Soha ​és mindörökké (Hajdan varázslói 4.) 40 csillagozás

Cressida Cowell: Soha és mindörökké

A LEBILINCSELŐ SOROZAT UTOLSÓ RÉSZE!
Czár és Ábránd megtalálták a boszorkányoktól megszabadító varázslat összetevőit. A boszorkánykirály az ELVESZETT-TÓHOZ hívja őket. Először azonban össze kell keverniük az összetevőket a második esély kupájában… Czár varázslófiú, kezén boszorkányjel éktelenkedik… Ábránd varázserővel rendelkező harcos hercegnő.
Együtt le tudják győzni az éhes karmosférget? El tudják hozni a kupát? És vajon a varázslat elég erős lesz ahhoz, hogy feloldja a VAD RENGETEG ÁTKÁT – vagy a boszorkányok uralma ÖRÖKKÉ tart?

Eredeti megjelenés éve: 2020

DAS könyvek, 2021

Cressida Cowell: Soha és mindörökké

Sokáig tartogattam, mert ilyen aranyos, (még ha főszereplőink olykor-olykor rémisztő kalandokba is keveredtek) tanulságos middle-grade sorozatot ritkán talál az ember, és ha a Soha és mindörökké happy end-del is zárul spoiler, tuti érezni fogom azt az ürességet, amikor valamilyen jó dolognak vége szakad. Érzem, de… örülök, hogy rávettem magam, mert egy csodálatos történettel lettem gazdagabb.
A Hajdan varázslói sorozat utolsó része röviden és lényegre törően Ábránd és a boszorkánykirály összecsapásáról szól. off
Ez a rész kifejezetten akció dús volt, egyáltalán nem találtam üresjáratot benne. Én személy szerint vártam volna egy kis rizsát a várva-várt csata előtt, de a korosztályának (10-14 éveseknek) teljesen megfelel ez a pörgős elmesélés. Meg legalább így nem terelődött el a figyelmünk a fő konfliktusról.
Ha a kertelés nem is volt annyira ragozva, a végső összecsapás viszont annál inkább. És hogy ezért mennyire imádtam az írónőt! Ritkán szoktam ennyire főszereplőkért izgulni, mert nagyjából sejtető, hogy a történetek 99,9%-ban ők mindenképp túlélik a kisebb-nagyobb harci jeleneteket, itt viszont egyáltalán nem voltam biztos ebben.
Valamilyen szinten „kedves” volt a szerzőtől, hogy előre bejelenti, hogy itt tutira meg fog halni valaki, de egyúttal azt is elérte nálam, hogy folyamatosan azon filózzak, melyik karakter halálára van a legnagyobb esély. spoiler Végül olyan szereplőtől kellett könnyes búcsút vennem off, akire egyáltalán nem számítottam, mert a sorozat elejétől fogva azt hittem, hogy ő a mesélő. spoiler
Remek ifjúsági sorozat, fejlődni képes szereplőkkel, csavarokkal, és ha bújtatva is, de megjelennek komolyabb témák is, mint például a rossz szülő-gyermek kapcsolat vagy a halál. A könyv címe telitalálat, roppant egyedi, és az, hogy Cressida Cowell behozza a történet végénél, hogy ők spoiler, sokkolt. Ajánlóm!

Bogi_könyveskuckója >!
Cressida Cowell: Soha és mindörökké

„A szeretet erősebb a boszorkányoknál…és az igaz szeretet örökké tart.”
Véget ért Ábránd, Czár és Silbak küldetése.
A rengeteg sok akadály, bonyodalom és próbatétel árán sikerült véghez vinniük a küldetésüket és minden jóra fordult.
Nagyon szerettem olvasni a sorozat összes kötetét. Szerintem minden benne van, ami egy jó meséhez kell.
Az illusztrációk is ismét csodálatosak voltak, lenyűgöztek.
Az írónő a kötet utolsó oldalain akkorát csavar a storyn, hogy az olvasónak leesik az álla. Ha kíváncsiak vagytok, hogy ki is LESZ Ábránd, Czár és Silbak, akkor mindenképp vegyétek kézbe a Hajdan varázslóit és vessétek bele magatokat ebbe a mágikus kis világba.
Itt szeretném megragadni az alkalmat és egy kicsit buzdítani benneteket, hogy minél többen vegyük kézbe ezeket a csodálatos mesekönyveket (megjegyzem, nem csak a gyerekek élveznék, hanem ti is). Rengeteg érték és tanítás lapul a soraik között.
Nekem megmelengedték a szívemet.

DAS könyvek, 2021
tees06>!
Cressida Cowell: Soha és mindörökké

Szeretem az írónő könyveit, és mindig szívesen olvastam a könyveit. Ez a sorozatot is nagyon jó volt. Mindig vártam a köteteket, és még kissé sajnálom is, hogy véget ért. Mindenképpen méltó befejezést kapott a történet. Hihetetlenül fantáziadús világot teremtett az írónő ismételten.

SitkuFanni>!
Cressida Cowell: Soha és mindörökké

Nagyszerű befejezés egy sorozatnak. Úgy gondolom, hogy kellően lelett zárva. Nem titok, hogy nagyon szeretem ezt a sorozatot és sajnálom, hogy vége lett. Már az eléjén nyíltan meglett írva, hogy mi fog történni és nagyon szomorú voltam, amikor bekövetkezett, sajnos én valahogy számítottam rá, de ettől függetlenül nagyon élvezhető volt számomra ez történet is.

Annamária_Seres P>!
Cressida Cowell: Soha és mindörökké

Igazán jó befejezése a sorozatnak. Szinte lehetetlennek bizonyult. Pörgős, cselekménydús történet. Kár, hogy vége lett.
Lehet, hogy bevallom majd az Így neveld a sárkányod sorozatot is. Jó ismerkedés volt az írónővel.

nandras>!
Cressida Cowell: Soha és mindörökké

Méltó és remek lezárása volt a történetnek. Remek sorozat.

EmeseGx>!

– A sors általában tudja, mit akar. A mi dolgunk kideríteni, mi is lenne az, amit akar.

AdriiV>!

[…], de az idő könyörtelenül múlik, akármennyire is szeretnénk néha, hogy megálljon.

AdriiV>!

Mert tudjátok, az otthon néha nem egy hely. Hanem az, amikor azzal vagyunk, akit szeretünk.

AdriiV>!

– A történelem állandó körforgásban van, mint az apály és a dagály

AdriiV>!

Vigyáznunk kell, hogy mit mondunk a gyerekeknek.
Mert a gyerekek figyelnek.

AdriiV>!

Néha az embereknek a saját szemükkel kell látniuk, saját maguknak kell megtapasztalniuk a dolgokat, hogy végre változtatni tudjanak egy régen kialakított véleményen.

AdriiV>!

Másképp nem is érdemes kívánni, ha szeretnénk valamit, csak nagyon.

EmeseGx>!

– Mert a vád a legvisszataszítóbb bűn mind közül… az, hogy SZERELMESEK EGYMÁSBA […]