Etológia 8 csillagozás

Csányi Vilmos: Etológia Csányi Vilmos: Etológia Csányi Vilmos: Etológia

Az ​ember ősidők óta érdeklődik az állatok iránt. Részben azért, mert érzi, hogy maga is valamiképpen az állatok közé tartozik; mozog, táplálkozik, szaporodik, társaival kapcsolatot tart, mint ezt más állatfajok egyedei is teszik. A primitív ember kultikus vonzódása az állatokhoz, az ősök állati eredetének mítosza világosan tanúsítja ezt, de az állatok tevékenységét szemlélve még ma is hajlamosak vagyunk őket valamiféle távoli rokonoknak tartani és tevékenységükben felfedezni az emberi indulatok, vágyak, a cselvetés, a hűség vagy éppen a magasabb rendű értelem mozgatórugóit. Másrészt az ember valamiképpen mindig függött az állatoktól. Táplálékának egy részét az állatok adták, a régebbi időkben ellenségei is az állatok közül kerültek ki, amelyek elől menekült vagy – a viselkedésükről szerzett ismereteit hasznosítva – megküzdött velük. L. S. B. Leakey, a tanzániai korai Homo-leleteket felfedező híres antropológus egyszer azon elmélkedett, hogy miként tudott a primitív ember egyszerű… (tovább)

Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 2009
756 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631932300
Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 2002
756 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631932303
Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 1994

lilla_csanyi>!
Csányi Vilmos: Etológia

Ez volt eddigi életem során a legizgalmasabb tankönyv, amit olvastam, bár egy-két kísérlet szerintem kifejezetten állatkínzás, amit leír.

XX73>!
Csányi Vilmos: Etológia

Mit is írhatna egy mezei olvasó egy ilyen vérprofi és mégis szórakoztató egyetemi tankönyv értékeléseként?!

Sylvanas_Windrunner>!

A természetben élő állatok tágabb környezetünk részei, ostobaság a fajokat kiirtani, de elsősorban magunknak ártunk vele, saját életterünket rombolhatjuk le teljesen.

Sylvanas_Windrunner>!

Fejlett társadalmakban tisztességes állatvédelmi törvényeket hoznak.