Így ​szerezd meg a Sárkánykövet (Így neveld a sárkányodat! 10.) 6 csillagozás

Cressida Cowell: Így szerezd meg a Sárkánykövet

Elkezdődött a Sárkánylázadás, sötét napok köszöntöttek a Vikingekre. Hablaty Számkivetett lett, de ez sem akadályozhatja meg abban, hogy életének legnehezebb és legfontosabb küldetésére induljon. Meg kell találnia a Sárkánykövet, mert csak így mentheti meg a népét… de hol kezdje a keresést?

Ne maradjatok le Hablaty eddigi legveszélyesebb kalandjairól!

Eredeti mű: Cressida Cowell: How to Seize a Dragon's Jewel

Eredeti megjelenés éve: 2012

Digitanart Stúdió, Budapest, 2018
440 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155716041 · Fordította: Dudik Annamária Éva

tees06
Cressida Cowell: Így szerezd meg a Sárkánykövet

Nagyon szerettem ezt a kötetet, és elég korán ki is olvastam. Az előző kötetekhez hasonlóan folytatódott a sztori, és már most is kíváncsian várom a folytatást. Aztán meglátjuk, hogy az utolsó két kötet hogyan is fogja lezárni Hablaty történeteit. :) Nekem mindenképpen tetszett, és valójában már igazán érezni, hogy elkezdtek felnőni a karakterek. Halszem, Hablaty és Kamikazi is sokkal felelősségteljesebb, mint korábban voltak. Várom a folytatást ^.^

youlcsi
Cressida Cowell: Így szerezd meg a Sárkánykövet

Voltak pillanatai, amikor megfordult a fejemben, hogy talán nem kellene tovább felolvasnom esténként a gyereknek. Én roppant élveztem, de ő talán kicsit kicsi még hozzá. Sokkal komolyabb, komorabb, mint az előző kötetek, és bizony nincs vége.
Tegnap este fejeztük be, de a gyerkőccel mindketten izgatottan várjuk a következő rész megjelenését.

A_Nagy_Levin P
Cressida Cowell: Így szerezd meg a Sárkánykövet

Izgalmas és épül. Remeknek találom, hogy ez az igen egyszerű, tulajdonképpen első kalandregény és fantasy találkozásnak alkalmas sorozat bemutatja a világépítést is, ami ugyancsak a fantasy sajátja. A plot még mindig egyszerű, de szórakoztató.
Maga a kötet csak akkor hoz fordulatot, ha nem olvasott az ember még kalandregényt. De akkor óriásit.