Csak ​mi ketten! 11 csillagozás

Az év legjobb young adult novellái – 2021
Csak mi ketten!

Szerelem, kaland, szívhez szóló vágyak. Merülj el a varázsban!

Mit tennél, ha egy zavarba ejtően jóképű, de szemtelen srác miatt az egész iskola hazugnak tartana?

Hogyan lehet helyrehozni egy elrontott szerelmi bűbájt?

Összebarátkozhat-e a focicsapat kapitánya a középiskola legnagyobb kockájával?

Ki lehet az a titokzatos idegen, aki izgalmas üzeneteket hagy a könyvtári könyvekben?

Milyen ajándék olvaszthatná meg az osztály jégkirálynőjének fagyos szívét?

Tizenhat sziporkázóan eredeti, felejthetetlen történet, ami megnevettet, elgondolkoztat, meghat, de biztosan elrabolja a szívedet!

A pályázat hét nyertes írása mellett a kötetet gazdagítják Tavi Kata, Róbert Katalin, Rácz-Stefán Tibor, Eszes Rita, Novák Vica, Szöllösi Kristóf, Ecsédi Orsolya, Tóth Eszter és Chiara novellái.

Találj rá az új kedvenc Vörös Pöttyös történetedre!

Eredeti megjelenés éve: 2022

Kiadói ajánlás: 13 éves kortól · Tagok ajánlása: 13 éves kortól

A művek szerzői: Chiara, Ecsédi Orsolya, Eszes Rita, Kalivoda Lilla, Novák Vica, Őszi Alíz, Rácz-Stefán Tibor, Róbert Katalin, Sereg Gitta, Szöllösi Kristóf, Sztrinkó Réka, Tavi Kata, Tóth Eszter

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek Könyvmolyképző

440 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633991749 · Illusztrálta: László Maya

baba03 P>!

Csak mi ketten! Az év legjobb young adult novellái – 2021

Nem tudom miért, de nagyon vártam már ezt a novelláskötetet, pedig nem éppen az én korosztályomnak íródott. :-)
Valahogy elvarázsolt szinte az összes történet, van, amit szívesen olvastam volna regényként is, simán megállná a helyét és kíváncsi is lennék rá. Kifejezetten jó volt átélni újra az első szerelem „bénázásait”, azt a jóleső izgalmat, az első igazit. :-) Sok érzés kavargott bennem a történeteket olvasva, volt olyan történet, ami felkeltette az érdeklődésem, olyan is, ami magával ragadt, volt amin nevettem és bizony olyan is, ami könnyeket csalt a szemembe. És számomra ismét bebizonyosodott, hogy véletlenek márpedig nincsenek. :-)
Az egyértelmű kedvencem a Lépned kell, ha mész. Magam sem gondoltam, hogy pont egy fantasy történet lesz az, de egyszerűen az alső mondatoktól kezdve nem engedett a történet. Érdekes volt, izgalmas, szívesen olvastam volna még hosszabban, bővebben kifejtve.
A másik ami szintén megfogott, a Bűbáj megrendelésre. Az a kis csavar a végén csak arra volt jó, hogy vágyjam rá, hogy többet is megtudjak Alana és Daniel jövőben kibontakozó kapcsolatáról, mert egyszerűen kell, hogy legyen ilyen. :-)
A nem fantasy történeteke közül az Egyszer még táncolunk? és A Jégkirálynő volt az, ami a mondanivalójával levett a lábamról. Biztosan elő fog kerülni még ez a kötet, hogy egy-egy kedvencet újraolvassak.

Mitha>!

Csak mi ketten! Az év legjobb young adult novellái – 2021

Ritkán olvasok novelláskötetet, de kíváncsi voltam, milyen történetek születtek annak idején erre a pályázatra. Kezdetben nem voltam biztos benne, hogy mindet elolvasom majd, de hamarosan azon kaptam magam, hogy a nagyja már mögöttem is van, és a novellák sorra meggyőztek arról, hogy tegyek próbát még eggyel.
Színes a paletta, és persze van benne, ami nem igazán nekem íródott, összességében viszont tetszett ez a válogatás, nagyon is. Az abszolút kedvenceim Herceg Kati, Sztrinkó Réka és Őszi Alíz írásai voltak, de mind történetben akadt valami emlékezetes: egy karakter, egy leírás, egy motívum, egy-egy tökéletesen eltalált mozzanat.

Dóra_Pethő>!

Csak mi ketten! Az év legjobb young adult novellái – 2021

Szeretem a KMK-s novellásköteteket, talán már csak egy hiányzik a polcomról, de az sem sokáig. Az illusztráció a borítón megfogta a tekintetemet, viszont ezzel címmel ötvözve kicsit félrevezető lett. Teljesen arra asszociáltam, hogy csak romantikus történetek lesznek a könyvben. (Pedig láttam, hogy az alcímben csak annyi szerepel, hogy young adult), de ez a kettő talán számomra annyira összefonódott, hogy meglepődtem, amikor olyan történethez értem, amiben nem volt romantikus szál. Ennek ellenére, a legtöbb novella tetszett és ezeket olvasnám hosszabb formában is.

Könyvmolyképző KU>!

És rettegsz, hogy tönkreteszed azt, ami tökéletesen működik, de közben meg… amikor a másik végre lép, csak azt kérdezed magadtól, miért nem tudtál hamarabb bátor lenni?

Sztrinkó Réka novellája

Könyvmolyképző KU>!

Amikor a szájuk találkozik, Zia behunyja a szemét. Hogy lehet egyetlen alig-érintés ennyire csodálatos? Mintha nyár és napsütés és csillagfény és égboltnyi szabadság és valami végtelen, valami örökké, valami lehetetlen és mégis igaz éledne a testében.

Chiara novellája

Könyvmolyképző KU>!

– Anyám is így hív, mielőtt hozzám vágja a mosogatórongyot.
– Nincs mosogatórongyotok – nevetek a fejemet csóválva. – Házvezetőnőtök van. És mosogatógépetek. Kettő.
– Igaz – vigyorodik el, aztán megint elgondolkodva ráncolja a homlokát. – De akkor mit vágott hozzám?

Herceg Kati novellája

Könyvmolyképző KU>!

Benne leszek a napfényben, a hold és a csillagok fényében, a betegágyak mellett őrködő lámpások fényében, a szemek csillogásában, az ünnepi lámpások meleg ragyogásában.

Novák Vica novellája

Könyvmolyképző KU>!

Derekamnál fogva megragad, magához húz. Testünk összepréselődik, miközben egyre szenvedélyesebben csókol. Nyelvét végigjáratja a fogaimon, hogy aztán őrjítő csatát vívjon a nyelvemmel. Két kézzel markolom az ingjét, s magammal rántom.

Kalivoda Lilla novellája

Könyvmolyképző KU>!

Mélyen, legbelül benne is hasonló üresség lappangott a mama halála után. Nem érezte tiszta lapnak, sem lehetőségnek. De tudta, hogy meg kell töltenie élettel, mert nem lehet többé üres, aki retteg mások szánalmától, akit mások gondolatai, félelmei határoznak meg.

Rácz-Stefán Tibor novellája

Könyvmolyképző KU>!

A fenébe is, miért kell az életnek ilyen összetettnek lennie? Miért nem lehet minden olyan szép, egyszerű és átlátható, mint egy paranormális leszámolás?

Szöllösi Kristóf novellája

Könyvmolyképző KU>!

Farmert viselt. Fanni picit sajnálta, hogy nem látja a vádliját. Magasnak tűnt a bőszárú nadrágban, a pólóján egy minta volt Schrödinger vagy élő, vagy holt macskájáról, amint bejelenti, hogy életben van.

Róbert Katalin novellája

Könyvmolyképző KU>!

– Mégis mit képzelsz, mit csinálsz?! – förmedtem rá.
– Úgy hiszem – felelte lassan Rómeó, és nekem el kellett fordulnom, mert a vigyora egyszeriben túl közel került az arcomhoz –, épp csatlakozom a fura kis szöcske násztáncodhoz.

Őszi Alíz novellája

Könyvmolyképző KU>!

Ezt a fordulatot már reggel is sejtettem, amikor elsétált mellettem a folyosón, és olyan ijesztően megbámult, mint ahogy a filmekben a gonosz figyeli azt a szereplőt, akit öt percen belül elkaszálnak.

Tavi Kata novellája