Kilenchatár 2 csillagozás

Mesemíves, 2020
52 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786150059907 · Illusztrálta: Papp Norbert

chhaya>!
Császár Levente: Kilenchatár

Császár Levente: Kilenchatár Abaliget, Bodolyabér, Husztót, Kovácsszénája, Liget, Magyarhertelend, Magyarszék, Mecsekpölöske és Oroszló közös meséskönyve

A könyv 9 szomszédos kis falu meséjét tartalmazza. A mesék megírásánál nagy szerepet kaptak a településekhez kapcsolódó legendák, anekdoták, helytörténeti ismeretek, amik alapján Császár Levente olvasmányos, igényes, élvezetes kis meséket varázsolt. (Abaliget esetében természetesen főszerepet kapott a cseppkőbarlang, de megtudjuk azt is, miért így hívják Magyarszéket, Husztótot vagy Kovácsszénáját…) Az egész kötet, mindegyik mese szépen illusztrált, illetve a mesék végén rövid ismertetőt kapunk az adott településről és a felhasznált történelmi háttérről. Kicsiknek, nagyoknak, érdeklődő felnőtteknek is ajánlom.

Póli_Róbert>!
Császár Levente: Kilenchatár

Kellemes kikapcsolódás volt ez a könyv a messzi, jövő kitalált világaiból. Ugyan részben kitaláltak a történetek itt is, a világ azonban nem, hiszen valamiféle valóságalapja minden sztorinak van a kötetben.
Nagyjából a török idők körüli mondák szerepelnek a könyv lapjain, szép, színes képekkel, vastag papíron.
Felnőtteknek, vagy gyerekeknek is remek szórakozást nyújthat, pláne együtt felfedezve a rövid kis történeteket, és még plánébb, ha fel is keresi a nyájas olvasó a megnevezett településeket az Orfű-Dombóvár-Komló háromszögben.
Kalandra fel!