Határtalanok 2 csillagozás

Isten tervez, ember csempész
Csabai Márk: Határtalanok

Ha ​az életed a tét, menekülsz vagy harcolsz?

Csatai Csaba, a másodosztályú gengszter évek óta a hírhedt Bobrov család szolgálatában tevékenykedik a budapesti éjszakában. Csaba elkövette élete legnagyobb hibáját: titkosnak szánt románcba keveredett főnöke lányával. Ezért a keményebb időket is megélt egykori maffiózó nagyágyú, az öreg Bobrov Csabáért küldi embereit, aki gyorsan főnöke gyóntatószékében találja magát Tádé nevű barátjával együtt. Az ügy hamar váratlan fordulatot vesz, amikor kiderül, hogy mégsem a légyott miatt akarják elszámoltatni.

Vajon hogy kerül a képbe Pacal, az autónepper, Kugli, a kalugai pofozógép, és Alaa, az illegális bevándorló? És mi köze mindehhez Csabának és Bobrovnak?

Számtalan kihívás során az élet különös lapokat oszt főhősünknek, aki belekeveredik az embercsempészetbe. Mindenki kifordul magából és leveti az álarcát. Csaba ráébred, hogy mindenki másért akar bejutni Európába. Van, aki a megélhetésért; van, aki el akar pusztítani… (tovább)

Álomgyár, Magyarország, 2017

Pandalány

Csabai Márk: Határtalanok Isten tervez, ember csempész

Remek humor, pörgős történet!

Csabai Márk stílusát korábbi könyveiből már ismertem és úgy érzem, hogy továbbra is megőrizte remek humorát, ami meglehetősen ironikus és számtalanszor hangosan felnevettem olvasás közben. Szókimondó, briliáns és rendkívül okos!
A könyv bemutatja a gengszterek, a maffia világát, miközben sodor magával a történet és ugyanúgy, ahogyan Csaba az üzletből, az olvasó sem tud kiszállni belőle mindaddig, amíg a végére nem ér.
A karakterek nagyon eredeti figurák, pont ilyennek képzelem el a „kemény” fiúkat, akik szinte mindent erőszakkal oldanak meg, és aki ellenáll nekik, azt bizony rendesen leápolják. Itt nincs helye magyarázkodásnak és mellébeszélésnek, ezek a fiúk nem romantikus főhősök, hanem igazi rosszfiúk.
A történet felétől vált világossá számomra, hogy Márk könyve mennyire mai, mennyire aktuális témát feszeget. Az embercsempészet, a terrorizmus és a menekültkérdés napjaink részévé vált, látjuk a híradóban, és elindult egy olyan folyamat Európában, ami szinte minden országot érint. Nem mennék bele politizálásba, a könyv sem teszi, inkább mindennek a vallási oldalát közelíti meg, ugyanakkor megmarad a krimi vonalánál. A könyv végig fenntartotta a figyelmemet, abszolút lekötött és izgalmas volt.
Amit még mindenképpen megjegyeznék: a borító és a cím telitalálat így, hogy most már ismerem a történetet.
Bővebben: http://pandalanyolvas.blogspot.hu/2017/09/csabai-mark-h…

Bettina_94

Csabai Márk: Határtalanok Isten tervez, ember csempész

Nagyon figyelj, mert nem minden az, aminek látszik. A báránybőrbe bújt farkas közelebb van, mint hinnéd, és akiket a barátaidnak hittél, valójában sosem voltak azok. Egy regény az alvilágról, az árulásról és a szabad akaratról. Vagy inkább annak hiányáról.

Az alvilág. Megannyi könyv és történet íródott már róla, és mind más szemszögből mutatja be a mocsok és a bűn tengerét. Sok író úgy veszi a szájára vagy adott esetben a könyvére, hogy azt sem tudja miről is van szó igazából. Csabai Márk regényében viszont valódi betekintést nyerhetünk az ármánnyal és cselszövéssel teli rendszerbe.

Pandalány P

Jól tudtam, nem jelent jót, ha szabadnapodon váratlanul a főnököd jön érted.

Pandalány P

Elhittem, hogy lehetek több, mint simán Csatai Csaba. Én „A Csatai Csaba” akartam lenni. És ahhoz, hogy több legyek, egyetlen út vezetett.

Pandalány P

Darwini fejlődésünk ékköve a behajlítható hüvelykujjunkon kívül a kéretlen okoskodás.

Pandalány P

Mindig is gyűlöltem lépcsőzni, főleg ha közben rugdostak is.

Pandalány P

Ami meg van mondva, az meg van mondva.

Pandalány P

Hiszen jómagam is szerelmes típus vagyok, csak a reménytelenebbik fajta.

Pandalány P

Internet nélkül már meg sem lennénk. Mára már olyan lett, mint a víz vagy az áram. Civilizációnk meghatározó részévé vált.

Pandalány P

Az élet #12345 számú büdös nagy ténye: mindenki pótolható.

Pandalány P

Jól tudtam, négy dolog képes összekötni az embereket.
A vallási és politikai nézetek, a közös gyűlölet, na meg az ingyen WIFI.

Pandalány P

Ha jön az adrenalin, azt érzi, képes legyőzni mindent és mindenkit. Legfőképp önmagát és az észszerűséget.