Magyar-török ​szótár 1 csillagozás

Csáki Éva: Magyar-török szótár Csáki Éva: Magyar-török szótár Csáki Éva: Magyar-török szótár

Magyar-török szótáram a 2004-ben kiadott Török-magyar szótár párja, szókészletük is többnyire azonos. E szótár elsődlegesen a törökül tanuló magyar anyanyelvű diákoknak készült, de haszonnal forgathatják utazók, kereskedők is. A török igék vonzatát a Török-magyar szótárban minden esetben megadom, itt csak azokat jelölöm, amelyek használata eltér a magyartól. A magyar igei vonzatokat dőlt betűvel, az ige után adom meg: sanyargat vkit. Többjelentésű magyar szavak esetében zárójelben adok támpontot a szó speciális jelentéséhez, használatához: gát (akadály), gólya (diák), sárkány (papírból) stb. Csak olyan esetekben jelöltem meg a magyar szó szófaját, ahol homonimákat szerepeltetek. Nem adom meg a szavak ragozott alakját sem, de a szócikkeken belül a szabálytalan alakokra példát hozok.

Balassi, Budapest, 2019
Balassi, Budapest, 2001
Balassi, Budapest, 1997

Gün Benderlı – Gülen Yilmaz – Kakuk Zsuzsa – Tasnádi Edit: Magyar-török szótár
Gün Benderlı – Gülen Yilmaz – Kakuk Zsuzsa – Tasnádi Edit: Török-magyar szótár
Helen Davies: Kezdők török nyelvkönyve
Dávid Géza: Magyar-török, török-magyar útiszótár
Kamer Hameed: PONS Last minute török útiszótár
T. Cengiz Göncü: Türk-Macar tarihi ilişkilerinden kesitler / Fejezetek a török-magyar kapcsolatok történetéből
Mümin Yıldıztaş – Szepesiné Simon Éva – Schmidt Anikó (szerk.): Osmanlı'dan günümüze Türk-Macar ilişkileri / Török–magyar kapcsolatok az Oszmán Birodalomtól napjainkig
Török társalgás
Kúnos Ignác: Oszmán-török nyelvkönyv