Csala Károly (szerk.) · Veress József (szerk.)

Filmlexikon ​I-II. 1 csillagozás

Csala Károly – Veress József (szerk.): Filmlexikon I-II. Csala Károly – Veress József (szerk.): Filmlexikon I-II. Csala Károly – Veress József (szerk.): Filmlexikon I-II.

Amióta ​a vásznon lepergett az első mozgó képsor, a film örök. A nagyközönség érdeklődése csillapíthatatlan.
A kíváncsiság kielégítéséhez, a filmes tudás bővítéséhez járul hozzá ez a kétkötetes mű: bepillantást kínál a filmes szakma műhelytitkaiba, filmekről, alkotóikról, szereplőikről nyújt átfogó és lexikon mivoltához hűen pontos, célratörő leírásokat. A film világában való eligazodást segítik a filmesztétikai és filmtechnikai fogalmak magyarázatai.
Távol áll a mű szellemétől, hogy a címszavak közül kirekessze a tömegfilmgyártás népszerű képviselőit, ezért jól megférnek egymás mellett a kötetek hasábjain az európai filmművészet rangos alkotói és a hollywoodi filmsztárok egyaránt.
Az 1945 után készült és Magyarországon vetítésre került filmek rendezőinek, szereplőinek életrajzi adatai, alkotótevékenységük főbb állomásai 1200 oldalon át sorakoznak. A keresést a majdnem 300 oldal terjedelmű és 12 000-nél több filmcímet tartalmazó Filmográfia könnyíti meg. A művet a… (tovább)

Totem, Budapest, 1999
Totem, Budapest, 1999
Totem, Budapest, 1994

Baki P>!

Könyvünk „lexikon” ugyan, de nem „enciklopédia”.