Ünnepeljünk ​együtt! 0 csillagozás

Cseri Kálmán: Ünnepeljünk együtt!

Elfelejtettünk ünnepelni. Sok ember életében egybefolynak a hétköznapok s ünnepnapok, alig van különbség köztük. Szeretnénk feleleveníteni azt a régi, keresztyén szokást, hogy együtt ünnepelt a család. Nem csak az istentiszteleten, hanem otthon is. Nagy ünnepen, vagy akár egy vasárnapon előkerült a Biblia, s együtt elolvastak valami mást is, ami annak az ünnepnek az örömhíréről szólt.

Ehhez szeretne segítséget, „anyagot” adni ez a könyv. Akár egyedül él valaki, akár családban, mélyítse el ünneplésünket egy-egy lelki olvasmány, vigyen közelebb Üdvözítőnkhöz, Jézus Krisztushoz, s erősítsen meg a hétköznapok feladataira.
Ajánljuk azoknak is, akik az ünnep igazi, keresztyén tartalmát még egyáltalán nem, vagy csak kis mértékben ismerik.
Cseri Kálmán volt budapest-pasaréti református lelkipásztor ötven év alatt elhangzott szolgálataiból válogattunk néhányat.

Titus, Demecser, 2013

csucsorka IP>!

Mihez hasonlít az életünk? Lehet-e szedni róla gyümölcsöt? Ha valaki velünk találkozik, szedhet-e rólunk kedves beszédet, igaz megértést? Türelmet, amivel végighallgatjuk, és úgy hallgatjuk végig, hogy érdemes legyen kiöntenie a szívét? terem-e ajkunkon olyan gyümölcs, amit a Biblia így mond: helyén mondott Ige?

csucsorka IP>!

Hol van a gyümölcs? A gyümölcsfát az jellemzi, hogy másokért él. Minket az jellemez-e, vagy rossz néven vesszük, ha valaki szeretne valamit szedni rólunk? Zaklatásnak tekintjük, ha egy gyümölcsfán gyümölcsöt keres? Vagy az a jutalmunk, hogy adhatjuk és egyedül a Kertészt dicsőítjük. A mi Gazdánkat, akinek köszönhetjük, hogy tudunk valamit adni másoknak.

csucsorka IP>!

Termi-e az életünk a Lélek gyümölcsét, amit sokan el tudnak sorolni, de fel tudjuk-e mutatni?
A szeretet, az öröm, a békesség, a türelem, a jóság, a hűség, szelídség, szívesség, mértékletesség jellemző-e ránk és szedhető-e rólunk?

csucsorka IP>!

Megtermi-e ajkunk a hálának gyümölcsét? – ahogy a próféta írja. Megtermi-e ajkunk a bizonyságtétel gyümölcsét? – ahogy a Zsidókhoz írt levél írja. Ezt mind joggal várhatná Isten és ember azoktól, akik Istentől már olyan sokat kaptak, és sokan vagyunk itt, akik már sok mindent kaptunk.
Hol van a gyümölcs?

csucsorka IP>!

Isten arra bátorít minket, hogy aki teheti, még ma teremtsen egy kis csendet otthon. Inkább valami mást szorítson vissza és biztosítson helyet az Isten előtti csendnek, imádságnak, Őrá figyelésnek.

69. oldal, Virágvasárnap (Titus, 2013)

csucsorka IP>!

Kérdezzük meg őszintén: Uram, mi az, ami utálatos neked az életemben? Nem akarom megvárni,míg ostort fonsz. Mert Ő tud betegséggel, próbával, egyebekkel is figyelmeztetni, de miért kell azt megvárni? Most még az Ő igéjével kérlel. Takarítsátok ki a templomot! Kerüljön minden a helyére. Mindennek megvan a maga helye az Isten világában, de a fő hely az övé.

69. oldal, Virágvasárnap (Titus, 2013)