Türelmesek ​lettünk! 14 csillagozás

A szüleim és én is

Sziasztok!
Bemutatom a családom. Általában vidám és nyugis nálunk az élet. Persze, ha minden úgy alakul, ahogy szeretnénk. Mármint ahogy szerintem jó lenne. Anyu nyilván mindig mást és máshogyan szeretne, és még az apukám és az öcsém is beleszólnak. Nem egyszerű. Tudtátok, hogy a türelem el tud fogyni, és akkor után kell tölteni? Mi kezdünk rájönni, hogyan lehet ezt megoldani!

Ez a családi beszélgetőkönyv segítséget kíván nyújtani abban, hogy a közös olvasás és Pásztohy Panka gyönyörű illusztrációinak nézegetése közben könnyebben induljon el dialógus szülő és gyermeke között arról, miért nem kell mindig versenyezni, vitatkozni, és arról, hogy tényleg megéri egy kicsit türelmesebbnek lenni.

Eredeti megjelenés éve: 2017

blueisthenewpink SMP

Csapody Kinga: Türelmesek lettünk! A szüleim és én is

Rosszabbra számítottam, így egész vidáman olvastam fel, bár a második oldalon bekapcsolt a hülyének nézem a közönségemet hangom (de a kölkök jól szórakoztak rajta, és nyilván nem én néztem annak, és nem őket). Így vidáman szájbarágtunk a végéig. A hétéves türelmesen hallgatta, a hároméves 127-szer kérdezte meg, hogy „ő miért sííííír?” ("Ha csöndben maradsz, elolvassuk, és kiderül" – nem derült ki, tippelni kellett). Szokásos anya takarít, apát munkaügyben hívják leosztás, hagyjuk, tényleg. Kicsit meglepődtem azért, amikor felfedeztem a kisegeres könyvet az egyik rajzon, bár nagyon szeretem. Csak kicsit nekem mindig idegen az ilyesmi. Szóval türelmesek nem lettünk tőle, de különösebben idegesek sem. Az is valami.

meseanyu MP

Csapody Kinga: Türelmesek lettünk! A szüleim és én is

Aranyos könyv, de sajnos nem volt annyira meggyőző, mint a Szuper napom lett. Mindenesetre ismét hétköznapi szituációk, helyes rajzok, igényes szöveg, és nem is olyan nagyon szájbarágós. Van az ilyeneknek létjogosultsága a piacon szerintem.

Honey_Fly P

Csapody Kinga: Türelmesek lettünk! A szüleim és én is

A címben szereplő erényt nálunk is gyakorolni kell. Ettől a könyvtől azonban nem fog jobban menni. Nem volt mesés vagy összefüggő, leginkább csak egymás után pakolt mondatoknak éreztem a szövegeket. A 4 évesnek pedig nem volt türelme végighallgatni. :)

katen P

Csapody Kinga: Türelmesek lettünk! A szüleim és én is

Én ezen a könyvön annyira, de annyira ideges lettem!! :D
Szájbarágós, erőltetett, fantáziátlan, nem is értem mire volt ez jó?!
Nyári szünet van, 3 gyerekkel vagyok itthon, nap nap után megy nálunk a hasonló agyleszívó szülőfárasztás, és igen, az én gyerekeim is minden nap (igen, minden áldott nap) összevesznek azon ki menjen először pisilni lefekvés előtt (és napi ezer hasonló marhaság), na szóval szépen felolvastam nekik ezt a mesét, és néztek rám okosan, hogy most ez mi volt? Ettől legyenek türelmesebbek és belátóbbak? Addig álljak én féllábon… És addigra a nyári szünetnek is vége lesz.

dianna76 P

Csapody Kinga: Türelmesek lettünk! A szüleim és én is

Csapody Kinga nem a kedvenc mesekönyv szerzőm. Szerintem, ha nem lenne ez a mesekönyv zsűrizés, ki is hagynám az életemből az írásait. Ezt a sorozatát legalábbis. A lényeg, amit meg akart fogalmazni, rendben van. Csak jobban tetszene, ha mindezt mesésebb formában írná meg. Tudom, ez egy beszélgetőkönyv, de nekem így is hiányzik valami ezekből a történetekből. Valami, ami élvezetesebbé tenné az egészet.
Nehéz lehet gyermekként türelmesnek lenni, amikor éhes az ember, fáj már a lába a gyaloglástól, unja a hosszú autóutat, és időtlen időnek érzi kivárni, amíg ráér anya meghallgatni mi történt vele aznap. Ezt nekünk, felnőtteknek sem kéne elfelejtenünk, hiszen ki nem válik türelmetlenné, ha pl. hosszú a sor a pénztárnál, vagy a postán várnak ezren rajtunk kívül. És igen, a mindig türelmes anyánál is időnként elszakad a cérna. Tetszett a türelemnek egy tubus fogrémhez való hasonlítása. Ahogy az is, hogy megmutatta a könyv, mind a felnőtteknek, mind a gyerekeknek, hogy lehet türelmesnek lenni, és el lehet tölteni kellemesen is a hosszú várakozási időt, vagy autóutat. S legfőképpen, nem éri meg a türelmetlenkedés, mert idegességet szül az egész környezetünkben.
A testvérek közti viszály, hogy ki legyen az első a fürdésnél, kinek a meséjét olvassák föl előbb nem igazán tetszett. Óvodáskorban akár együtt is fürödhetnének, s lehetne a napi tisztálkodás egy közös játék, valamint egyiknek mesélhetne apa, másiknak meg anya. Vagy ez túl irreális, és elképzelhetetlen családi este volna?
S még egy utolsó megjegyzés: a mai rohanó világunkban bizony nem könnyű türelmesnek lenni, és türelemre nevelni a gyerekeket.

gab001 P

Csapody Kinga: Türelmesek lettünk! A szüleim és én is

A gyerekekkel kapcsolatban az egyik legfontosabb dolog a türelem, mert bizony alaposan próbára teszik azt. Erre bőven találunk példát ebben a könyvben is, viszont megtudhatjuk azt is, hogyan lehetünk türelmesebbek. A titok az utolsó oldalon található, azonban érdemes azt is elolvasni, hogyan juthatunk el odáig. Egy család egy hetét naplószerűen kísérhetjük figyelemmel, a nagyobb testvér, a nővér szemszögéből. Megismerhetjük a gyerekek és a felnőttek szemszögét egyaránt. A fülszöveg beszélgetőkönyvként utal rá, s szerintem annak meg is felel. Segít az összehangolódásban.

Papírtigris

Csapody Kinga: Türelmesek lettünk! A szüleim és én is

Kicsit szájbarágós, ettől bizony nem lesz türelmes a gyerekem persze…sőt, anyukájuk sem…Aki el is szégyellte magát, mert a könyv gyerekszereplőinek anyukája csak igen ritkán kiabál… Az 5,5 éves fiam mintha unta volna egyébként, a 3 éves pedig nem is tudta követni. Ettől függetlenül én annyira szeretem Pásztohy Panka illusztrációit, hogy akárhányszor elolvasom a gyerekeimnek, hadd gyönyörködjem bennük.

hollow_crown

Csapody Kinga: Türelmesek lettünk! A szüleim és én is

Nagyon remélem, hogy nekem nem ilyen gyerekeim lesznek. Nyilván nem derült ki, honnan van nekik ilyen személyiségük, de nem gondolom, hogy ezek annyira természetes dolgok, maximum 1-2. Azért a rajzokban meg A kisegér, aki hős akart lenni (azt hiszem ez a címe) reklám elég erős, hogy egy ovis ezt olvasná, azért egy vastagabb nem túlságosan illusztrált könyvről beszélünk. És nem gondolom, hogy egy illusztráció lenne a reklám helye.

petrozy

Csapody Kinga: Türelmesek lettünk! A szüleim és én is

Olyan érdekes volt ez a mesekönyv. Velem lehet a baj, azért, mert többet vártam… megint. Kicsit szájbarágós is volt, kicsit kioktató, szerintem. Nem tudom, hogy ki lett a könyv elolvasása után türelmesebb, lehet, hogy azért elért vkiket. Nálunk nem érte el egyik célközönségét sem: az ovis lányaim ugyan hallgatták, de nem rajongtak érte. Sose kérték, hogy ezt folytassam, ha levettem a polcról, mindig másikat akartak helyette. Az illusztráció nagyon aranyos, de azt ugye Pásztohy Panka késztete.

Zsebilany

Csapody Kinga: Türelmesek lettünk! A szüleim és én is

Nekem túl szájbarágos, nem is tudom, hogy a gyereknek elolvassam-e.

Papírtigris

Szóval, muszáj, hogy egy kicsit több türelmem legyen, mert anyának elfogyott. Azt mondta, a türelemtár olyan, mint a fogkrémes tubus: néha még ki lehet préselni egy kicsit, de aztán tényleg kiürül.

4. oldal (Manó Könyvek, 2017)