Budapest 2 csillagozás

Hagyományos ételek és gasztronómiai kultúra a vendégszerető fővárosban
Csapó Katalin: Budapest

A könyv nem egyszerűen csak szakácskönyv. A magyar kultúra egyik komoly szegmense a konyhaművészet, ami Európa-szerte híressé vált. A kiváló recepteken túl megismerhetjük gasztronómiai kultúránk történetét – a római és honfoglalás kori hagyatéktól a reneszánsz ünnepi lakomákon keresztül napjainkig, a hamuba sült pogácsától a lacikonyháig.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Ízek városa Holnap

Holnap, Budapest, 2009

csgabi P>!
Csapó Katalin: Budapest

Csapó Katalin: Budapest Hagyományos ételek és gasztronómiai kultúra a vendégszerető fővárosban

Imádtam. Kedvenc lett. Ez már az elején vitathatatlan volt, az olvasás végére pedig sziklaszilárd meggyőződés lett. A formátuma picit zavaró, bevallom, nehéz megfogni, nehéz lapozni – egy étlapot imitál a formátum –, de gyönyörű az egész kötet kivitele. Egy roppant színvonalasan elkészített kötet, és nagyon kíváncsi vagyok a sorozat többi részére is. :-)

sziliomomo>!

A városligeti étteremben, ahol a színész gyakran megfordult, a vendéglősmester, Wampetics Ferenc kakasból készítette el először ezt az ételt kedves vendégének. Azóta is megtaláljuk vendéglőink étlapján.

54. oldal - Levesek és első fogások