A ​parfüm titkos útjai 84 csillagozás

Cristina Caboni: A parfüm titkos útjai

Elena ​senkiben sem bízik. Legkevésbé a szerelemben. Csak amikor a saját parfümjeit készíti, tudja elűzni a bizonytalanságot. Csak a virágokból, fákból és fűszerekből készült eszenciákkal körbevéve tudja legyőzni a félelmeit. Az illatok útját követve jut el mások szívéhez. Az illatok neki a legmélyebb gondolatokról beszélnek, a legrejtettebb vágyakról, féltve őrzött titkokról: az írisz bizalmat ad, a mimóza boldogságot hoz, a vanília megvéd, a rekettye segít a mindennapi csaták megvívásában. És Elena rég megtanulta, hogy erősnek kell lennie. Amikor az anyja elhagyta, rádöbbent, hogy csak magára számíthat, és bezárta a szívét.

Huszonhat évesen a sors ismét próbára teszi, de különleges képessége utat mutat neki. Ez az út Párizsba viszi, a parfümök fővárosába, ahol még ősi módszerekkel állítják elő a palackba zárt illatokat. És Elena hamarosan mindenkit meghódít. Páratlan módon tudja megérteni és teljesíteni a vágyakat: képes arra, hogy megfelelő parfümöt készítsen egy… (tovább)

Park, Budapest, 2016
430 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633551530 · Fordította: Matolcsi Balázs
Park, Budapest, 2016

Párizs · Firenze

Sister>!
Cristina Caboni: A parfüm titkos útjai

Az év első kedvence! Viszonylag ritkán vagyok ennyire elragadtatva egy könyv után, de Elena története már az első oldal után magával ragadott. Először csak egy kétségbeesett lányt látunk, aki épp egy szörnyű szerelmi csalódást próbál kiheverni. Reménytelennek tűnik, hogy valamikor kilábal belőle, de francia barátnője segítségével Párizsba költözik a napsütötte Firenzéből, és szép lassan elkezdi felépíteni újra önmagát. Hosszú utat jár be, több nem várt esemény is alaposan összekuszálja az életet, de végül, az illatoknak hála, egy egészen új Elena búcsúzik a könyv végén. Romantikus, varázslatos és csodaszép történet, boldog vagyok, hogy a polcomon tudhatom. :)

A csodás helyszínek mellett (Firenze, Párizs, Provence) teljesen elbűvölt a parfüm készítés rejtelmeibe való bevezetés. Egy személyre szóló illat sokkal többet árul el viselőjéről, mint gondolnánk. Érzések, élmények, benyomások, emlékek kavalkádjából rajzolódik ki a tökéletes parfüm, ami aztán megelevenedik és mesélni kezd. Mesél életről, boldogságról, szomorúságról, örömről, kétségről, reményről. Fantasztikus, mennyire sokoldalú és mennyire összetett egy illat. Imádtam ezen az ösvényen járni és azt hiszem, innentől másképp tekintek a parfümökre. Valahányszor magamra fújok a kedvenc rózsás illatomból, eszembe fog jutni ez a könyv és az a mámorító élmény, amit adott nekem. :)

csillabella>!
Cristina Caboni: A parfüm titkos útjai

Összességében kellemes meglepetés volt ez a könyv. Kimondottan szép és nyugtató az írásmód, ahogy a parfümökről, az illatokról volt szó, vagy akár Párizsról. Nagyon élveztem, viszont mégis lassan olvastam. Egyrészt persze nyaraltam közben, azért is, de valahogy akkor is nem kapkodtam utána. Talán kicsit túlírt, vagy nem tudom.

Lulma>!
Cristina Caboni: A parfüm titkos útjai

Az első könyve az írónőnek és máris elég jó lett! Belemerültem a parfümkészítés világába, lubickoltam az illatokban és közben a bájos, romantikus történet is nagyon kellemes volt. A regény olvasása óta folyamatosan nézegetem, szagolgatom a parfümöket a drogériákban és irigykedem azokra, akiknek olyan különleges orruk van, mint a könyvben Elenának.
Tetszett, hogy bemutatja az egyes összetevők, növényi anyagok jelentését. Ezentúl már erre is figyelni fogok, ha új illatot választok magamnak.
El tudnám képzelni, hogy később valóban illatos lapokkal, vagy esetleg ajándék parfümmel árulják a könyvet. :)
Bővebben: http://lulmakonyv.blog.hu/2016/05/17/cristina_caboni_a_…

Mariann_ P>!
Cristina Caboni: A parfüm titkos útjai

Ez a könyv engem elvarázsolt.
Barackvirág, rózsa, jázmin, gyöngyvirág, ylang-ylang , szantálfa, tubarózsa, vanília, vetiver,citrom, bergamott, őszibarack, fekete üröm, angyalgyökér, levendula, mirha, tölgymoha, ámbra , narancsvirág és még számtalan illat….
Még olvasni is gyönyörűség ezt a kavalkádot, akkor is, ha nem ismerem pontosan az illatokat, amiket árasztanak.
A történettel kapcsolatban most éppen befogadóképes voltam, kellett a lelkemnek egy ilyen utazás , szerettem ezt az Elena és Cail alkotta párost a hajbabrálással és apró érintésekkel.
A parfümök személyre szabott előállításáról hiányos ismeretekkel rendelkeztem , így az újdonság ténye miatt is lelkesen olvastam , a rózsák ,a levendula meg örök kedvenceim , a téli rózsakert , a levendulamezők meg lenyűgöztek.
Azt hiszem most egy kicsit jobban fogok figyelni az illatokra, gyakrabban használom őket, és biztosan lesznek olyan perceim, amiket becsukott szemmel, egy -egy finom illat befogadásával, élvezésével fogok tölteni.

DianaSoto I>!
Cristina Caboni: A parfüm titkos útjai

Kellemesen lassú, részletgazdag, rózsa illatú. Egy év eseményeit láthatjuk, erős jellemfejlődéseket, megható befejezést. A karakterek élők, hihetők.
És azok az illatok! Próbáltam magamba szippantani, érezni a csodát. Elena igazi művész, aki egy kicsit máshogy látja a világot. Jo érzés látni, hogy nem vagyunk egyedül a világban, nem baj, ha kicsit mások vagyunk.
Tetszett a mindentudó nézőpont, bár néha gondolkodnom kellett, hogy épp kire vonatkozott az a sor. Mégis jó volt belelátni a többiek gondolataiba is.
Első könyves író, ennek még inkább örülök.
Azoknak ajánlom, akik szeretik a kellemesen folyó, leírásokban gazdag könyveket. (Külön köszönet, hogy nem tartalmazott 18-as jeleneteket)

Boritek70>!
Cristina Caboni: A parfüm titkos útjai

Nem tökéletes könyv. Főleg az elején, az érzelmi szál túl nyálasnak tűnt a szememben, túl soknak, de mégis aztán úgy mesélt nekem az illatokról, hogy teljesen bele tudtam élni magam ebbe az amúgy túl rózsaszín történetbe. Hiszen az illatok valóban képesek felidézni régmúlt emlékeket, hangulatokat, kiváltani belőlünk intenzív érzelmeket. Elvarázsolt a kis párizsi illatbolt, láttam magam előtt a feslő rózsákat, a provance-i levendulamezőket, a firenzei ház poros polcain megbúvó, hosszú évek óta illatokat őrizgető üvegcséket. Eljátszottam a gondolattal, vajon milyen lehetne az én saját illatom? Ami csak rám jellemző, velem együtt teljesedik ki… jó volt elmerülni ebben a világban, és eljátszani a gondolattal, akkor is, ha ez valószínűleg nem fog kiderülni, de az is elég, ha megtalálok néhány szívemhez közel állót. :)

tunczo>!
Cristina Caboni: A parfüm titkos útjai

Csodálatos utazást tettem a parfümök világában. A történet olyan mint, amikor felülsz a hullámvasútra, ami egyre magasabbra visz és a végén már szinte szárnyalsz. Olyan, mint amikor érzed a tavasz első napsugarait, ahogyan csiklandozzák a bőrödet. Olyan, mint a reggeli hűvös szellő, amitől borzongás fut végig a bőrödön.
Káprázatos dolgokat lehet üvegcsébe zárni, ami a testet-lelket melengeti. Most pedig alkotóelemenként megnézem a parfümjeimet, hogy mit sugárzok magamról nap, mint nap.

mokus33>!
Cristina Caboni: A parfüm titkos útjai

Szeretem az olyan könyveket, amelyek nagyszerűen tudják ábrázolni szavakkal az ízeket, illatokat. Joanne Harris ennek a nagymestere, de ebben a könyvben Cristina Caboninek is sikerült ezt megvalósítania. Öröm volt olvasni az illatokról, a csábító összetevőkről, a parfümkészítés titkairól, közhelynek tűnik, de tényleg szinte az orromban éreztem az illatokat:) Ez nagyon tetszett a könyvben.
Ami nem annyira volt erős a regényben, azok a karakterek, a köztük lévő kapcsolatok, valamint a velük kapcsolatos bonyodalmak. Nem szerettem meg a szereplőket, ez még nem lenne akkora gond, viszont sokszor csóváltam a fejem egy-egy cselekedetük miatt. Túlságosan csöpögős volt a cselekmény, ráadásul tengernyi olyan mozzanata volt ennek a szerelmi szálnak, ami szerintem igazán képtelenségnek tűnik spoiler.
Egyszóval kettős érzésem van a könyvvel kapcsolatosan, ha nem lettek volna a csodás helyszínek és varázslatos illatok, akkor ez egy szörnyen nyűglődős könyv lett volna számomra. Szerencsére a parfümök megmentették a regényt, így azt mondhatom, hogy élveztem az olvasását.

Valeria729>!
Cristina Caboni: A parfüm titkos útjai

Bajban vagyok, mert 4 csillagnál többet adnék, de 4,5-nél kevesebbet, mondjuk legyen 85%.
Nehezen rántott magával a történet, de végül is megtörtént. Érdekes volt belemerülni az illatok világába, nekem egyértelműen ez jelentette a könyv erősségét. A lány önmagára találása és a párkapcsolat alakulása számomra nem volt kellően kidolgozott.
Az „illatos részek” miatt viszont szerintem érdemes elolvasni.

LadyM>!
Cristina Caboni: A parfüm titkos útjai

Ennek a könyvnek egyetlen erénye, hogy eléggé részletes bepillantást enged a parfümök világába. Ez tök jó annak, aki ezt élvezi és aki erre kíváncsi, de én nem vagyok ennyire „csajos”. Van egy jól bevált parfümöm úgy tíz éve, aztán ennyi. Azt se használtam már jó ideje, mert kisbaba mellett nem fújkálom magamat, meg otthonra amúgy is minek? Szóval, nem feltétlenül voltam célcsoport. Viszont a kutatómunkát értékelem, úgyhogy arra jár a pont. Maga a történet viszont egy unalmasabb limonádé. Úgy a feléig kifejezetten szenvedtem vele, aztán már könnyebben csúszott, de a megkapó borító ellenére nem mondanám egy jó könyvnek.

Belle_Maundrell>!

A szeretetnek rengeteg arca van. Nem olyan, mint a szenvedély. Az kifacsar és felemészt.

Kapcsolódó szócikkek: szenvedély · szeretet
Lulma>!

Határtalan, meleg, lágy. Mint egy fészek, egy puha bölcső. Belopózik a lelkedbe, de közben meghagyja neked a legteljesebb szabadságot. A nap kíséretet ad az illatoknak. Vegyük például a jázmint: hajnalban erősebb az illata, délben enyhébb, de igazán alkonyat után tárja ki a lelkét, amikor a nap már csak emlék. Össze sem lehet téveszteni az illatait, képtelenség.

Ville Lumiére. Fényváros.
Ha Párizst le lehetne írni két szóval, ez volna az a kettő. Színek kavalkádja volt a város, csupa élet és ragyogás. Még csak öt óra volt, de a felhőtakaró eltompította a természetes fényt, és Párizs saját fényeinek sokaságával válaszolt a kihívásra.

Kapcsolódó szócikkek: Párizs
Szelén>!

– A sorsot meg lehet változtatni – […] – Csak akarni kell. Egyedül az akarat képes változtatni a dolgok menetén.

Belle_Maundrell>!

Bele lehet halni a szerelembe? Mennyi fájdalmat bír elviselni a lélek?

Belle_Maundrell>!

– Egy jó tea csodákra képes.

Kapcsolódó szócikkek: tea
Belle_Maundrell>!

Vanília. A gyermekkor illata, édes, otthonos. Biztonságot és jókedvet áraszt, segít szembenézni a nehézségekkel, enyhíti a feszültséget. Illik az emberi bőr illatához. Pár csepp is elég belőle, hogy szóra bírja a szívünket.

Belle_Maundrell>!

Szürke ámbra. Édes és csábító, az egyik legősibb illat, a nők kedvence. Lenyűgöző, titokzatos és mély, mint a tenger, melynek becses ajándéka. Nőiességre, eleganciára kötelez, a soha véget nem érő meleg nyári éjjelek hangulatát idézi.

Belle_Maundrell>!

Egy ponton túl muszáj megszabadulni attól, ami megmérgezi a lelket. Élet-halál kérdése.