Török-magyar ​szótár 1 csillagozás

Csáki Éva: Török-magyar szótár Csáki Éva: Török-magyar szótár Csáki Éva: Török-magyar szótár Csáki Éva: Török-magyar szótár

A ​szótár első változatát 1987-ben kezdtem el írni Ankarában, mert nem állt rendelkezésre török-magyar szótár az egyetemi oktatáshoz. Budapesten akkoriban kapható volt ugyan Dávid Géza idegenforgalmi török – magyar, magyar – török zsebszótára, de Törökországban még nem jelent meg ilyen munka. Az 1995-ben megjelent török-magyar szótár hiánypótló munka volt. Turkológusként több mint hat évig tanítottam az Ankarai Egyetem hungarológia szakán. Törökországi tartózkodásom során kezdtem cédulákon rendezni azt a szótárat, amely többszörös kontrollon esett át, számítógépre került, és Budapesten a Balassi Kiadó adta ki. Ez az első kiadás már elfogyott, de átdolgozott, javított, bővített kiadása most elkészült. A második kiadásban szereplő szókészlet jelentősen bővült. Az új témaköröket az élet diktálta, a világban zajló változásokat követi a terminológia. A fellendülő kétoldalú kapcsolatok már nemcsak az idegenforgalom és a diplomácia területére korlátozódnak, hanem a kultúra, a művészetek,… (tovább)

Balassi, Budapest, 2019
Balassi, Budapest, 2012
Balassi, Budapest, 2001

Gün Benderlı – Gülen Yilmaz – Kakuk Zsuzsa – Tasnádi Edit: Magyar-török szótár
Gün Benderlı – Gülen Yilmaz – Kakuk Zsuzsa – Tasnádi Edit: Török-magyar szótár
Helen Davies: Kezdők török nyelvkönyve
Dávid Géza: Magyar-török, török-magyar útiszótár
T. Cengiz Göncü: Türk-Macar tarihi ilişkilerinden kesitler / Fejezetek a török-magyar kapcsolatok történetéből
Mümin Yıldıztaş – Szepesiné Simon Éva – Schmidt Anikó (szerk.): Osmanlı'dan günümüze Türk-Macar ilişkileri / Török–magyar kapcsolatok az Oszmán Birodalomtól napjainkig
Kamer Hameed: PONS Last minute török útiszótár
Török társalgás