Az ​aranyhajú kisfiú álma 20 csillagozás

Cselenyák Imre: Az aranyhajú kisfiú álma

Bálint hihetetlen kalandjai. Álmunkban is mi vagyunk jelen.
A ezüstszőke Bálint minden éjjel mesét lát. Szép álmaiban vágyait álmodja meg, amely azonban szorosan kapcsolódik az ő gondtalan és felfedezésekkel színes életéhez.

Eredeti megjelenés éve: 2013

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Meseidő Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2020
Könyvmolyképző, Szeged, 2020
Könyvmolyképző, Szeged, 2013
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633730270 · Illusztrálta: Szőnyi Gergely

PTJulia P>!
Cselenyák Imre: Az aranyhajú kisfiú álma

Kedves, rövid esti mesék egy aranyhajú kisfiúról – az én aranyhajú nem annyira kicsi fiamnak nagyon tetszettek. Bár ő hét éves lévén egyszerre két mesét olvastatott :-) A szokásos záró formula különösen tetszett neki (pont ekkor volt egy rémálmos időszaka, így nagyon örült ennek az esti rutinnak). A gőzmozdonyos volt talán a kedvenc meséje, én a három maci történetét tartottam a legviccesebbnek.
Pihepuhán körülölelő takarók ezek a történetek, szeretettel teli, békés világgal, igazi megnyugtató elalvás előtti mesék.

Molymacska>!
Cselenyák Imre: Az aranyhajú kisfiú álma

Raktárvásáros szerzemény, azért, mert meg akartam tudni, Cselenyák Imre milyen nem csak történelmi regények és életrajzokban. És hát nem rossz, de nem is az igazi.
Ez a mesekönyv kicsi, néhány perces kis meséket tartalmaz, amik Bálint álmai, és amikben és bármi is megtörténhet, de főleg gyerekmesés dolgok, mint vonatozás, autózás és ilyesmi.
A kiadói ajánlás öt éves kortól van, szerintem ez inkább óvodásoknak aktuális, nagyjából hároméves kortól. A mesék ehhez mérten rövidek, kicsik, és valójában semmi, de semmi nem történik bennük. Egy jó hangulatot adnak a történetmorzsák, de mégis olyan semmilyen volt számomra.
A hangulat, amit ad pedig szerintem picit régimódi is. Nyilván a vonatok, kisautók most is elvitahatlan részei a gyerekkornak, mégis valahogy nem frissíti fel ezt az élményt, hanem egy régi, kialakult kép alapján festi fel ezeket a hangulattörténeteket, és emiatt úgy éreztem, nehezen kapcsolódok a történetekhez.
Ha meg kellene határoznom, kihez szólnak ezek a történetek, akkor a hároméves fiúkhoz, egyértelműen. Szerintem a történetek nem feltétlen rosszak, de nem ez lesz a kedvenc mesekönyv a családi könyvtárban.

Ács_Milán>!
Cselenyák Imre: Az aranyhajú kisfiú álma

Nagyon szeretek meséket olvasni, viszont ebben a mesekönyvben csalódnom kellett.
Ami pozitívum volt, hogy több mese található a könyvben és az illusztrációk nagyon szépek. Az egész oldalas képek helyett viszont sokkal jobb lett volna szerintem, ha több kisebb kép kerül az egyes mesék közé.
Jó, hogy több mese található a mesekönyvben, viszont túlságosan rövidek, pár perc alatt el lehet olvasni őket, kicsit hosszabb történetekre számítottam.

Paulina_Sándorné P>!
Cselenyák Imre: Az aranyhajú kisfiú álma

Nagyon édes kis mesék voltak. Bálint nagyon aranyos kisfiú, jó kis kalandokba keveredett álmában. Van fantáziája az biztos. Esti mesének szerintem nagyszerűek, tetszett a mesék végén a mondjuk úgy búcsúzás. :-) A rajzok is nagyszerűek.

rafaelo0824>!
Cselenyák Imre: Az aranyhajú kisfiú álma

Előolvastam a rokongyerekek ajándékát, és tetszett. A mesék eléggé egyszerűek, úgyhogy jó olvasásgyakorlásra, a történetek érdekesek, és valóban kedvesek, álomszerűek. Az illusztrációk nagyon cukik, a legjobban az álommanók tetszettek.

Perly>!
Cselenyák Imre: Az aranyhajú kisfiú álma

Most először fordult velem elő, hogy a könyvtár központi raktárából rossz könyvet hoztak ki nekem. Én ugyanis Kozári Dorka: Marcsi szeretetre vágyik című könyvét kértem ki. A sors iróniája lehetett, hogy pont akkor keverik össze ezzel a kötettel, amikor Cselenyák Imre: Áldott az a bölcsőjét is kikölcsönöztem. :-) Nem is értem, hogy nem vettem észre ott helyben a tévedést, mindenesetre jó, hogy így alakult, ugyanis kár lett volna kihagyni ezt a mesés kötetet.
Ez volt az első olvasmányom Cselenyák Imrétől, és meg kell mondanom, kellemesen csalódtam benne.
A történetek nagyon aranyosak. Az illusztrációk szép színesek, majdhogynem festőiek. Az oldalszámok melletti kis nyuszikért meg egyenesen odavagyok!
Alig várom már, hogy az Áldott az a bölcsőt is olvashassam tőle! :-)

hexy>!
Cselenyák Imre: Az aranyhajú kisfiú álma

Nem is tudtam, hogy a könyv írója meséket is ír. Barátnőm a kislányának vette meg Karácsonyra, Az aranyhajú kisfiú álmát, nála találkoztam vele, és persze rögtön el is olvastam. Nagyon kedves, vidám és teljesen újszerű mesék vannak a könyvben, nagyon tetszett. Na és az illusztrációk is csodálatosak, miáltal még vidámabb és szerethetőbb lett a meséskönyv. Ajánlom minden kisgyerekesnek.

Allanon>!
Cselenyák Imre: Az aranyhajú kisfiú álma

Nagyon jó kis mesék vannak benne. Kb 2 mese jutott 1 estére. A rajzok pedig nagyon jók és részletesek. :)

Zalkodi_Erna>!
Cselenyák Imre: Az aranyhajú kisfiú álma

Szeretnivaló, kedves, rövid mesék. Szép egész oldalas rajzokkal. Bár illusztrációból kicsit többet is elbírna szerintem, de minden van benne, ami egy kisfiút foglalkoztathat. Vonat, űrhajó, autó, állatok és persze a család.
A mesék rövidsége miatt kisebbeknek is jó választás lehet a könyv. A képekért pedig a 8 hónapos kisfiam is rajongott.

tilia_tomentosa>!
Cselenyák Imre: Az aranyhajú kisfiú álma

Kedves mesék, amelyek mindig egy álomhoz kapcsolódva születnek.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

De az ámulatnak még nem volt vége. E pillanatban a virág
elkezdett zenélni. Olyan szépen, mintha tündérek kara játszana
égi hangszereken. Belengte az egész világot ez a földöntúli
muzsika.