Irány ​Pécs! (Utazik a család 9.) 12 csillagozás

Csapody Kinga: Irány Pécs!

„Messze vagyunk még? Mikor érünk már oda?” – ki ne hallotta volna ezeket a kérdéseket az autóban, amikor a család hosszabb útra indult. Szalma Edit egy bájos, kissé szeleburdi családot álmodott meg, majd rajzolt meg. A három gyereket, szüleiket és állataikat ezúttal Pécsre és környékére Csapody Kinga meséivel. Kalandjaikat olvasva mi is belevethetjük magunkat Pécs belvárosába és a Tettyére, ellátogatunk Abaligetre és Orfűre is. Barlangokban járunk, Denevér múzeumban és klassz kiállításokon ámulunk, túrázunk, és még csomó ötletet is meríthetünk, hogy miket lehet felfedezni, megmászni, megnézni és kipróbálni a környéken. Csatlakozzatok hozzájuk, fedezzétek fel a mesékkel, majd a valóságban is Magyarország egyik legszebb részét!

Manó Könyvek, Budapest, 2020
72 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634036876 · Illusztrálta: Szalma Edit

Magyarország

Csapody Kinga: Irány Pécs!

Szuper ötlet ez a sorozat. Az eddig olvasottak nagyon tetszettek. Ez most egy kicsit kevésbé volt humoros, mert hisz az sem árt, és kicsit leült.

PTJulia P>!
Csapody Kinga: Irány Pécs!

Családunk Pécsen és környékén barangol. Kipipálnak minden kötelező kört; számomra ez most egy nyugodtabb tempójú, reálisabb kötet volt, ráadásul alig volt benne marketing. A hátuljában lévő segédlet pedig hasznos mint mindig.

krlany I>!
Csapody Kinga: Irány Pécs!

Hullámzik ez a sorozat. Míg a Vértes, Gerecse nagyon jól eltalált volt, ez megint nagyon száraz, mint anno a Dél-Baranya. Ráadásul pont a Csontváry- és a Vasarely Múzeumokat intézték el egy mondatban, amire meg igazán kíváncsi lettem volna. Kizárt, hogy gyerekek számára ne lehessen érdekessé tenni (ellenben ugye a Kőtár meg a 4. századi sírok).

Ancsúr>!
Csapody Kinga: Irány Pécs!

Irány Pécs… majd vágtassunk át rajta!
Még mindig nagy ötletnek tatom ezt a sorozatot, de ez a könyv most nagyon nem jött be. Számomra ugyanis ez a könyv csak végigvágtatott Pécsen, és nem merültünk bele minden úti célba egyformán. Nekem ez most az inkább nem jött be könyvek közé tartozik.

Trudiz >!

[…] a világon élő 1400 denevérfaj közül Magyarországon 28 él.

Kapcsolódó szócikkek: denevér · Magyarország
Trudiz >!

Este a tábortűznél előkerült egy gitár is, és felcsendült az összes dal, amikre régen buliztak.

Kapcsolódó szócikkek: tábortűz
Trudiz >!

– Zsolnay Vilmos egy zseni volt szerintem.
[…]
… feltaláló, kereskedő, kézműves és művész is volt.

Kapcsolódó szócikkek: Zsolnay Vilmos