Csaba Emese (szerk.)

A ​múlt nagy rejtélyei 40 csillagozás

Csaba Emese (szerk.): A múlt nagy rejtélyei

Tények ​és téveszmék, avagy mi rejlik a történelem igaznak vélt 91 eseménye mögött (Reader's Digest)
A rendhagyó történelemkönyv a tegnap titkairól és téveszméiről rántja le a leplet, olyan eseményekről számol be, amelyek mindig is foglalkoztatták a közvéleményt. A témák szerint csoportosított, közel 100 izgalmas történet segítségével nyomtalanul eltűnt személyek, kétes körülmények között történt halálesetek után nyomozhat, titokzatos személyiségeket ismerhet meg és sokszor feltett kérdésekre kaphat választ. Több mint 600 fénykép és illusztráció, illetve térképek százai teszik még elevenebbé ezeket a lenyűgöző történeteket.
Tartalom:
I. Nyomtalanul eltűntek
Úti cél: a Nagy Dél-tenger 12 Eltűnt náci háborús kincsek 18 A Tower titkai 23 Politikai repülőgép-szerencsétlenség 26 A legkeresettebb ember Ausztráliában 31 A románc vége 37 Utazás a zöld pokolba 42 Raoul Wallenberg nyomában 44 Az elveszett kolónia 51 Végzetes repülés 56 Jéghalál az… (tovább)

Reader's Digest, Budapest, 2001
448 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638475064 · Fordította: Defta Kármen, Dobrás Zsófia, Garai Attila, Janáky István, Kocsis Anikó, Nemesbüki Miklós, Rónay Krisztina, Vitray Tamásné
Reader's Digest, Budapest, 1995

ScarlettBlair>!
Csaba Emese (szerk.): A múlt nagy rejtélyei

Csaba Emese (szerk.): A múlt nagy rejtélyei Tények és téveszmék, avagy mi rejlik a történelem igaznak vélt eseményei mögött?

Másodzsor olvasva a könyvet, már nem tudott annyira lekötni mint először, de így is imádtam. Emlékszem, először pont érettségi környékén olvastam-talán egy hónappal előtte, és iszonyatosn sokat segített az összefüggések átlátásában, hogy mikor ki volt az uralkodó melyik országban. Ki-kinek volt a kortársa, ki volt a pápa stb. Aki szereti a történelmet, és érdeklődik a múlt eseményei iránt, annak szerintem egyszer mindenképp érdemes elolvasnia a könyet!

ladybird12 P>!
Csaba Emese (szerk.): A múlt nagy rejtélyei

Már azelőtt lapozgattam mielőtt nekiültem, úgyhogy várható volt, hogy elfogom olvasni. Mindegyik történetet nagyon élveztem, kedvenc részem a Faust története volt.

Pennmenelien P>!
Csaba Emese (szerk.): A múlt nagy rejtélyei

Kétkedve, de sokszor elolvastam a rejtélyes történeteket, Szeretem a történelmet, és még annál is jobban a kevésbé megmagyarázható, rejtelmes dolgokat.

Aemitta>!
Csaba Emese (szerk.): A múlt nagy rejtélyei

Rengetegszer kiolvastam gyerekkoromban, szinte már kívülről fújtam. Már nincsen meg, de nagyon sok fejezetre emlékszem. Egyik kedvencem volt Arthur király története.

Kathreen>!
Csaba Emese (szerk.): A múlt nagy rejtélyei

Imádtam! Tiniként nem egyszer olvastam!

geucsa>!
Csaba Emese (szerk.): A múlt nagy rejtélyei

Mikor olvastam, nagyon lebilincselt.
Az egyik témából még előadást is tartottam. :)

carduelis>!
Csaba Emese (szerk.): A múlt nagy rejtélyei

Rengetegszer olvastam tizenéves koromban, jó volt újra kézbe venni. Még mindig érdekes, bár némileg felváltotta a konteoblog .

Joeymano>!

Legjobb!

Izolda P>!
Csaba Emese (szerk.): A múlt nagy rejtélyei

14 évesen faltam. Ma nem hiszem, hogy lenne türelmem végigolvasni.

szodav>!
Csaba Emese (szerk.): A múlt nagy rejtélyei

Ha kétszázszor nem olvastam, akkor soha!

ladybird12 P>!

Egész éjjel rettenete lárma rázta az Oroszlán fogadó falait. Sikolyok, üvöltés és valami természetfölötti dübörgés rémítette a szomszédokat. A fogadós is csak a hajnal első sugaraiból merített annyi bátorságot, hogy bekopogtasson Faust nevű titokzatos vendége ajtaján. Amikor nem kapott választ reszketve nyomta le a kilincset. Pozdorjává tört bútorok között ott feküdt a padlón a hírneves mágus felismerhetetlenségik elváltozott és iszonyúan megcsonkított holteste.

BoneB P>!

A nácik által megszállt Európában a zsidók sorsa megpecsételődött. Hosszú, keserves útra indították őket, melynek végállomásai a haláltáborok és a gázkamrák voltak. De még Németország ellenségei közül is kevesen emelték fel szavukat az atrocitások ellen vagy segítettek tevőlegesen a terror elől menekülőknek. Az amerikai kormány sem lépett 1944 januárjáig, s ekkor is csak a pénzügyminiszter, ifj. Henry Morgenthau sürgetésére hozta létre a Háborús Menekültek Tanácsát.

Kapcsolódó szócikkek: Henry Morgenthau
Piper>!

A két hajón lévő mintegy 400 főnyi legénységi helyért heves versengés folyt. A jelentkezők közt volt egy 16 éves, korzikai származású hadnagy a párizsi katonai akadémiáról, bizonyos Napóleon Bonaparte. Bár az előzetes listán szerepelt, nem választották ki, így Franciaországban maradt; mellőzése hazája történelmét illetően rendkívül komoly következményekkel járt.

Kapcsolódó szócikkek: Franciaország