Elfeledett ​álom 6 csillagozás

Csáth Géza: Elfeledett álom

Azokban az években, amelyekben Csáth Géza írói pályája kialakult, az irodalom az orvosi lélektantól kapta a legfontosabb ösztönzéseket. Csáth Géza tudatában volt annak, hogy a korán elszenvedett lelki sérülések, gyötrő élmények következményei az élet végéig elkísérhetik az embert. Megvolt a bátorsága ahhoz, hogy megmutassa, milyen fontos szerepe van a gyerekek ösztönvilágában a szexuális hajlamok, szadista indulatok, félelmek és féltékenységek bonyolult kölcsönhatásának, hitelesen ábrázolta a sokszor ellentétes indítékokból következő konfliktusokat, összeomlásokat, tragédiákat.
Kötetünkben a novellákon kívül közreadjuk Csáth Géza legjelentősebb színpadi művét, a Hamvazószerda című álomjátékot, néhány értékes tanulmányát (A vallások és mítoszok pszichológiája, A művészetek elemzése és az emberismeret stb.), valamint legfontosabb zenekritikai írásait.

Eredeti megjelenés éve: 1987

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A magyar irodalom gyöngyszemei Kozmosz Könyvek, Móra

Kozmosz Könyvek, Budapest, 1987

keiivile>!
Csáth Géza: Elfeledett álom

Én mindig úgy gondoltam, hogy Csáthot olvasni sikk, mert fú de beteg volt. Hát tényleg betegek ezek a történetek, némelyik jobban mint a másik. A legdurvábbakat szerintem mindenki ismeri (A kis Emmát, meg az Anyagyilkosságot), a legtöbb azonban nem feküdte meg úgy a gyomromat, mint ezek. Nagyon különleges, sötét lencsén keresztül figyeli az író a világot, és még azt se tudom mondani, hogy torz, de akkor is nagyon nyomasztó és/vagy elgondolkodtató olvasmányok voltak egytől egyig, és biztos, hogy Csáthot nem veszek többé a kezembe.

macs>!
Csáth Géza: Elfeledett álom

Az unalmas történelem- és eltékozolt magyarórák emlékezetessé tevője.

keiivile>!

Nem tudtam még, hogy a bölcsesség nem az őszinteségben van, és nem is a hazugságban, hanem másutt, a kettőn kívül.