I'll ​Be Your Drill, Soldier 22 csillagozás

Crystal Rose: I'll Be Your Drill, Soldier

Ryan Gracin had a good life until he told his parents he was gay. Since they yanked their support for college he had to find a way to pay for it. Little did he know that joining the Army was going to change his life forever. Especially when he was introduced to a Drill Sergeant who was nicknamed 'Big Daddy'. Phillip Grabowski had joined the Army to follow in his father's footsteps; by the time Ryan entered, he had already made a name for himself. He was a soldier's soldier, but Ryan was making it really hard for him to remember that.

Dark Roast, 2009

_Eriii>!
Crystal Rose: I'll Be Your Drill, Soldier

Végem van. Meghaltam. Kikészültem. Elvesztem. Nem tudok röhögés nélkül írni mindjárt egy sort sem. Végem van. Ez a történet, egyszerűen eszméletlen. Frecking freckles és Str Grabowski komolyan végem van tőletek. Na jó, hogy valami értelmeset is írjak ez a történet megért minden egyes percet és még annál is többet. Csodás emberekről olvastam. Összetartozásról, baráti szeretetről, nehézségről, gyászról és fájdalomról. Úgy fájt a szívem amikor megtörtént az elkerülhetetlen. Úgy féltem, rendesen folytak a könnyeim a kórházba. Ez a könyv úgy ahogy van egy csodás történet. Ahhh freckles és Srt Grabowski szeretlek titeket. Millió csillag.

Cync>!
Crystal Rose: I'll Be Your Drill, Soldier

Oh f@#king f@#ker f@#k! Csak hogy hű legyek a könyvhöz xD
Rám jött, hogy most katonás M/M történetet akarok olvasni. És még milyet olvastam!
Reméltem, hogy tetszeni fog, de nem gondoltam volna, hogy ennyire! Minden várakozásomat felülmúlta!
Ez egyszerűen eszméletlen jó volt! Az egyik legszórakoztatóbb könyv, amit valaha olvastam! Elképesztő a humora, a stílusa! Általában nem vagyok oda érte, ha tele van a könyv káromkodással meg hasonlók, de ehhez annyira passzolt :D Tetszett, ahogy a szemszögek változtak. Szeretem, ha sok karakter tűnik fel, és még szerepük is van, ez is megvolt.
Már az első pár oldalon imádtam, és el nem tudtam képzelni, hogy ez változzon a későbbiekben. Hát nem változott! Még amikor komolyabbá is vált a cselekmény, az is nagyszerűen lett megoldva. Úgy tudtam, hogy meg fogom könnyezni… majd újra megnevettetett.
Úristen nagyon örülök, hogy a borító nem tántorított el a könyvtől, igazán megérdemelne egy szebbet!
Nagyon szívesen olvastam volna még! Viszont így nem volt túlírva, nem volt benne semmi felesleges, azt hiszem így volt tökéletes!

Rini P>!
Crystal Rose: I'll Be Your Drill, Soldier

„ @FSzK, @Hales, @shadowhunter1975 és @lillia mind nem tévedhetnek!” Gondoltam magamban, mikor végül ezt választottam.
Mert ahogy a várólistámra került a könyv szinte azonnal lett is rá 4 ajánlásom.
Most pedig szükségem volt valami vidámra, így igazán nagy reményekkel vágtam bele!

A nagy remenyeim hamar szerte foszlottak. Mert ahogy a Middleman-t úgy ezt a könyvet is elvette tőlem az agyam. Grabowski. Nem Nick, hanem Phil, de én végig egy cuki egérszuperhőst láttam magam előtt. off
A könyv pedig értem hol lenne vicces, értem hol kellene hatnia. De rám most csak néhol tudott. Ennek még az előző olvasás kiheverése az oka. Nagyon tetszett a hosszú időtáv, jók volt a karakterek, szeretek e-maileket olvasni. A tetőpont nem lett túldrámázva. Az egesz rendben van.
Rosszkor vettem ezt a kezembe. Mert máskor jobban hatott volna. De a Grabowski kérdéssel sajnos nem tudtam mit kezdeni!

Crystal Rose: I'll Be Your Drill, Soldier

Ilyen katonásat nem szoktam olvasni, de nagyon nem bántam meg. Tetszett ez a környezet és az összetartás. Mennyit mosolyogtam az alapkiképzésükön a fiúknak, aztán az email váltásokon.
Mivel katonai és a tengertúlra küldik őket, volt benne feszültség, vártam mikor „esik le a bomba” és kit kell majd temetni. Megint eljátszottam a „fejeztet még befejezem” játékom, aminek hajnali takarodó lett a vége :)
Phillip és Ryan…hmm ;) A többiek is nagyon jól megalkotott karakterek. Szívesen olvastam volna még róluk, az epilógus szép kis képet festett :)

eSsZ>!

Ó-RI-Á-SI! egyszerűen SZU-PER-SÁ-GOS!
imádtam minden sorát!! annyira de annyira jó volt!!

nem egyszerűen egy lmbt könyv… ebben minden benne van, amire az ember vágyhat olvasás közben..

vicces, sírva röhögtem… főleg az elején.. :D aztan jonnek a komolyabb dolgok ez az írás felvonultatja az össze érzelmi skálát…
megmutatja, hogy néha a vér bizony vízzé válik.. és a barátok lehet a család..
betekintünk egy kicsit a katonák életébe… a rossz dolgokba… a félelembe.. az összetartozásba… hogy bizony, ezek a hősök akik védik a hátsónkat nekünk közembereknek , hatalmas nagy tisztelet jár és megbecsülés..

nem szokásos, két hét alatt zajlika dolog, és hűű már megis szerelmesedtem és dúl a rózsaszín nyáltenger… nem, hetek, éveket ölel át ez a regény… végig vezet minket nem csak a főszereplő páros kapcsolatán, hanem a többi mellék akik egyáltalán nem mellék szereplő életének alakulásába is betekintést nyerünk..

több szemszögű, aminek én nagyon örültem… mert így kaptam azokból is akiket úgyan úgy szeretek mint a ryan – philip párosát..

az email váltások voltak a kedvenceim.. még a között a sorok között is érezhető volt, hogy mennyire egy egységet, családot alkotnak.. mindegy, hogy kilométerek és hónapok választják el őket..

ryan
philip
mark
patrick
brandon
kenneth
és mindenki más spoiler IMÁDLAK titeket!

ui.: ééééés a véééégeee…. holy mother mary of jesus!! az valami hatalmas volt… bár szentimentális szívem bízott benne… :D és lám… a körbe értünk :)

FSzK>!
Crystal Rose: I'll Be Your Drill, Soldier

Most egy katonás könyvet akartam olvasni és eszembe jutott, hogy nekem megvan ez a könyv, ami a tipikus példája a 'ne ítélj el egy könyvet a borítója alapján'-nak!
Régen nevettem már ennyit egy történeten, főleg az elején: Ryan és a többiek bukdácsolása a kiképzés alatt nagyon szórakoztató volt. Ahogy halad előre a történet, annál komolyabb témákat érint az írónő, de a humort nem veszíti el. Mind a két főszereplő, mind a mellékszereplők nagyon szerethetőek, olvastam volna még róluk legalább ennyit! :)
És a vége ❤ link

anemona P>!
Crystal Rose: I'll Be Your Drill, Soldier

Oh my God! Watch your f*cking language!
Nagyon kis helyes volt! :)

lilice>!

Hát ez… HA. TAL. MAS!
Már a fülszöveg is érdekesnek ígérkezett, de amikor kb. a második mondaton vihogtam, na akkor már tutira éreztem, hogy garantált lesz a jó szórakozás. Nagyon bejövőőőős volt.
A kiképzés hemzsegett a viccesebbnél viccesebb jelenetektől, jó volt olvasni a srácok napjait, megvolt a várakozás izgalma is, hogy hőseink mikor lépik végre át azt a bizonyos tilos vonalat.
Hogy az e-mailekről már ne is beszéljek!
Főleg a második garnitúráról!
Rekeszizomgörcs garantált.
És külön tetszett, hogy nem kizárólag a két fő karakterre fókuszál a cselekmény, hanem betekintést nyerhetünk a többi szereplő életébe is. Nekem Mark volt a nagy kedvencem, úgyhogy mikor kapunk egy szemszögváltást és látom ám, hogy az ő nézőpontja, az már leírhatatlanná fokozta az élményt :D
Újraolvasandók listájára felvéve.

Crystal Rose: I'll Be Your Drill, Soldier

Nem gondoltam volna, hogy ez ilyen jó lesz, hogy ennyire fog tetszeni. Odáig vagyok meg vissza. Igazából gondolkoztam, hogy adok neki 4,5 csillagot, de fogalmam sincs, miért tennék ilyet. Úgyhogy NEM vonok le egy felet sem, és megkapja az 5-öst.

Ami szinte elsőre megfogott, az a könyv humoros oldala volt. Egyszerűen nem tudtam levakarni a vigyort az arcomról. A vigyort(!), nem holmi kis mosolygást. Ha bárki látott, szerintem azt hitte, elmentek otthonról. Már maga az alap szituáció is mosolyra fakaszt, hisz egy kiképző tiszt és egy újonc habarodik egymásba, és azért az várható, hogy ez nem lesz egy egyszerű menet. De semmi nem tudott felkészíteni azokra a beszólásokra. Uram atyám! Amit Grabowski művelt Ryan-nel… :D Imádtam ezt a katonás légkört, azt hogy Phillip állandóan kihasználta, hogy rangban magasan Ryan fölött áll, ahogy kínozta őt. Sok felejthetetlen momentumot köszönhetek a könyvnek. :)

Körülbelül a felénél kezd kicsit komolyabb hangvételt megütni a regény, de a humor azért végig ott marad. Szerettem ezeket az elmélyültebb részeket is, és hát mit ne mondjak, odáig vagyok a srácokért. Nem csak Phil-ért és Ryan-ért, hanem a többiekért is mind. Jó volt olyasmiről olvasni, amiről eddig csak hallottam, de úgy igazából sosem hittem, hogy ez ennyire komoly: a bajtársak barátságáról. Már pár hét után is olyannyira összeszoknak, olyannyira erős kötelék alakul ki közöttük, hogy képesek lennének meghalni a másikért.

Úgyhogy ez a könyv nem csak a szexről, meg a szerelemről szól, hanem mindemellett a barátságról és a családról is. És persze a kitartásról. Szóval van ám mondanivalója a könyvnek. És az epilógus… JESUS! Holy fucking shit! Eleinte nem esett le, majd amikor figyelmesebben megpilláztam a nevet… Oh my God! :D

edina_renata>!
Crystal Rose: I'll Be Your Drill, Soldier

Sajnos 5-nel több csillagot nem lehet adni, pedig ez a történet megérdemelne minimum egy 10-est. Mindent imádtam benne: a humort, a bajtársiasságot, az összetartást, a forró jeleneteket, a piszkos beszédet, az érzelmeket, a fő és mellékszereplőket. Tele van vicces jelenetekkel amiken már sírva nevettem :) Az előttem értékelők már leírtak mindent, többet nem is tudok hozzáfűzni csak azt, hogy olvassátok el :)

CsepAdri >!

“Dude, I think Grabowski is trying to kill us. I really do. Those rumors weren't really rumors, he's fucking evil,” Brendon whined, as he fell onto his bunk.
Patrick sighed, and leaned against the wall. “I think he has a hard-on for you,” he said, looking at Ryan.
Ryan snarled at that. “Yeah, well I hope he chokes on it. He's the fucking anti-Christ.”
“I prefer the term Boy-King, actually.” The voice came out of nowhere.

CsepAdri >!

Ryan just smirked. He knew what Phillip was doing. Two could play at that game. He closed the distance until they were inches apart. “Just remember, Sergeant Grabowski. You may be able to order me around, but we both know who makes your privates stand at attention.”

CsepAdri >!

Kenneth and Brendon were watching them intently.
“Dude, I can't look away!” Brendon exclaimed.
Kenneth nodded his head drunkenly. “I can't either!”
Patrick giggled. “It's like a train wreck.”
Mark sighed. “Which one of you wants to go break it up? I'm not gonna let them have sex in my bar in front of us.”

zwecki>!

Kenneth, Brendon and Patrick all leaned on each other, sobbing.
“Our little boy is all grown up,” Kenneth whimpered.
“My baby boy is going on his first date. Hold me, Mark. Look at him all grown up.” Hell, Patrick dabbed the corner of his eye.
Brendon pulled out his phone and snapped a picture of them. “I got the picture. We have to scrapbook it so we remember this day for the rest of our lives. Have him home by ten!” With that said he let out a big sob and pretended to blow his nose on Kenneth's shirt.

Lex>!

“Superman is the man of steel!”
“But he ain’t no match for an army drill.”
“Me and Supe got in a fight”
“Hit him in the head with some kryptonite”

Chapter 4

CsepAdri >!

There was something to be said for that first hug and kiss. It was like falling in love all over again.

Lex>!

Grabowski saluted the LT and then went to his position at the head of Third squad. He leaned across and breathed in Ryan's ear. “Will you please make up your mind? I'm either the Anti-Christ or Chuck Norris. I can't be both.”

Chapter 8

CsepAdri >!

“You’re gay, Ryan?” Brendon asked.
“Yeah.” He sighed, waiting for Brendon to say something stupid.
“That's cool. At least Kenneth and Patrick won't have to fight with you over the girls. I think you'd win.”
Everyone looked at Brendon and then burst into laughter.

CsepAdri >!

Mark chuckled. “Aww, Ryan. You're gonna look bootiful.” He cackled when Ryan blushed and flipped him off. “Do you know I think you're the only man I know who thinks flipping someone off is actually like saying hello.”
“Yeah, fuck you too, Mark,” Ryan said, smirking.

CsepAdri >!

Ryan was convinced that the Army put something in everyone's water that made them act like teenage boys once they got around their Former Drill Sergeants.