Csak ​egy ág… 18 csillagozás

A Kowalsky meg a Vega első 10 éve
Csapó Tamás – Kowalsky: Csak egy ág…

Hogyan vezetett az út a drogosok földi poklából a szív forradalmáig? Bankrablóból, kalandorból és más zsiványokból miként lettek az OM zászlaja alatt „forradalmárok”? Miként változtatott meg emberi sorsokat, személyiségeket a Kowalsky meg a Vega születése, változásai és üzenete?
Ebből a könyvből mindez kiderül. Sőt. Ennél sokkal több is!
A Kowalsky meg a Vega tíz éves fennállásának története interjúkkal, fotókkal, teljes szöveggyűjteménnyel, érdekességekkel, sztorikkal és eddig sehol nem publikált Kowalsky novellákkal.

MFM, Budapest, 2013

Csapó Tamás – Kowalsky: Csak egy ág… A Kowalsky meg a Vega első 10 éve

Tavaly karácsonyra kaptam páromtól – már korábban is nézegettem ezt a könyvet, meg hogy „jó lenne”, de nem mertem megvenni (nem olcsó…), mert mi van, ha mégse érdekel ez engem annyira, aztán meg csak kerülgessem a polcomon… Aztán tavaly nyáron, egy Kowa-koncert után ért meg bennem, hogy bakker nekem ez kell, én többet akarok tudni róluk, nem elégszem meg a neten elcsorgatott infómorzsákkal. :D Úgyhogy karácsonyra meg is kaptam. (:
Nem tudok rá kevesebb csillagot adni. Nagyon jól összerakott könyv, minden Kowalsky meg a Vega fannak kötelező, mert rengeteg infót ad a tagokról, a zenekar korábbi életéről, a „szakításról” majd az újraegyesülésről. Kowa novellái is olvasmányosak, érdekesek voltak (a zenekar és a tagok múltjáról, saját kapcsolódó élményeiről írt bennük), a nézetei néhol nekem már túl spirituálisak voltak, de legtöbb olyan volt, amivel egyet is értettem – bár azzal pl. határozottan nem, hogy szerinte felesleges 2-3 lemez után további albumokat kiadniuk az előadóknak, inkább csak annyit, amivel koncertezni járhatnak, a későbbiekben meg csak akkor adjanak ki új lemezt, ha összegyűlt annyi szerintük „kihagyhatatlan” dal, ami megtölt egy albumot, ezzel elkerülve a „töltelékdalok” tömkelegét. Hát, nem tudom, számomra nagyon sok olyan dal volt a Kowa-lemezeken is, ami szerintük lehet, hogy töltelékdal, vagy annak lett szánva, nekem meg kedvencem lett, úgyhogy ezzel nem értek egyet. A zenészek igenis alkossanak, és bár tudom, hogy a lemezkiadásból már nem lehet megélni, nem az a fő bevételi forrásuk a zenekaroknak, de a rajongóknak igenis kell mindig valami új a kedvenceiktől.
Visszakanyarodva a könyv szerkezetére: az interjúkat, a kérdőíveket is szerettem. :) Szó esik benne Kowa festészetéről, könyveiről, a jógáról, ami az utóbbi időben az egyik központi szerepet játssza az életében. Fankával beszélnek az Expedíció albumukról is – amit én személy szerint nagyon szerettem (másabb, mint Kowáék albumai úgy általában, de nekem az egyik kedvenc lemezem mind közül). Szuper ötlet volt fotókkal színesíteni a könyvet, és a dalszöveggyűjtemény is jó húzás volt a végén – én azokat is végigolvastam, bár tény, hogy nem mindegyik dalukat hallgattam rongyosra, úgyhogy volt, amelyiknél nem volt meg a dallam a fejemben hozzá, de zömét azért végigénekeltem magamban. :) Bár, azt megjegyezném, hogy vannak elírások a dalszövegekben, egy-egy szó kihagyva, vagy felcserélve, úgyhogy ezt se vegye senki se szentírásnak…
Tetszett, néhány részen jókat vigyorogtam… :D Biztosan elő fogom később is venni még. :)

Noncs21 P

Csapó Tamás – Kowalsky: Csak egy ág… A Kowalsky meg a Vega első 10 éve

Nem tudtam elég lassan olvasni… Hihetetlen, hogy manapság van még olyan zenekar, akinek ennyi száma van, és mégsem laposodnak el a szövegeik. Illetve azt olvasni, hogy mennyire „egyszerű, hétköznapi” emberek maradtak ennyi év után is a tagok. Fogom még olvasgatni a későbbieknek is Kowa novelláit, illetve a dalokhoz tartozó gondolatokat.

annaalma00

Csapó Tamás – Kowalsky: Csak egy ág… A Kowalsky meg a Vega első 10 éve

Imádom a Kowalsky meg a vega együttest. Kifejezetten élveztem az olvasását. Olvasás közben nem nagyon szoktam zenét hallgatni, itt még is annyira illett hozzá, hogy pont amelyik dalról szó volt azt hallgattam. Kowa egy fantasztikus ember, és nagyon remélem hogy ez az együttes még jó sokáig így lesz együtt ahogy most van. Remélhetőleg a legközelebbi könyvükben több kép lesz a mostani csapatról

Amargant

Csapó Tamás – Kowalsky: Csak egy ág… A Kowalsky meg a Vega első 10 éve

Hát ez most nem lesz egy minden részletre kiterjedő értékelés… :)
A könyvet barátnőmnek vettem ajándékba, mert mind a ketten a kezdetektől fogva nagy Kowa-rajongók vagyunk (én anno a Black-outot is nagyon szerettem,koncertre is rendszeresen jártam). Pénteken kaptam meg a könyvet, csak ma van alkalmam odaadni, de persze nem bírtam ki, hogy ne kezdjem el olvasni,de csak a feléig jutottam :) :)
A könyv a zenekar önéletrajza sok képpel, dalszöveggel, azok keletkezési történetével, a tagcserék miértjeivel. Vannak interjúk a tagokkal, Kowával, utóbbi meg nem jelent novellái is feltűnnek a lapokon, és kirajzolódik, hogy Kowa hogy jutott el abból a drogos pokolból, ahova a BA alatt csúszott, oda ahol most van.
Már csak Kowa gondolatai miatt is érdemes elolvasni a könyvet: az életút amit végigjárt, amit megélt, ahova eljutott, és amit vall, mindenkit gondolkodásra késztet szerintem, kivételes alakja a magyar zenei életnek.
És köszönjük a dedikálást :)
A mínusz fél csillag oka a néhány helyesírási és nyomdahiba a lapokon.

Juhász_Peti

Csapó Tamás – Kowalsky: Csak egy ág… A Kowalsky meg a Vega első 10 éve

Végeredményben nem rossz könyv. Amolyan riport jellegű, főleg Kowáról, meg a hozzá köthető dolgokról szól, így a címben szereplő zenekarról is, de ugyanúgy a Black Outról is…Kowa kendőzetlenül beszél a nem épp dicső múltról, ami mindenképp plusz pont, mert sok zenész így él/élt, de letagadja. Ő nem. Viszont nem is büszke rá. A könyv második felében megszólalnak a jelenlegi és régi tagok is, standard kérdésekre válaszolva, plusz egy komplett diszkográfiát is kapunk vagy 200 oldalban dalszövegekkel, néhány tucat koncertfotóval. Eléggé lejön ez a vallási szemlélet, miután „jó?” útra tért frontemberünk a drogos múlt után.Amolyan korai Kowalsky életrajz inkább a kiadás évéig érintve a bandákat, hobbyt, miegymást.

Jadranka

Néha akkor jutsz előbbre az életben, ha előbb két lépést teszel hátra. Így megy ez.

Amargant

Amikor valaki meg akarja érteni a teljes Igazságot, az éppen olyan, mint amikor az ember a végtelen fogalmán tűnődve, korlátolt elméjével a világűr határtalanságát próbálja átkarolni. Annyira nehéz feladat az, mint egy sötét szobában elcsípni egy fekete lepkét.

jdetti

De ezzel együtt azt is gondolom, soha egyetlen politikai forradalom sem változtatta meg gyökeresen a világot. Kapzsi felsőbb körök és nehéz terhet viselő tömegek mindig voltak. És amíg a test kényelmét szolgálja minden vágyunk és törekvésünk…addig mindig ugyanez marad a felállás. Egyetlen forradalom változtathat gyökeresen életünkön….Ami a saját szívében gyújtott lángot az embernek, saját üressége és sötétsége felszámolásáért…

Jadranka

A lelki világ nem valahol egy másik galaxisban, nem tér és idő távolságában van. Az mindenütt ott van. Áthat mindent, örökkön örökké. Az élőlénynek bármikor van lehetősége elengedni az anyagi-atomi világot, és a TÖKÉLETES felé fordulni, most, ebben a pillanatban is. Csak mi olyan nagyon kapaszkodunk az illúziónkba, olyan nagyon beleszerelmesedünk a sötétség andalító mélységébe, hogy belefájdul a szívünk, és gránittá keményedik…

Valcsa P

A folyamatos siker titka a megbízhatóság…

Valcsa P

Hálásak voltak az égnek, hogy ez megadatott nekik, és még az is szóba került, hogy ha ez itt és most véget is érne, már akkor is megérte. A félistenek néha kegyetlen tréfákat űznek. „Ember, csak szólj, és kívánságod parancs!” És már nem visszakozhatsz, hogy „de én ezt nem úgy gondoltam”.