Így ​neveld a sárkányodat (Így neveld a sárkányodat! 1.) 130 csillagozás

Írta: III. Harákoló Harald
Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat

III. Hablaty Harákoló Harald nagyszerű kardforgató, sárkánysuttogó volt, s emellett a valaha élt legnagyobb viking hős. Képes lesz Hablaty átmenni a Beavatási Próbán egy fogatlan sárkánnyal, és képes lesz szembeszállni a Sárkányus Giganticus Maximusszal, mielőtt az felfalna minden vikinget a Hibbant-szigeten? Ideje Hablatynak megtanulni, hogyan lehet Hős.

A kritikusok és a nézők szívét egyaránt elnyerte a DreamWorks Animation produkciójában készült Így neveld a sárkányodat című film. A film alapját szolgáló könyv – Harald emlékiratainak első kötete – egy részletesebb és még színesebb világot mutat be, ahol a filmből már jól ismert szereplők újabb lélegzetelállító kalandokba keverednek.

Eredeti mű: Cressida Cowell: How to Train Your Dragon

13 tag · 7 karc · Utolsó karc: 2018. június 18., 10:05 · Bővebben

Fogatlan · III. Hablaty Harákoló Harald · Pléhpofa · Zöld Halál

Niitaa P

Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat Írta: III. Harákoló Harald

Első kérdés: Hogyan lehet, hogy egy ilyen jó mese erre a könyvre épül, mikor annyi köze van hozzá, mint Mezei sárkánynak a Szörnyen Nagy Rémséghez?
Második kérdés: Miért ajánlják ezt többen is idegen nyelven történő olvasásra kezdőknek, mikor értelmes szót aligha tartalmaz?
tekintsünk el az egyszerű nyelvezettől és a megvalósítástól
Harmadik kérdés: Miért vannak ilyen gusztustalan dolgok ilyen mennyiségben egy gyerekkönyvben? Vagy csak én öregszem?
Negyedik kérdés: Miért változtattak a filmben az alapkoncepción, miszerint Fogatlan csak Fogatlan, nem egy ritka példány?

Ötödik kérdés: Ki jön velem holnap sárkányt fogni?

GytAnett P

Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat Írta: III. Harákoló Harald

Nem érdekel, hogy gyerekkönyv, ez nekem nagyon tetszett. :D Amúgy is kellett már a lelkemnek egy olyan könyv, amin nem nagyon kellett gondolkodni. És még haladni is lehetett vele. :)
A rajzok nagyon tetszettek. Teljesen azt a benyomást keltették, mintha én is bármelyik pillanatban tudnék egy-egy ilyet rajzolni, közben meg a francokat. :D
Láttam már a mesét talán kétszer is, de már nem igazán emlékszem rá, hogy pontosan mi volt benne, csak arra, hogy nagyon szerettem. Az viszont még így is feltűnt, hogy jócskán különbözik egymástól a könyv és a mesefilm, úgyhogy nyugodt szívvel újra fogom majd nézni a közeljövőben. :)
Aranyos, szórakoztató, tanulságot is hordoz. Tuti biztos, hogy folytatni fogom a sorozat olvasását. :)

Ferger_Jolcsi P

Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat Írta: III. Harákoló Harald

Azért kezdtem bele a könyv olvasásába, mert nagyon tetszett a belőle készült mesefilm. De olvasás közben sokszor elgondolkodtam rajta, hogy talán rossz könyvet tartok a kezemben, mert szinte semmilyen azonosságot nem találok a két mű között. A filmmel szemben ez már nem tudott rabul ejteni. Kellemes mese volt, bár néhol gyomorforgató részekkel. Egyszer olvasósnak elment, de nem lesz a kedvencem. Inkább megnézem majd újra a mesefilmet, az sokkal jobban tetszett.

Navi

Nagyon aranyos mese :)
A filmet láttam, de ez más :)
Nagyon cuki Fogatlan :) Amilyen kis önérzetes, de mégsem önző. A HŐS :)
Biztosan be fogom szerezni itthonra, hogy majd a gyerekeim is elolvashassák :)
Ezek a nevek :) Horrorborjú :)

B_Vivien_Kitti P

Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat Írta: III. Harákoló Harald

Aranyos volt. Jó volt újra gyereknek lenni :) Szerintem akkor olvastam utoljára mesét, mikor a kisgyerekekre vigyáztam a kórházban :)
Miközben olvastam arra gondoltam, hogy annyi jó mesét készítenek a kisgyerekeknek is.
Régen csak a klasszikusok voltak nálam a menők, mint a Grimm mesék, vagy a Disney és a Barbie.
A mostani gyerekeknek azonban sokkal színesebb, változatosabb könyvek készülnek. Imádnék most gyerek lenni.
Igazából lehet, hogy az én gyermekkoromban is voltak újabb könyvek, de azokat nem híresztelték, nem reklámozták őket.
Az ok, ami miatt elolvastam, az, hogy imádom Fogatlan történetét. Az animációs mese elbűvölt és imádom azt a kis macska szerű fekete pikkelyes, zöldszemű kis sárkányt :)
Gyönyörűen van kidolgozva és a történetet is nagyon szeretem, így nem volt kérdés, hogy könyvben is elolvassam.
Kicsit csalódtam is meg nem is.
Sajnos a filmtől jócskán eltér, de emiatt is tetszik olyan nagyon.
Tiszta ellentmondás :)
A könyv és a film közös tulajdonságai nagyjából annyiban ki is merülnke, mint a nevek egyezése és a helyszín. A többi nem :)
De nem baj.
Édes, aranyos és vicces könyvecske ez.
Annyi szent, hogy a filmes Fogatlan jobban tetszik, de a gyerekeimnek ezt a könyvet is meg fogom venni Riordan bácsi remek művei mellé :)
Tanulságos és egyszerű, könnyen érthető, akár már öt éves gyerek is élvezni tudja.
A rajzok nekem nem tetszettek, nagyon nem. A régi anyukám gyermekkorából való gyerekkönyvek rajzai jutottak róla eszembe, de azokat már kislányként sme szerettem. Elborzadtam tőlük és volt is olyan könyv amit ezek miatt a rajzok miatt adtam be családsegítő szolgálatnak.
A gyerekek többsége azonban hasonlóan rajzol, és nem foglalkozik a rajzokkal, sőt, ezeken a rajzokon még nevethetnek is. Végül is én már felnőtt vagyok, nekik nagyrészt bejöhet és nevethetnek is rajtuk, mert elég viccesen vannak ábrázolva a karakterek.
A kis Hablaty jegyzetek nagyon tetszettek.
Talán több viccet olvastam volna :)
Imádom a favicceket xD Akárcsak Fogatlan )

Black_Angel

Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat Írta: III. Harákoló Harald

Ez egy nagyon aranyos mesee
A filmeket láttam, és kíváncsi voltam milyen lehet belőle a könyv. Kifejezetten tetszik, hogy egyáltalán nem hasonlít a filmadaptációra. Ami nagyon jó, hiszen így 2 fajta történetet ismerhetünk meg.
Nagyon tetszett minden karakter, a történetet, az hogy ez is egy külön világ, egyedi szavakkal, emberekkel,akik fura életet élnek:D
Az élmény még jobb volt, az illusztrációkkal, amik néha kicsit karikatúrásak voltak, de nagyon jól visszaadta azt ami le van írva, és szinte végignevettem a könyvet. :D Főleg az Így neveld a sárkányod könyvnél, amikor „tanácsot” kaptak, hogyan is kell nevelni egy sárkányt :D

Fallen_Angel P

Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat Írta: III. Harákoló Harald

Ez a könyv jó példa volt arra, hogy miért nem célszerű első felindulásból értékelést írni. Mert az első gondolatom valami ilyesmi volt: ez meg mi a bánat volt?
A rajzfilmbéli Fogatlant vártam, imádom azt a sárkányt, az ő figurája lóg a kulcstartómon is (igen, felnőtt vagyok, de kit érdekel, egy meséhez sosem leszek túl öreg). Viszont annyi eszem már lehetne, hogy tudjam, a megfilmesített könyvek többnyire csak a filmek alapjául szolgálnak, és sok mindenben eltérnek.

Ha túllépek ezen a csalódáson, és magát a könyvet nézem, azt kell, hogy mondjam, rendben volt. Jók a figurák, van története, mondanivalója, tanulsága, akad benne humor is, és jópofák a rajzok. Mintha egy rosszcsont kölyök firkálta volna az egészet. Talán 10-12 éves fiúknak való leginkább, na meg persze gyereklelkű felnőtteknek. :)

ViveEe P

Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat Írta: III. Harákoló Harald

Nem is akarom elhinni, hogy ennek a könyvnek bármi köze van a kedvenc animációs mesémhez, és a világ legjobb mesehőséhez. Fogatlan! <3
Nagy kakukktojásnak érzem magam, mert egyáltalán nem tetszett ez a könyv. Pedig én úgy gondolom szeretem a meséket. De ez bugyuta volt. Azt tudtam, hogy nem sok köze van az animációs filmhez, és Fogatlan pici sárkány, de nem gondoltam, hogy a nem sok a semmi.
Még eltekintettem volna attól, hogy nem kemény sárkánygyilkos vikingek vannak benne, hanem idomárok. Attól is, hogy minden sárkány pici.
De amikor nekiálltak „sárkányul” beszélni.. majdnem letettem a könyvet. Az ordibálós dolog is ilyen wtf, de ezt még fogjuk a vik..na jó, nem is tudom mire. De ami végképp bántott, az az, hogy Fogatlan egy primadonna. Nyomokban sincs meg az általam imádott karakter. :'(
Sajnálom, de inkább megkímélem magam a többi résztől.

schesztiஐ P

Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat Írta: III. Harákoló Harald

Bolondulok a sárkányokért! Lehetnek fenségesek, ijesztőek, hatalmasak, gonoszak, tüskések, pikkelyesek, alattomosak, rettentőek, vagy épp bájosan gyerekesek, aprók, fogatlanok, neveletlenek, szófogadatlanok, hiúk, önzők, bármilyenek, nem szűnnek meg rajongásom tárgyának lenni. És mivel a mesékért is bolondulok, nagyon régóta vágytam erre a könyvre. :))

Más ugyan, mint a film, de én épp annyira szerettem. Imádtam a rajzos kiegészítéseket, és ezt az alapvetően barbár viking-világot, melyet egy bájos, aprócska termetű sárkány felbukkanása tett még izgalmasabbá és szerethetőbbé.

revelácifa

Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat Írta: III. Harákoló Harald

Na kérem ilyen egy jó mesekönyv! A filmek nagy kedvenceim már az első alkalom óta amikor megnéztem őket moziban és már azóta kíváncsian vártam, hogy a könyv is egyszer a kezembe kerüljön. Amint látható nem csalódtam, ennek pedig az az oka, hogy a két történet alig fedi egymást és a film nem próbálta szó szerint lemásolni a könyvet.
De akkor mitől is adaptáció? Attól, hogy a karakterek nagyon erősek mindkettőben. Pléhpofa, Hablaty és még Fogatlan is ugyanolyan élő karakter volt a lapokon, mint a mozivásznon. Összességében olyan élmény volt ezt olvasni, mint egy kiegészítő kötetet egy nagyobb történethez, ahol a hangulat sokkal kötetlenebb és itt ott elvan rejtve egykét humorbonbon is.
Az élményhez persze nagyon sokat hozzáadtak a zseniális illusztrációk is és az, hogy a maga az írónő is kicsit kikarikírozza a saját maga teremtette világot. A könyv a könyvben szerkezet pedig végképp levett a lábamról.
Nem kétséges, hogy sort kerítek a folytatásra is.:)

Veron P

Sokkal könnyebb bátornak lenni, ha tudjuk, hogy nincs más választásunk.

Charming

Nem feltétlenül gyáva az, aki fél.

MÓCSING KÖZKÖNYVTÁR
A Szőrösszívű Könyvtáros megjegyzése:
Kérlek, szolgáltasd vissza a könyvet legkésőbb a bepecsételt időpontig, különben NAGYON MÉRGES leszek. Gondolom, nem kell részleteznem.
i.e. 789. június 10.
i.e. 835. április 9.
i.e. 866. május 16.
NE LOPD EL A KÖNYVET, KÜLÖNBEN SZÉTVERÜNK!!!

Serafina_Darion

… DE NINCS ITTHON HAL.
– Rendben – felelte Fogatlan. – Eszem macskát.

Kapcsolódó szócikkek: Fogatlan · III. Hablaty Harákoló Harald
Serafina_Darion

– Nos, fiam – szólalt meg Pléhpofa –, mit akar a szörny, BÉKÉT vagy HÁBORÚT?
– Azt mondja, békével jött – felelte Harald.
A vikingek éljeneztek és dobogtak.
Harald felemelt kézzel csendet kért.
– De azért meg fog enni minket.

Kapcsolódó szócikkek: III. Hablaty Harákoló Harald · Pléhpofa
Veron P

Harald fog vezetni benneteket, mert bár tény, hogy teljesen alkalmatlan a feladatra, mégiscsak ő a FŐNÖK fia, és nálunk, vikingeknél ez így szokás. Mit gondoltok, hol éltek, a RÓMAI KÖZTÁRSASÁGBAN?

fanta98

– Mi az, ami fekete, fehér és piros? – kérdezte Hablaty.
Fogatlannak elképzelése sem volt.
– Egy pingvin, amelyik sokat napozott – felelte Hablaty.

Chöpp

Harald az egész telet azzal töltötte Hibbanton, hogy hol „nagyon fázott”, hol „kissé vacogott”, hol pedig egyenesen „didergett”. A puhányság jelének tekintették, ha valaki túl sok takarót vett magára éjszaka, ezért aztán Harald általában órákon át feküdt ébren, míg végre éber álomba vacogta magát.

Chöpp

A Nagy Csarnok egyfajta zsibongó volt, ahol fiatal barbárok verekedtek, üvöltöztek és a vikingek körében népszerű bunyólabdát játszották, amely egy rendkívül durva játék sok ütközéssel és nagyon kevés szabállyal.

tees06

Ha egy sárkánynak csukva van a szeme, még nem biztos, hogy alszik, ebből következik, hogy ha egy sárkánynak csukva van a szája, akkor még nem biztos, hogy énekel. Nem minden az, aminek látszik. Egyébként meg nem én adtam ki azt a hangot, amit hallasz. AZ, drága Hősöm, az éneklő vacsora.

178 - 179. oldal

Így neveld a sárkányodat! sorozat · Összehasonlítás