Mesélő ​házak / Häuser, die uns erzählen 0 csillagozás

Magyarországi német tájházak és tájszobák / Ungarndeutsche Heimatmuseen und Heimatstuben
Csendes Krisztina: Mesélő házak / Häuser, die uns erzählen

A könyvecske, melyet kezében tart, a magyarországi német nemzetiségi tájházakról és emlékszobákról tájékoztatja Önt Ágfalva/Agendorf-tól Zsámbék/Schambek-ig. A tájházak elmúlt életformákat mutatnak be, segítenek, hogy megértsük egy közösség történelmét, életformáját, hagyományait. Ezért különösen iskolai osztályok és fiatalok figyelmébe ajánlom e könyvecske forgatását és különösen egy-egy tájház meglátogatását.

Sie halten ein neues Büchlein in der Hand, das Sie über ungarndeutsche Heimatmuseen und Heimatstuben von Agendorf/Ágfalva bis Schambek/Zsámbék informieren soll. Heimatmuseen zeigen vergangene Lebensformen, helfen, die Geschichte, die Lebensweise, die Traditionen einer Gemeinschaft zu verstehen. Deshalb empfehle ich den Besuch eines Heimatmuseums und das Studieren dieses Büchleins besonders Schulklassen und Jugendlichen.

122 oldal · ISBN: 9789630660747 · Fordította: Jaszmann Gabriella

Kiscelli Piroska – Kiséry István: Német tematikus nyelvvizsgaszótár
Stefan Zweig: Sakknovella / Schachnovelle
Karl May: Az indián anya / Eine indianische Mutter
Móritz György (szerk.): Anekdoten / Allerlei zum Lesen / Zwei Kinder, drei Nüsse, drei Diebe / Kurzgeschichten und Anekdoten
Christian Morgenstern: Fisches Nachtgesang / Hal éji éneke
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Aschenputtel / Hamupipőke
Wilhelm Hauff: Mesék / Märchen
Franz Kafka: Ein Bericht für eine Akademie / Jelentés az Akadémiának
Keller Gottfried: A Szent Szűz mint lovag / Die Jungfrau als Ritter
Johann Wolfgang Goethe: Die Leiden des jungen Werther / Az ifjú Werther szenvedései