Császármorzsák 3 csillagozás

Császár Róbert: Császármorzsák

A szerző öniróniával írja le saját családi életének, mindennapjainak, hivatali ügyintézésének megannyi apró groteszkségét. A Császármorzsák hét karcolata könnyen emészthető humorral varázsolja szebbé az – akár önmagára is ráismerő – olvasó hétköznapjait.

„…A kötelemet körbetekertem a kéményen. Nagyapámtól tanult, zsákkötöző módszerrel rögzítettem a hegymászó kötelet, majd a beülő hevederzethez erősítettem a másik végét. A szöges cipő jelentősége a kéménybe való leereszkedés műveleténél nyerte el igazi értelmét, funkcionális kiteljesedését. Még egy utolsó pillantást vettem a szabad égboltra, mielőtt alábuktam volna a fekete lyukba. Odafent megpillantottam egy helikoptert, amelyből kamerával kísérték figyelemmel hadműveleti akciómat az ellenálló postahivatallal szemben. Nem vallhattam kudarcot…”

Publio, 2016
ISBN: 9789634245827
Publio, 2016

Császár Róbert: Császármorzsák

Nézegettem a friss megjelenéseket, és ugyan a borító nem tetszett, de ugye „ne a borítójáról ítéljük meg a könyvet”, meg ilyenek. Beleolvastam vásárlás előtt, és tetszett. A sok fantázia szülte lény után (azok a történetek is lehetnek jó írások, egyszerűen nem arra vágytam) számomra jól esett az „ügyfélkapus” helyzetet olvasni. Bár nem vagyok híve alapjában a kis írásoknak, de ez szórakoztatónak tűnt. Kávéhoz tökéletes. Olvasni kezdtem a kávém közben, ami elfogyott, de én meg olvastam tovább. Ez a könyv olyat tud, hogy ezt elérte.
A könyv a termete miatt is egy könnyed cucc. Szórakoztató, és tényleg! Ezek a mindennapi dolgok a korai blogos írásaimra emlékeztettek. Nekem a „Bemutatom a táskámat: Béla!” című írás a favorit, de „A férfiak méltatására” cím is büszkeséggel vegyes… nem, csak büszkeséggel vonzotta a tekintetem.

Zseraldina>!
Császár Róbert: Császármorzsák

Idáig még nem olvastam úgy el könyvet, hogy egyszer sem tettem le. Ennel a könyvnél sikerült. Amikor elkezdtem olvasni, nem hittem, hogy a nevetés könnyeimet kell végig törölgetnem. Ahogy az adott gondololatokat kifejezi, az ember teljesen bele tudja élni magát. Egy férfi napjait kisérhetjük figyelemmel. Lehet közben sajnálni, megérteni, átélni vele nehéz napokat. Persze, egy kis humorral fűszerezve. A könyv végén azon gondolkodtam, hogy melyik lesz közte a kedvencem. Azt hiszem az egész könyv az. Egyet mégis kiemelek, melynek a címe: Postára mentem, majd jövök. Nem ez volt az egyetlen, hogy elolvastam, többször fogom. Mindenkinek tudom ajánlani. Főleg, akinek rossz napja volt. Biztos ő is nevetni fog, a könyv olvasása közben.

Limitáltan_gondolkodó I>!

[…] ha ilyen léptékben változik a világ, ki tudja, mire felállok az asztaltól meglehet, hogy foszforeszkáló szemekkel fogok hazasétálni a vadi új robotlábaimon

Limitáltan_gondolkodó I>!

Tetszik tudni, a bejárat arra van, hogy bemenjünk valahova, nem pedig azért, hogy távozzunk a helységből.