Az ​alkimista kulcsa 33 csillagozás

Cristina Brambilla: Az alkimista kulcsa

Nem esik meg minden nap, hogy egy reggel felébredsz, és felfedezed, hogy az apád varázsló alkimista. Hogy a szolgálatában egy bogaras vízköpő áll, akinek minden vágya, hogy újra fenséges szárnyas oroszlán lehessen. Hogy a város, ahová éppen átköltöztél, Velence: a víz és a köd labirintusa, amely a mágia történetének legértékesebb és leghatalmasabb kulcsát rejti.
Lucillával mindez megtörtént. Ám ez csupán a kezdet…

Eredeti cím: La Chiave dell' Alchimista

Eredeti megjelenés éve: 2007

Könyvmolyképző, Szeged, 2009
164 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632451008 · Fordította: Hajdúné Vörös Eszter · Illusztrálta: Paulo Barbieri

Leo Wehwalt · Lucilla Moneta

Cristina Brambilla: Az alkimista kulcsa

Nem éppen az én korosztályomnak íródott a könyv, de így is élveztem az olvasását.

A főszereplő egy gondokkal teli 13 éves kislány, aki rögtön szimpatikus lett a maga kissé talán bunkó, de őszinte stílusával. A történet középpontjában nem az ő magánéleti bajai állnak (pedig van az is szegénykémnek bőven), hanem egy varázslatos ereklye – nyilván a fiatalabbaknak ez a rész a vonzóbb. Belecsöppen egy számára ismeretlen világba, és ezt követhetjük nyomon ebben a fordulatos regényben. A cselekmény kiszámítható ugyan, de így is lekötött. Ifjabb olvasóknak ajánlom, akik szeretik a fantasy világát.

Aniramemm P>!
Cristina Brambilla: Az alkimista kulcsa

Abszolút felejthető történet. Lucilla semmilyen, az apja nem az apák gyöngye. A vízköpő, hiába volt saját szemszöge vicces sem volt, inkább uncsi. A valamirevaló történés a szomszéd Leo miatt volt. spoiler Hát… volt benne lehetőség a mágiával kapcsolatban, de nem sikerült élni vele.

HarleyQuinn>!
Cristina Brambilla: Az alkimista kulcsa

Ez olyan kis aranyos történet volt.
Egy lányról aki apjával él,és Velencébe költözésük után jön rá,hogy kicsoda is az apja valójában.
A vízköpőt Placcsot imádtam? Én is akarok egyet!
Dimitrit sajnáltam a végén.

Szabcsiika>!
Cristina Brambilla: Az alkimista kulcsa

Tetszett a könyv, főleg a közepétől mikor jobban beindult a történet. Placcs a végére szerethető karakter lett, Lucillát is megkedveltem, Leot és Dimitrit sajnáltam, de örülök, hogy sikerül megoldást találniuk arra, hogy a kulcscsont ne kerüljön illetéktelen kezekbe.

Lahara IP>!
Cristina Brambilla: Az alkimista kulcsa

Kicsit olyan érzésem lett, mintha ez egy sorozat első része lenne. Lucilla kicsit idegesítő volt, de a vízköpőt imádtam. Leone Wehwalt meg egy külön kategória, de a sejtéseim egy része beigazolódott. És akkor elgondolkodtam, hogy vajon tényleg ajánlatos ezt már tíz éves kortól olvasni? Aztán elfogadtam, igen. A mai tízévesek már nem olyanok, mint én voltam tízévesen. Ha akkor olvasom, bizonyos részeit nyomasztónak találtam volna. Most csak megborzongtam.
Ó, és Velencét imádtam! A saját élményeimet elevenítette fel, és emlékeztetett arra, hogy legutóbb nem jártam be az egész várost, és ez a „szadista város”, ami élvezi, hogy az emberek eltévednek benne, még tartozik nekem egy felfedezniv aló nappal.

Cristina Brambilla: Az alkimista kulcsa

Ha ezt gyerekként olvasom 10-12 évesen, akkor sokkal élvezhetőbb lett volna…

Maga a sztori a 67. Oldaltól vált izgalmassá. Hónapok óta olvasom, onnantól már gyorsabban lapoztam. Végre történik valami! (Egy nap alatt befejeztem)

spoiler

Én ilyen naiv karakterrel még szerintem nem találkoztam. Legalábbis ezt az érzetet kelti. Megtévesztő levél, egyből elhiszi… a körülmények… A karakter maga olyan 14 éves lehet talán, nem emlékszem, hogy volt-e róla említés.

Nem volt karakter fejlődés, vagy bármi izgalmas kaland. spoiler
Az első 67 oldalt ki is lehetne hagyni, semmi értelme. Pörgősebbet vártam, alkimistákat, varázslatot és kalandot. Erre kaptam egy hisztis, beteg kislányt, aki állandóan megfázik, az apját, aki önfejű, és egy misztikus lényt, akiből többet ki lehetett volna hozni….

Vannak részek, párbeszédek amelyeknek egyáltalán nincsen értelmük. Csak oda van rakva hogy foglalja a helyet.

Akciósan vettem a könyvet. Örülök neki.
Egynek jó volt, de 160 oldalt egy nap alatt ki tudok olvasni, ez hónapokon át ment.

CyberMacs>!
Cristina Brambilla: Az alkimista kulcsa

Kellemes kis könyv. Jó ellazulásnak a stresszes napokban. És jóféle humorból sincs hiány. :)

Külön élmény volt Velencét úgy olvasni, hogy az író éppen csak pár mondatban mutogatta be ezt a várost. Nem voltak hosszú csöpögős rózsaszín fejezetek. Nem kellett elaludni a részletekbe menő leírásokba. Ezért külön köszönet jár.

A történet vége pedig igencsak nem várt fordulattal ér véget. Nem lehet besorolni a sablonos mesék közé.
Ráadásul nem is tudom, hogy tényleg a mesekönyvek közé tartozik-e, mert igencsak komoly kérdések és nézetek is előjönnek. Bár ahogy körbenézünk a világban, talán tényleg csak a gyerekek azok, akik ezt meg is érthetik.

Aurora_Serenity_White I>!
Cristina Brambilla: Az alkimista kulcsa

Könnyed kis hétvégi regény. Kicsit túl rövidnek érzem a történetet, valamint fura volt internetről, motorrol, mobilról olvasni benne, nem igazán illettek a könyv hangulatához, környezetéhez.

juditti>!
Cristina Brambilla: Az alkimista kulcsa

10 éves kortól ajánlják a könyvet, de a tíz éves fiamnak annyira vontatott és zavaros volt az eleje, hogy az ötvenedik oldal előtt abbahagyta.
Én végigolvastam, de nem nyűgözött le. Valahogy a cím és az ajánló alapján mindketten többet vártunk ettől a könyvtől.

Levenzia>!
Cristina Brambilla: Az alkimista kulcsa

Egy kihívás miatt vettem le a polcról, egyébként könyvcsomagban került hozzánk. Úgy vélem a témában olvastam már jobb könyvet.Néhány dolog már előre sejthető volt a történetben. Maga a műfaj annyira nem áll közel hozzám,biztos vagyok benne, hogy a célkorosztály többre értékeli ezt a regényt. Nálam három csillagra futotta.

SzHajnal>!

…Aki a szenvedés tüzét megjárja, az vagy olyan keserűen kerül ki belőle, mint a hamu, vagy olyan csillogóan, mint az arany.

SzHajnal>!

[…] Ha Bambi Velencébe tévedne, őt is kisütnénk.

SzHajnal>!

[…] Még holtában sem fogja megérteni, hogy a legfőbb alkimistatorony maga a világ.

SzHajnal>!

– Mindenki azt mondja, hogy becsüli az őszinteséget, de mindenki utálja az őszinte embereket. Senki nem akar az útjukba kerülni. Olyan ez, mint amikor valaki szereti a lepkéket, de rovarirtót fúj a hernyókra – mondta a férfi.

Kapcsolódó szócikkek: Leo Wehwalt
Kyrana P>!

[…]anyja azt mondogatta, hogy a vérségi kapcsolat nem mindig válik szeretetté, ám a szeretet mindig vérségi kapcsolattá alakul.

– Barátnők vagyunk.
Leo pöfögött:
– Barátnők? Zárj be egy szobába egy hétre ennivaló nélkül két barátot. Akkor megtudod, mi a barátság.

Kapcsolódó szócikkek: Leo Wehwalt · Lucilla Moneta
Kyrana P>!

Eszébe jutott az a mondat, amelyet az anyja szokott mondani, hogy a rossz emberek cselekedeteit megmagyarázza: „Aki a szenvedés tüzét megjárja, az vagy olyan keserűen kerül ki belőle, mint a hamu, vagy olyan csillogóan, mint az arany.”