Kognitív ​fejlődés-neuropszichológia 3 csillagozás

Csépe Valéria: Kognitív fejlődés-neuropszichológia

Hogyan alakulnak ki a megismerési funkciók zavarai? Mi ezekben az agy szerepe? Hasonlítanak-e a gyerekkor egyszerűbb vagy összetett zavarai a felnőttkori zavarokhoz? Függetlenek-e egymástól a fejlődő kognitív funkciók? Milyen kapcsolatban áll az agy fejlődése, változékonysági kapacitása az észlelés, a figyelem, a nyelv fejlődésével és fejlődési zavaraival? Egy vagy sokféle megjelenési formája van-e mindazoknak a fejlődési zavaroknak, amelyek korán vagy később, már az iskolában jelentkeznek mint tanulási zavarok? A kötet ezekkel és sok más hasonló kérdéssel foglalkozik.

Gondolat, Budapest, 2005

dorcika>!
Csépe Valéria: Kognitív fejlődés-neuropszichológia

Nem olvasmányos könyv, laikusoknak nem is ajánlom, mivel nagyon tömören írja le az egyes modelleket, zavarokat, vizsgálati eszközöket. De azért van benne egy-két olyan (szépség)hiba, amitől fogom a fejem – pl. a Tourette-et nem tudta rendesen leírni a szerző, egy neuropszichológiai könyvben… jó, biztos elgépelés, de figyelhetnének erre.
Egyébként meg ki tudja, hogy az elmúlt 10 évben hányszor haladták meg a könyvben leírt vizsgálati eredményeket? Talán mindegy is, mert úgyis lehetetlen beszerezni. :D