Irány ​Esztergom! (Utazik a család 5.) 5 csillagozás

Csapody Kinga: Irány Esztergom!

„Messze vagyunk még? Mikor érünk már oda?” – ki ne hallotta volna ezeket a kérdéseket az autóban, amikor a család hosszabb útra indult.
Szalma Edit egy bájos, kissé szeleburdi családot álmodott, majd rajzolt meg. A három gyereket, szüleiket és állataikat ezúttal Esztergomba és környékére kísérhetjük el Csapody Kinga meséivel. Kalandjaikat olvasva sok érdekességet tudhatunk meg nem csak Esztergom kalandos történelméről, és mai látnivalóiról, de Pilismarótról, Kesztölcről és Klastrompusztáról, Tátról és Bajnáról is. A gyerekek jogosítványt szereznek, négyszáz lépcsőn jutnak fel a Bazilika kupolájába, ajókáznak és strandolnak, búvárkodnak, majd dzsiptúrára mennek, kapusznyíkot kóstolnak és a bajnai Ördöglovasról is sokat hallanak.

A könyvből egy csomó ötletet lehet meríteni, hogy a környéken miket lehet felfedezni, megmászni és kipróbálni.
Csatlakozzatok hozzájuk, fedezzétek fel a mesékkel, majd a valóságban is Magyarország egyik legszebb részét!

Eredeti megjelenés éve: 2018

Manó Könyvek, Budapest, 2018
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634035091 · Illusztrálta: Szalma Edit

dianna76 P
Csapody Kinga: Irány Esztergom!

Úgy gondolom, hogy az ötödik kötet után ideje meglágyítani a szívemet, és tudomásul venni, hogy ez nem mesekönyv, hanem ismeretterjesztő, utazáshoz szánt könyv gyerekeknek. S mint ilyen, szerintem ez a kötet nagyon rendben van, mert nem csak okosít, hanem szórakoztat is. Minden fejezet végén olvasható esti mese gyanánt egy-egy történelmi történet (Ez de idiótán hangzik így!), vagy legenda. Utóbbiból a fejezetek közben is találunk párat, s ezeket én szerettem. A család által bejárt helyek között akad különlegesebb is, mint pl. a gyermekek autóvezetését lehetővé tevő Közlekedési park; a Bazilikához vezető 200 m magas lépcsősor; A Babits Mihály Emlékház autogramfala; a Mária Valéria híd, melynek egyik fele már Szlovákia területe; vagy a Búbánatvölgy. Multúrás csomagról most hallottam/olvastam először. Nagyon tetszik az ötlet, nem beszélve a frappáns elnevezésről. Ilyen más városokban is van? A könyv elolvasását követően megállapíthatom, hogy Esztergom egy különleges hely. Érdemes oda ellátogatni. S mi más lenne a célja egy ilyen könyvnek, mint odacsalogatni az adott városba, tájra az embereket?

Manó Könyvek, Budapest, 2018
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634035091 · Illusztrálta: Szalma Edit
PTJulia P
Csapody Kinga: Irány Esztergom!

Ez a sorozat egyik legjobb része. Az Esztergomról és vidékéről szóló információk érdekesen, érthetően és arányosan vannak tálalva. (Az továbbra is kérdés számomra, hogy vajon hány éveseknek szól ez a sorozat?)
Azt itt is furcsának tartom, hogy miért kell időleges információkat beleírni egy tartós használatra szánt könyvbe…

Utazik a család sorozat · Összehasonlítás