Irány ​a Balaton! (Utazik a család 1.) 51 csillagozás

Csapody Kinga: Irány a Balaton!

Messze vagyunk még? Mikor érünk már oda? – ki ne hallotta volna ezeket a kérdéseket az autóban, amikor a család hosszabb útra indult. Szalma Edit egy bájos, kissé szeleburdi családot álmodott meg, majd rajzolt meg. A három gyereket, szüleiket és állataikat ezúttal a Balaton régióba kísérhetjük el Csapody Kinga meséivel. Kalandjaikat olvasva mi is bebarangolhatjuk a déli és az északi partot, egy csomó ötletet merítve, hogy miket lehet felfedezni, megmászni, megnézni és kipróbálni. Csatlakozzatok hozzájuk, fedezzétek fel a mesékkel, majd a valóságban is Magyarország egyik legszebb részét!

Eredeti megjelenés éve: 2016

Kiadói ajánlás: 5 éves kortól · Tagok ajánlása: 5 éves kortól

Manó Könyvek, Budapest, 2017
62 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634032267 · Illusztrálta: Szalma Edit
Manó Könyvek, Budapest, 2016
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634032267 · Illusztrálta: Szalma Edit

Bea_Könyvutca P>!
Csapody Kinga: Irány a Balaton!

Nagyon élveztem ezt az utazást a Balaton körül, Tóbiás kutyus nagyszerű tolmácsolója volt a Balaton körüli nyaralásnak. Igazán szimpatikus családot ismerhettem meg Tilda anyu, Tódor apu, Rozi, Zsuzska, Teó, Tóbiás és Nasi személyében. Olyan bolondosak és zűrzavarosak kicsit, mint mi is vagyunk. Éppen ezért nagyon tetszett és rokon pillanatokat fedeztem fel a nyaralás előtti káoszban és csomagolásban, az autóba való zsúfolódásban, a családi kis vitatkozásokban.

A könyv kis családi útikönyvként is megállja a helyét, érdekes tudnivalókat mesél a Balaton körüli helyekről, egyaránt szórakoztat gyereket és felnőttet. Nem nagyon ismerem a Balaton környékét, nem sokszor jártam arra, akkor is csak rövid időkre, de ez a könyvecske maximálisan meghozta a kedvem akár a benne felsorolt látnivalók megtekintésére is. Ha pedig már úgy olvassátok a könyvet, hogy nyaraltatok a Balatonon, akkor a gyerekeknek biztos ismerős lesz a könyv történeteiből egy-két helyszín, egy-két élmény és jókedvű nosztalgiával fogják hallgatni a család kalandjait.

Kiválóóóó :)
Igazán nagy örömmel vettem részt az utazásokon.
Micsoda ötlet!!! : a mese összevegyítése a valós -tudni illik- mondanivalóval, melyekkel kedvelhető, élvezhető kerek egésszé vált a kirándulás története. Kedvesek a rajzok, és jópofi Tóbiás a „mesélő” szerepében.
Izgatottan várom a következő helyszínekre való elkalauzolást. :)
Csupán egy kérés: könyörgöm Zsuzska haja legyen elválasztva!

meseanyu P>!
Csapody Kinga: Irány a Balaton!

Sok jó ötletet ad a Balaton körüli kirándulásokhoz, de lehetett volna ezt a témát színesebben, érdekesebben, kalandosabban is megoldani. Még az sem baj, ha a történések mindennapiak, de akkor meg a szövegben kellene valami finesznek, szépségnek, megkapónak lenni, mert így elég átlagos, sőt néhol unalmas.

Chöpp >!
Csapody Kinga: Irány a Balaton!

Úgy érzem, informatív volta miatt csökkent az élvezeti értéke. Pedig általában szeretem, amikor tanítva szórakoztatnak. Jelen esetben kissé erőltetettnek tekintettem a – kutya szemszögéből mesélt – történet BeleMindenVackot mivoltát.

CsakSimánDorka>!
Csapody Kinga: Irány a Balaton!

Fájó szívvel vettünk búcsút ettől a könyvtől. Pont aktuális volt mert azon a héten mentünk nyaralni mikor kivettük a könyvtárból. Nagyon sok érdekes dolgot tudtunk meg a Balatonról és az alapján is készültünk nyaralni :D
A család körbejárja az egész Balatont és nagyon sok látnivalót meg is néznek: a tihanyi levendulaházat, kipróbálták a visszhangot is, megnéztek a szigligeti várat és a bazaltorgonákat és még számos dolgot. Nagyon jó kis könyv gyerekeknek, mert általa megismerhetik a Balatont és látnivalóit :)

csgabi P>!
Csapody Kinga: Irány a Balaton!

Az Egerrel foglalkozó kötet került korábban a kezembe, abban túlzásba vitték a reklámot, a különböző szállások és helyszínek marketingjét, de ebben a kötetben tökéletes volt az arány. Érződik, hogy a szerző őszinte lelkesedéssel írta meg a könyvet. Sajnálom, hogy a későbbi kötet nem ennyire jó.
Remekül építette be a mesébe Csapody Kinga a különböző látnivalók történetét, az idegenforgalmi látványosságokat. Színes, érdekes könyv lett az eredmény, amit érdemes elolvasni a gyerekeknek (és akár a felnőtteknek is) egy balatoni látogatás előtt.

ziara>!
Csapody Kinga: Irány a Balaton!

Nekem ez nagyon nem. Annyira didaktikus, szerintem ez túl direkt, ennyi erővel egy balatoni útikalauzt is elolvashattam volna… A gyerekemnek biztos nem olvasnám fel. Sajnálom, az illusztrációk azért helyesek!!! Miért kell évszámokat, neveket beleírni, a gyerek ott adja fel az odafigyelést, szerintem.

Homolya_H_Tímea P>!
Csapody Kinga: Irány a Balaton!

Nagyon szeretjük ezt a kötetet is. Mivel itt lakunk a Balaton mellett, ezeket a helyeket mind ismerjük, jártunk ott, van, ahol nem is egyszer. A gyerekek is örömmel ismertek rá a helyszínekre olvasás közben.
Nagy érdeme, hogy úgy mesél, hogy a gyerekeket is érdekelje, ismeretet szerezzen belőle az országról, ahol él ☺

Adrienn1994>!
Csapody Kinga: Irány a Balaton!

Milyen a Balaton gyermekszemmel? Hát ilyen! Igaz, hogy egy kutya elbeszélése kalauzolt minket végig a nevezetességeken,de ezt a kutyát igazi gyermeklélekkel áldották meg! :)
A könyv aranyos próbálja a Balaton legendáit, nevezetességeit bemutatni , megtanítani. Aki olvassa szerintem valamilyen szinten kedvet kap a kiránduláshoz!
Szalma Edit illusztrációi is aranyosra sikeredtek, igazi retró élményt nyújtanak! :)

gab001>!
Csapody Kinga: Irány a Balaton!

Azt kaptam a könyvtől, amit vártam, vagyis még annál is többet. A család kutyája meséli el a balatoni nyaralás részleteit. Nyaraltam párszor a Balatonnál, így inkább nosztalgiázásnak szántam ezt az olvasmányt. Részben volt is benne részem, de sokkal inkább kedvet kaptam újabb csodák felfedezéséhez, mert bizony bőven akad ott még látnivaló. Külön tetszettek a legendák és különböző ismeretek említése. Az illusztrációkból lehetett volna kicsit több, mert nagyon aranyosak ezek a figurák. A könyv végén további listát találunk a látnivalókról, ami nagyon jól sikerült szerintem. Amolyan útikönyv kicsiknek.

Manó Könyvek, Budapest, 2016
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634032267 · Illusztrálta: Szalma Edit

Chöpp >!

Rozi kedvence a több mint 80 000 darabból álló könyvtárszoba volt, ahova legszívesebben beköltözött volna azon nyomban.

Kapcsolódó szócikkek: könyvtár
Trudiz >!

– Igeeeeeen – vonyított kórusban az autó hátulja, amiből én sem maradhattam ki. Elvégre én vagyok a fővonyító, vagy mi a szösz.

Trudiz >!

– Ki az ágyból, hasatokra süt a nap! Túracipőket elő!

Utazik a család sorozat · Összehasonlítás