, azt hiszem. Vagy tényleg nagyon fáradt voltam. A második verzió jobban tetszene. :)
Nagyon tetszett Lola kitartása, hogy végig ment a saját feje után, még akkor is, amikor én már régen feladtam volna. Igorral igazán jó párost alkottak. Főként a nyomozói munkájukra tudom ezt mondani, elvégre romantikus szál nagyon nagyon minimális volt benne. A romantikus énem ezt sajnálta is egy kicsit, de megértettem, hogy ez a történet nem egészen erről szól. :)
További gondom az volt, hogy az írásmóddal nehezen barátkoztam meg. Ha agyonvernek, akkor sem tudom megmondani, hogy mi is volt vele a probléma. Talán túlzottan tényközlő volt, nem tudott belőlem érzelmeket kicsikarni, és ha már egy olyan nőről olvasunk, aki a megölt barátnői ügyében nyomoz, el bírtam volna képzelni, hogy néha egy kicsit kiakadjak.
A megoldásra magamtól soha az életben nem jöttem volna rá. Eleve olyan típus vagyok, akit az orránál fogva lehet vezetni, de itt tényleg halványlila ötletem sem volt. Örültem annak, hogy a végén így még tudott meglepetést tartogatni.
A borító pedig hihetetlenül tetszik. Szeged eleve az örökszerelem városom, így kifejezetten jól esett ránézni, plusz a regény hangulatára is lehetett már belőle következtetni. :)

smetalin>!
Cserjési Petra: Halott barátnők

Nem igazán találtam más könyvét az írónőnek, tehát gondolom akkor ez az első, és mint első könyv nagyon jól sikerült.
Rettentően figyelt a részletekre, érződik hogy sok munkája volt vele, nem egy összecsapott logikai bakikkal tele megírt regény. A végén írta is, hogy szeretett volna olyan regényt írni, amiben az olvasó nem jön rá már a felénél, hogy ki a gyilkos. Itt ez nem is történt meg. spoiler
Ami nekem kicsit sok volt, az a rengeteg lánynév és mind A betűvel kezdődött, persze ennek is volt egy magyarázata, de néha képzavarba kerültem most kiről is van szó. Illetve az akcióból és a csavarokból is néha kevesebb is elég lett volna, de összességében egy jó kis történet.

Paulinusz_Tünde P>!
Cserjési Petra: Halott barátnők

Túl tökéletes nyomozás, csupa „A” betűs barátnővel.

„Hogyan is várhattam el a kollégáimtól, hogy megoldjanak egy ekkora volumenű ügyet, ha a csajok egy – egy rokonának vagy ismerősének életében több rejtély volt, mint egy Asimov összes kötetben?”

Elég jó humorral megírt kötetet kapunk a kezünkbe, de mint fent céloztam rá, túl sima nyomozással szembesülünk, ahol minden simán megy, minden klappol. Nem volt rossz egyébként, gördülékeny, érdekes, de hiányzik belőle valamiféle tartás, valami szigorú vonal, ami mellett pontosabban lehetett volna haladni. Például szerintem a főnök beosztott viszony sem lehet ennyire laza a rendőrség kötelékeiben, még ha ismerősek is egymásnak, de lehet én tévedek. Sosem voltam rendőr nyomozó. Az, hogy szinte „tinik” a nyomozók/ügynökök az már meg sem lepett. A szereplők sem hagytak mély nyomot bennem, úgy érzem a gyors eseményekre épült a történet, tehát senki ne várjon mögöttes mondanivalót. Egy szimpla nyomozás ez, ilyen/olyan szereplőkkel.
Másik problémám a műszaki dolgok khm… leírása, ezt könnyen le lehetett volna ellenőrizni. Mondjuk pech, mert én nagyon műszaki beállítottságú vagyok, tehát rám ordított a butaság. Például még most is csak az 5G-s telefonoknál tartunk, szóval a 10G-t enyhén szólva is túlzásnak éreztem (a könyv 2016-os). A másik a Vertu telefon. A luxus kategória (igaz csak az árában, … na jó krokodilbőrbe van kötve, meg csilivili, arany szélű stb.) kb. másfél milliót kóstált darabjáért (a Vertu Ti két millióba fájt), de ha mondjuk valaki annyira villogni akar ezzel, hát tegye. De a legfőbb ismérve, hogy amennyiben a gazdija elhagyja, akkor a gyártó szerint a telefon feltörhetetlen, hozzáférhetetlen. Ámen. Na, nem szőrözök tovább, ez az én fixációm.
Jól szórakoztam, és ha szembejön velem, a többi könyvét is el fogom olvasni az írónőnek.

rókatündérlizi P>!
Cserjési Petra: Halott barátnők

Egyre több jó magyar krimit olvasok. Ez is ebbe a kategóriába tartozik.
Tetszett, hogy Magyarországon játszódik a történet, bepillantást engedve a magyar nyomozási stílusba, módszerekbe, rendszerekbe. Szimpatikus volt az is, ahogyan felépítésre kerültek a karakterek: hihetőek. Semmi James Bond vagy NCIS Hawaii gárda a nagy magyar valóságban spoiler.

És végre egy (újabb) történet, ami alapos háttértudásra épül, továbbá nincsenek benne felesleges mondatok, jelenetek, valamint erőltetett romantikus pillanatok. A figyelmemet folyamatosan lekötötte a sztori és gondolkoztatott, hogy vajon, minek mi/ki állhat a hátterében. Cseles gondolatmenetek is tarkítják, amit mi sem bizonyított számomra jobban, hogy amikor éppen megdicsőültem önnön fürkészségemtől, mert rájöttem valamire, kiderült, „Kis szívem, ez szuper, ám kevés, mert van még itt más is, több is.”.
Egy valami zavart nagyon, az a sok spoiler áldozat, akit időnként már nyomon követni sem tudtam; vissza kellett lapozzak a könyv elejére, hogy ki kicsoda és hogyan is kapcsolódik ide.

Első könyvnek kitűnő. Meggyőzött, hogy idővel az írónő többi kötetével is szorosabb barátságot kössek.

BMKata >!
Cserjési Petra: Halott barátnők

Érdekes történet volt, amellett, hogy nagyon olvasatta magát, és nem győztem kivàrni a végét, nem az a szokványos nyomozás volt, hiszen itt a rendőrség spoiler oldalát is láthattuk. Nekem kicsit zavaros volt, ahogyan az a rengeteg információ egyre csak gyűlt, de még mindig nem lehetett tudni, ki áll a dolgok hátterében. Valahogy éreztem, hogy túl egyszerű lenne az, ha arról derülne ki, hogy ő a tettes, akihez a szálak futnak elsőre.
Kicsit úgy érzem, nem lett lezárva teljesen, szerintem lesz folytatás.

Petrus1216>!
Cserjési Petra: Halott barátnők

Már rögtön megfogott ahogy elolvastam a fülszöveget. Mostanában nagyon rákaptam a krimikre, így nem is volt kérdés, hogy valamikor valamilyen formában olvasni fogom. A kiadónak hála sikerült beszereznem, így ahogy hozzám jutott a könyv el is kezdtem olvasni. (…)
Csak ajánlani tudom. Aki szereti a krimiket annak azért, aki még nem olvasott krimit annak meg tökéletes kezdő lökés. :)

Niitaa P>!

Talán mégsem ismerhetünk egy embert annyira, amennyire hinni szeretnénk.

TiszlaviczMarcsi I>!

[…] a három az már tömeg, és a tömeg elől a legjobb elfutni.

Niitaa P>!

– Tudod, néha az szolgálja a legkevésbé egy ember érdekeit, amit a világon a legeslegjobban szeretne.

Niitaa P>!

Az embereknek általában jó okuk van arra, ahogyan viselkednek, tűnjön az bármilyen ostobának mások számára.

Bree_olvas>!

– Gondolkodom, tehát vagyok – mondta a rendőr, majd eltűnt.

Bree_olvas>!

– … És azt meséltem már, amikor a két bátyám és én békákkal raktuk tele anyuék ruhásszekrényét?
– Igen, már vagy háromszor.
– Jó, ha nem, akkor most elmesélem.