Élet-halál ​a levegőben 5 csillagozás

vitéz Szentgyörgyi Dezső életrajzi regénye
Császár Ottó: Élet-halál a levegőben

…Légiriadó ​volt, de az inotai repülőtér szélén néhány pilóta és szerelő álldogált: nem volt kedvük a sötét óvóhelyre vonulni. Kelet felé, a távolban, cikázó gépeket lehetett látni egy ideig, aztán eltűntek. Egyszer csak nyugatról, a fák koronája mögül előbukkant egy magyar felségjelű Messzer, hátrább pedig egy pont, mely gyorsan növekedett.
– Hű a nemjóját! Egy Musztang repül mögötte!
A két gép közti távolság egyre csökkent.
– Szegény magyar, ez se fog sokáig repülni!
Ekkor hirtelen éktelen süvöltés hallatszik: egy Messzer csap le szintén zuhanva, úgy négyezer méterről. Midőn a Musztang magasságába ér, pilótája felkapja a gépet, lövőhelyzetbe kerül és tüzel. A Musztang megbillen, füstöl, majd meredeken süllyed, és valahol távol a talajba vágódik. Innen csak a felcsapódó lángok látszanak. A másik Messzer időközben eltűnt az égboltról.
– Ki lehet ez a merész és gyors pilóta? – kérdezi valaki a bámulók közül.
– Nyilván a veszprémi Pumákhoz… (tovább)

MALÉV, Budapest, 1994

Balázs_Erőss>!

Császár Ottó: Élet-halál a levegőben vitéz Szentgyörgyi Dezső életrajzi regénye

Regényes életrajz, bár a fogalmazását tekintve inkább szegényesen fogalmazott életrajz.
Szentgyörgyi Dezső a XX. század legvérzivatarosabb időszakában volt hős, majd áruló és a rendszer ellensége. (Ez utóbbi meghatározás természetesen a kommunista időszakot jelzi.)
Szóval, jó volt, de szinte erőlködés nélkül lehetett volna sokkal jobb. Talán mert a Malév adta ki és ott nem voltak megfelelő kvalitású szerkesztők, de ez így, ebben a formájában nem méltó életrajz. A semminél több, de kevés.

Uhtred>!

Császár Ottó: Élet-halál a levegőben vitéz Szentgyörgyi Dezső életrajzi regénye

Mindenképpen hiánypótló írás. Nagy szükség van elfelejtett hőseink megismertetésére-megismerésére. Rengeteg ismeretet lehet gyűjteni a XX. századról és persze a főhősről is. A könyv Szentgyörgyi egész életét végig járja, néhol viszont inkább szaladja. Vannak olyan fejezetek, ahol még vártam volna némi kifejtést, illetve további információt. Mindennel együtt ajánlom minden történelem kedvelőnek.