Lányok, ​mint mi 133 csillagozás

A bankár felesége New York Times bestseller-szerzőjének új regénye
Mi történik, ha egy gyilkossági ügy első számú gyanúsítottja nem más, mint az édesapád?
Nell Flynn FBI ügynök egy nagyon személyes ügyben nyomoz. Édesapja a gyilkosságiaknál két fiatal nő halálának ügyén dolgozott, mikor hirtelen életét vesztette egy motorbalesetben. A lány tíz év után visszatér a szülővárosába, hogy eltemesse apját és felszámolja a családi birtokot. De előtte még fontos feladat vár rá: apja közvetlen munkatársa, Nell segítségét kéri a Long Island-i gyilkosságok kivizsgálásában.
A lány nem tudja, kiben bízhat meg. Kísértenek a gyerekkor borzalmas emlékei: csak hétéves volt, amikor az édesanyját brutálisan megölték. A családjával és a bűntényekkel kapcsolatos válaszok, amelyek után kétségbeesetten kutat, talán ott vannak eltemetve az emlékezetében…

XXI. Század, Budapest, 2020
304 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155955808 · Fordította: Novák Gábor
XXI. Század, Budapest, 2020
304 oldal · ISBN: 9786155955815 · Fordította: Novák Gábor

Lee Davis · Nell Flynn

mate55>!
Cristina Alger: Lányok, mint mi

Néha egy sablon történetnek látszó krimiből is kisülhet kellemes meglepetés, annak ellenére, hogy az „olvastuk már” kategória, de kölcsönöz annyi eredetiséget, hogy minden gyengesége ellenére szórakoztató legyen.
A történetről elég annyi, ahogy közeledünk a „frontvonal” felé Nell Flynn FBI ügynökkel, úgy találkozhatunk a végeláthatatlan bűncselekményekkel, amelyekbe elhunyt apja társai már régen beletörődtek, vagy…. Ekkor mutatkozik meg Flynn legnagyobb erénye, a megalkuvás nélküli igazságszolgáltatás. Ezen tematika mentén bontakozik ki egyre határozottabban az a karakter, aki a könyv végére végül reálisan látja a világot és ezzel együtt tudja meghozni döntéseit. Alger hűséges maradt a thriller műfajához, a történet elején szépen festette fel az alapállást, jól csöpögtette el a karakterek magánéleti motivációit, továbbá jól exponálta a fő ellenségeket, de reménykedem, hogy legközelebb a rutinnál és a középszernél többet akar majd megmutatni abból, amire képes lenne.

KöfférTzitzah P>!
Cristina Alger: Lányok, mint mi

Cristina Alger könyve kellemes kikapcsolódást nyújt, mellőzve mindenféle felhajtást, biztonságos szinten tartva az olvasó izgatottságát. Ezzel arra szeretnék célozni, hogy bár nem egy végtelenül pörgős, adrenalinban fürdőző történetet kapunk, amin még akkor is agyalunk, ha éppen nem tartjuk a kezünkben a könyvet, hanem egy nyugodtabb tempójú, lightosabb olvasmányt. Nem kell túlságosan megdolgoztatnunk az agyunkat, hogy kitaláljuk, mi történt, de a végkifejlet mégsem jól behatárolható, az egész sztorit nem lehet előre lelőni, úgyhogy a meglepetések nem maradnak el.

Nell egy munkahelyi traumát próbál feldolgozni, amikor hírt kap édesapja haláláról, aki a rendvédelmi szervek szolgálatában állt, csakúgy, mint lánya. A nő tudomást szerez apja utolsó megoldatlan ügyéről, amit nyomozóösztönének hála természetesen nem bír lezáratlanul hagyni, valamint afelől sincs teljesen meggyőződve, hogy a férfi baleset áldozata lett. Érzi, hogy valami forrong a mélyben, valami, amiről apja volt kollégái nem szívesen beszélnek. Ahogy Nell egyre mélyebbre ássa magát a vitorlavászonba csomagolt halott lányok ügyébe, úgy kell fokozatosan ráébrednie, hogy a gyanúsítottak közötti első helyen gyakorlatilag az édesapja is lehetne. Vajon mennyire ismerte őt valójában? Mit titkolnak előle a régi ismerősök?

A könyv a nyomozás mellett boncolgatja a családi kapcsolatok természetét, felteszi számunkra a kérdést, hogy akit egész életünkben ismerni véltünk, tényleg az az ember-e, akinek mi gondoljuk. Mindenkit, még a családtagokat is címkékkel aggatunk fel, látjuk őket különféle szerepekben, de tényleg csak ennyiből állnak, vagy az általunk gondolt képpel együtt párhuzamosan létezhet-e még több rétegnyi, ismeretlen tulajdonság? Lehet-e egy alkoholista, erőszakos, bántalmazó apa ezzel egyidőben becsületes, munkáját profin végző rendőr?

Nell már csak akkor kezd el gondolkodni apjával való viszonyán, amikor már túl késő, és a férfi nincs az élők sorában, ahogy ez a való életben is túl gyakran lenni szokott. Addig nem figyelünk igazán oda, amíg ott van mellettünk a másik ember, vagy nem is akarjuk észrevenni, hogy nem csak egy dimenzióból áll a személyisége. S ez főleg akkor igen gyakori, amikor a fejünkben negatív tulajdonságokkal, élményekkel él az adott emberről való elképzelésünk, ilyenkor valahogy sokkal kellemetlenebb elfogadni a jó dolgokat is, hiszen az felborít mindent.

Nem mondom, hogy nem klisés a történtet, de előnye, hogy rengeteg minden nincs kimondva benne, az olvasónak magának kell levonnia a következtetéseket, magában kell összeállítania a végső képet. Nell elmeséli, mi történt, néha azt is, mit gondolt, de a többi már rajtunk áll, nem erőlteti ránk a véleményét, sem az ítéleteit, de még a megbocsátását sem. Ez a stílus ezzel a történettel párosulva nagyon jól vette ki magát, ezért nem tud beállni a fejemben lévő szokványos krimik sorába. Cristina Alger nevét nem felejtem el, biztosan olvasni fogok még tőle. A Lányok, mint mi c. könyvet a krimi kedvelőinek ajánlom, de csakis akkor javaslom olvasásra, amikor már túl sok a kegyetlen, értelmetlen halál, túl sok az izgalom, mert ez a könyv már inkább a „levezetés” kategóriába tartozik – annak viszont egyáltalán nem rossz.

Blogbejegyzés: link

Ibanez P>!
Cristina Alger: Lányok, mint mi

Bár végig lekötött a könyv, a végén lévő összecsapottság-érzés spoiler és az egész „átlagos-krimi” hatása miatt le kellett vonnom egy csillagot. Semmi extra élményt nem nyújtott, de nem is unatkoztam, pont ennyi oldalban jó is volt és azért evett a fene, hogy végül akkor most mi lesz, meg meri-e játszani az írónő vajon, hogy az apa figurája negatív legyen, avagy mégsem. Tetszett az, hogy ki és miért a gyilkos valójában spoiler, valamint az is, hogy volt benne plusz haláleset is spoiler… Összességében egy kellemes kis krimi, de nem a tövig rágom a körmöm izgalmamban típusú :-D Inkább délutáni olvasmánynak ajánlom :-D

cicus61 P>!
Cristina Alger: Lányok, mint mi

Lassan indul be a történet, de aztán nagyon izgalmas lesz. A történet úgy kezdődik, hogy Nell az Édesapja temetésére érkezik, már elég brutális kezdés. Aztán lesz még rosszabb is. A nyomozás, amit apja egyik munkatársával végez, még több rejtélyt tár elő. Egyre több válasz helyett, egyre több kérdés. Nagyon izgalmas a nyomozás és az életek, amikben sok furcsa dolog kerül elő. A vége is ütős lett. Szeretem az írónőt.

smetalin>!
Cristina Alger: Lányok, mint mi

Hát…….ha már így kezdem az jót nem jelent. Szóval kérem az történt, hogy még jó kis könyv is lehetett volna, ha az utolsó 1/3-át nem csapja össze. Mintha sietett volna az írónő, lejárt a határidő? Menni kellett a gyerekért az oviba? Fodrászhoz? Bármi lehet, de összecsapta. Nem is kellett gondolkodni mi lehet az indíték, ki lehet a bűnős, senki nem volt gyanús, mert mindenki jó volt. Mindenki az volt akinek látszott, aki egy szemét trógernek ,az az volt. Akkor én minek olvasok krimit, ha nem kell gondolkodnom? értitek mi volt a gond? Na jó, a végére gondolta bezsuppol egy csavart, de azt is a hajából vette ki, amit a fodrász benne hagyott, mert az is sietett nagyon……..?
Két éjjel, és huss……..

BoneB P>!
Cristina Alger: Lányok, mint mi

Nekem az elején sok volt a hablaty, a ködös reggelekről, a ciripelő tücskökről, meg az a sok tájleírásos rész. Oké, persze kell valami, hogy el tud képzelni a helyet, de nem ennyiszer. Nekem a vége kifejezetten tetszett, láttam más összecsapottnak vélte. Én meg örültem, hogy végre pörögnek az események, nincs mellébeszélés, röviden, tömören elmondta, hogy mi volt, hogy volt. Végre volt epilógus is és nem hagyott kérdőjeleket bennem a történet, hogy akkor most mi lett később.
Amúgy egy jó kis, izgalmas, kikapcsolós krimi volt, nyomozással, rejtélyekkel, bűnhálózattal, gyilkossággal, droggal, meg mindennel, ami kell.

Niki P>!
Cristina Alger: Lányok, mint mi

Nem lett a kedvencem, de érdekes olvasmány volt, izgalmas, fordulatos is. Tetszett a főszereplő lány stílusa, nyomozása, szerintem nincs is olyan, amit nem élne túl. A szülővárosának, családjának, barátjainak is felfedi a nem épp tiszta múltját. Számomra adott egy löketet a történetnek, hogy nem kezdett senki magámakcióba, hanem csapatban, együttmüködve tárták fel a szálakat. Talán a végén még 1-2 részletet lehetett volna jobban lezárni.

Cristina Alger: Lányok, mint mi

Régóta halogattam ennek a könyvnek az olvasását. Mostanában egyre többször eldöntöttem, hogy ez lesz a következő.
Most végre győzőtt. Én meg végre kipipálhatom ☑️, hogy ez is megvolt, nem 'zaklat' tovább. Úgyis hamar felejtős lesz.
Nem volt végülis rossz, csak hiányzott belőle az az eredetiség és egyediség, amitől egy történet maradandó élmény lehet. Az írónő végig a biztonságos keretek között marad. Sok érdekes témát érint, úgy, hogy nem foglal állást bennük.

A közepétől kezdenek izgalmasabban alakulni a dolgok, amikor már ténylegesen benne vagyunk a nyomozásban. Az elején sok az elbeszélő rész (a múlt, ki kicsoda, mit, miért, hogyan? stb.). Ez néhol nem túl érdekfeszítő, de jó tudni.
A vége gyorsan le lett zárva. Sietősen el lett intézve, megmagyarázva minden, és ennyi. Pont.

Lee-t sajnáltam. spoiler Őt kedveltem meg a legjobban, azt hiszem. Nell végig olyan semleges maradt nekem.

A lightosabb krimit kedvelőknek mindenképp érdemes olvasni!

hanna_emily_stone P>!
Cristina Alger: Lányok, mint mi

Egész jó kis krimi, bár szerintem lehetett volna még egy kicsit kidolgozottabb és hosszabb. Kicsit összecsapottnak éreztem. Szeretem az ilyen kis közösségekben, vidéken játszódó krimiket, mert nagyon jó hangulatuk van. Ennek a könyvnek is tetszett a hagulata. A karakterek jók, Nell szimpatikus karakter. Szerintem egy nagyon vagány nő. A végén egész jó kis csavarok voltak, ami izgalmas volt, pár történésre, egyáltalán nem számítottam. Érdekes történet, olvastatja magát, gyorsan lehet vele haladni.

mate55>!

Apám hamvait szeptember utolsó keddjén szórjuk szét Long Island partjainál.

Mónika_T P>!

Ha az ember elég sokszor hajtogatja magának a hazugságot, egy idő után elhiszi, hogy igaz.

Kapcsolódó szócikkek: hazugság · igazság
Mónika_T P>!

A bűnügyi helyszín kiértékelésének megvan a tudománya, de a művészete is. A legjobb tanár maga a holttest.

Mónika_T P>!

Az én szakmámban az ember hamar megtanulja, hogy az emlékek – különösen a traumatikus fajták –
igencsak bizonytalanok.
Minél tovább élsz velük együtt, annál kevésbé lesznek tévedhetetlenek.

Mónika_T P>!

– Bocs a köszöntés miatt. – Zavartan beletúrok a hajamba. – Szakmai ártalom.
Lee csak legyint, mintha a kora reggel az arcába nyomott pisztoly nem is volna olyan nagy ügy.

Kapcsolódó szócikkek: Lee Davis · Nell Flynn
Alexandra_Lona>!

– Rendben, indulok. Ó, és szerezz nekem egy kávét, ha nem gond. Meg egy fánkot.
– Egy két lábon járó klisé vagy, tudod?

Mónika_T P>!

A kutya elrohant, feljött ide, és kiásta a holttestet. Kitépte a bokacsont egy darabját, Grace-nek úgy kellett kifeszegetni a szájából. Amikor ideértem, hisztérikus állapotban volt.
– Egy emberi láb reggel hétkor? Én is hisztiznék.

Mónika_T P>!

A gyilkossági helyszínekben van valami különösen felkavaró.
Még jóval a gyilkos távozása után is valamiféle sötétség tölti meg a levegőt.

Mocori_>!

Ők még hasonlítotttak is egymásra. Mindketten magasak voltak, sötét hajjal, zöld szemmel, és éles vonású, fürkésző arccal.

10.

Mónika_T P>!

Bedobjuk a horgokat, a srácok történeteket mesélnek a 3. körzetben töltött első napjaikról. Civil ruhás zsarukként sportcipőben és Led Zeppelin pólóban jártak dolgozni. A régi szép idők.