Színfalak ​mögött 1 csillagozás

A magyar divat
Csalár Bence: Színfalak mögött

A „Színfalak mögött – A magyar divat” az elmúlt húsz év legmeghatározóbb magyar divatmárkáit, megmozdulásait, valamint kreatív szakembereit mutatja be a hazai divat és kultúra vonatkozásában. A könyv a kezdeti divattörténeti áttekintést követően exkluzív és eddig sosem látott mértékben mutatja be a designerszféra műhelyeit, a kreációk születését és az alkotókban rejlő érzéseket, tele izgalmas és eddig még sosem hallott történetekkel sikerekről, világsztárokról, valamint elhivatottságról. Egyúttal teljes értékű képet ad egy izgalmas, fejlődő és ígéretes korszak kezdetéről.

Boook, Budapest, 2020

NV1122>!
Csalár Bence: Színfalak mögött

Szerintem ez egy hiánypótló kiadvány. Sok magyar nem is tudja, hogy milyen magyar márkáink is vannak. Azt az egyet sajnáltam, hogy néhány népszerűbb (számomra is kedves) márka nem szerepelt a könyvben, pedig simán ott lett volna a helyük. (Talán majd a II. Részben?! :D)A képek is nagyon szépek, no meg persze az egész könyv. Szívből ajánlom minden divatőrültnek.

Milena Lamarová – Olga Herbenová – Ludmila Kybalová: Képes divattörténet az ókortól napjainkig
Csiba Éva: Bőrművesség
László Emőke: Magyar reneszánsz és barokk hímzések
Ian Kelly – Vivienne Westwood: Vivienne Westwood
Reiko Koga – Rie Nii – Junko Nishiyama: A divat története a 20. században
Donna Karan: Utam
Lisa Dyer (szerk.): Klasszikus divat
Akiko Fukai: A divat története a 18-20. században
F. Dózsa Katalin: Letűnt idők, eltűnt divatok 1867–1945
Kovács Ferenc – Rédey Judit – Tompos Lilla – Török Róbert: Fardagály és kámvás rokolya