Így ​neveld a sárkányodat (Így neveld a sárkányodat! 1.) 402 csillagozás

Írta: III. Harákoló Harald
Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat

III. Hablaty Harákoló Harald nagyszerű kardforgató, sárkánysuttogó volt, s emellett a valaha élt legnagyobb viking hős. Képes lesz Hablaty átmenni a Beavatási Próbán egy fogatlan sárkánnyal, és képes lesz szembeszállni a Sárkányus Giganticus Maximusszal, mielőtt az felfalna minden vikinget a Hibbant-szigeten? Ideje Hablatynak megtanulni, hogyan lehet Hős.

A kritikusok és a nézők szívét egyaránt elnyerte a DreamWorks Animation produkciójában készült Így neveld a sárkányodat című film. A film alapját szolgáló könyv – Harald emlékiratainak első kötete – egy részletesebb és még színesebb világot mutat be, ahol a filmből már jól ismert szereplők újabb lélegzetelállító kalandokba keverednek.

Eredeti megjelenés éve: 2003

DAS könyvek, 2014
256 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638962751 · Fordította: Dudik Annamária Éva · Illusztrálta: Cressida Cowell
Egmont-Hungary, Budapest, 2007
222 oldal · ISBN: 9789636287160 · Fordította: Dudik Annamária Éva · Illusztrálta: Cressida Cowell

Kapcsolódó zóna

!

Cressida Cowell

29 tag · 17 karc · Utolsó karc: 2020. június 14., 17:29 · Bővebben

Fogatlan · III. Hablaty Harákoló Harald · Pléhpofa · Zöld Halál

Niitaa P>!

Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat Írta: III. Harákoló Harald

Első kérdés: Hogyan lehet, hogy egy ilyen jó mese erre a könyvre épül, mikor annyi köze van hozzá, mint Mezei sárkánynak a Szörnyen Nagy Rémséghez?
Második kérdés: Miért ajánlják ezt többen is idegen nyelven történő olvasásra kezdőknek, mikor értelmes szót aligha tartalmaz? tekintsünk el az egyszerű nyelvezettől és a megvalósítástól Harmadik kérdés: Miért vannak ilyen gusztustalan dolgok ilyen mennyiségben egy gyerekkönyvben? Vagy csak én öregszem?
Negyedik kérdés: Miért változtattak a filmben az alapkoncepción, miszerint Fogatlan csak Fogatlan, nem egy ritka példány?

Ötödik kérdés: Ki jön velem holnap sárkányt fogni?

Sorozatértékelés: https://www.niitaabellvilaga.hu/2019/05/gyereksarok-cre…

Linszyy P>!

Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat Írta: III. Harákoló Harald

Ez egy nagyon jó gyermekkönyv, felnőttként is élveztem. :) Szinte semmit nem tudtam erről a sorozatról, a filmeket nem láttam, és milyen jó volt így. Nagyon különböző a könyv és a film, de mindkettő szuper! A fordítás is zseni, Hablaty kalandjai érdekesek, mivel ő egy viking kisfiú, akitől nagy tetteket várnak, hősnek kell lennie. De ő nem hőstípus, helyette viszont nagyon szimpatikus és találékony kisfiú, aki bátorságával sikeresen szerez is magának egy sárkányt. Így megugorja az első elvárást, amit főképp az apja támaszt felé. Sajnos egyre több nehézségbe ütközik, így Fogatlan megjelenése sem segíti sokat az ügyét.
Azt hiszem, a Trónok harcán kívül nem nagyon olvastam már sárkányos történetet, de ha gyerekként ez a kezembe kerül, tutira csak ilyeneket olvastam volna. :D

Lorenza_Pellegrini>!

Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat Írta: III. Harákoló Harald

Egy kicsi csalódást okozott azzal hogy nagyon távol áll a filmtől. De ettől elvonatkoztatva elég jó kis könyv. Csak nagyobb gyerekeknek ajánlanám mint a filmet mert bonyolultabb és ijesztőbb is kissé.

zuna19>!

Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat Írta: III. Harákoló Harald

Nem az a fajta gyerek voltam, aki szemöldöke egyetlen rándításával képes volt megregulázni egy sárkányt. Nem voltam egy született Hős. A hősködést nekem meg kellett tanulnom. Ez a könyv a Hőssé válás Küzdelmes Történetét meséli el.

Az eleje nagyon tetszett a könyvnek, mivel szinte ugyanaz volt, mint az animációs film szövege. Hát azért meg egyszerűen rajongok. A vége felé elég lapos lett a sztori. Ami viszont nagyon nem tetszett benne az a grafika. De összességében örülök, hogy megszületett ez a mese.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat Írta: III. Harákoló Harald

Ez óriási könyv volt, ezerszer jobb, mint film, pedig azt is nagyon imádtam.
Jókat derültem olvasás közben, annyira vicces volt. Talán csak azért volt jó a filmsorozatot is látni, mert így nem kellett a képzeletemre bízni a szereplők kinézetét.
Aranyosak voltak a gyerekek, a sárkányról már nem is beszélve, de a felnőtteket is nagyon kedveltem. A helyszínek is nagyon tetszettek és az illusztrációk is aranyosak voltak,
Biztos el fogom olvasni a folytatásokat is a később, igazi kikapcsolódás ez azoknak, akik nem akarnak soha felnőni.

GytAnett>!

Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat Írta: III. Harákoló Harald

Nem érdekel, hogy gyerekkönyv, ez nekem nagyon tetszett. :D Amúgy is kellett már a lelkemnek egy olyan könyv, amin nem nagyon kellett gondolkodni. És még haladni is lehetett vele. :)
A rajzok nagyon tetszettek. Teljesen azt a benyomást keltették, mintha én is bármelyik pillanatban tudnék egy-egy ilyet rajzolni, közben meg a francokat. :D
Láttam már a mesét talán kétszer is, de már nem igazán emlékszem rá, hogy pontosan mi volt benne, csak arra, hogy nagyon szerettem. Az viszont még így is feltűnt, hogy jócskán különbözik egymástól a könyv és a mesefilm, úgyhogy nyugodt szívvel újra fogom majd nézni a közeljövőben. :)
Aranyos, szórakoztató, tanulságot is hordoz. Tuti biztos, hogy folytatni fogom a sorozat olvasását. :)

kratas P>!

Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat Írta: III. Harákoló Harald

Nagyon jól szórakoztam olvasás közben és elismerésem a fordítónak, szerintem szenzációsat alkotott a nevekkel (is). Az illusztrációkért nem vagyok oda, de ehhez már hozzászoktam a szerző könyveinél, hogy egyrészt elég hmm… nem túl jó minőségűek, másrészt pedig nem adnak hozzá a történethez túl sokat, mert ugyanaz a szöveg van általában odaírva hozzájuk, amit a történetben is olvashatok.

tinuviel89>!

Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat Írta: III. Harákoló Harald

Teljesen már mint a rajzfilm, de sokkal viccesebb, és így volt értelme a címnek.

Ferger_Jolcsi P>!

Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat Írta: III. Harákoló Harald

Azért kezdtem bele a könyv olvasásába, mert nagyon tetszett a belőle készült mesefilm. De olvasás közben sokszor elgondolkodtam rajta, hogy talán rossz könyvet tartok a kezemben, mert szinte semmilyen azonosságot nem találok a két mű között. A filmmel szemben ez már nem tudott rabul ejteni. Kellemes mese volt, bár néhol gyomorforgató részekkel. Egyszer olvasósnak elment, de nem lesz a kedvencem. Inkább megnézem majd újra a mesefilmet, az sokkal jobban tetszett.

Navi>!

Nagyon aranyos mese :)
A filmet láttam, de ez más :)
Nagyon cuki Fogatlan :) Amilyen kis önérzetes, de mégsem önző. A HŐS :)
Biztosan be fogom szerezni itthonra, hogy majd a gyerekeim is elolvashassák :)
Ezek a nevek :) Horrorborjú :)

Veron P>!

Sokkal könnyebb bátornak lenni, ha tudjuk, hogy nincs más választásunk.

Serafina>!

… DE NINCS ITTHON HAL.
– Rendben – felelte Fogatlan. – Eszem macskát.

Kapcsolódó szócikkek: Fogatlan · III. Hablaty Harákoló Harald
Charming>!

Nem feltétlenül gyáva az, aki fél.

Chöpp >!

MÓCSING KÖZKÖNYVTÁR
A Szőrösszívű Könyvtáros megjegyzése:
Kérlek, szolgáltasd vissza a könyvet legkésőbb a bepecsételt időpontig, különben NAGYON MÉRGES leszek. Gondolom, nem kell részleteznem.
i.e. 789. június 10.
i.e. 835. április 9.
i.e. 866. május 16.
NE LOPD EL A KÖNYVET, KÜLÖNBEN SZÉTVERÜNK!!!

Serafina>!

– Nos, fiam – szólalt meg Pléhpofa –, mit akar a szörny, BÉKÉT vagy HÁBORÚT?
– Azt mondja, békével jött – felelte Harald.
A vikingek éljeneztek és dobogtak.
Harald felemelt kézzel csendet kért.
– De azért meg fog enni minket.

Kapcsolódó szócikkek: III. Hablaty Harákoló Harald · Pléhpofa
Veron P>!

Harald fog vezetni benneteket, mert bár tény, hogy teljesen alkalmatlan a feladatra, mégiscsak ő a FŐNÖK fia, és nálunk, vikingeknél ez így szokás. Mit gondoltok, hol éltek, a RÓMAI KÖZTÁRSASÁGBAN?

leshen>!

– Mi az, ami fekete, fehér és piros? – kérdezte Hablaty.
Fogatlannak elképzelése sem volt.
– Egy pingvin, amelyik sokat napozott – felelte Hablaty.

Anó P>!

Ha az ordibálás hagyományos módszerét kerülve akarod nevelni a sárkányodat, akkor először meg kell tanulnod sárkányul.

Takkancs90 P>!

– Ez botrány! – üvöltötte Cupák. – Az a könyv a Mócsing Törzs tulajdona… Követelem, hogy azonnal vigyétek vissza, különben itt helyben hadat üzenek nektek!
– Jaj, dugulj már el, Cupák – legyintett Pléhpofa. – Olyan pipogya könyvtárossal, amilyen nektek van, mégis mit vártál?
A Szőrősszívű Könyvtáros arca halvány rózsaszínűre pirult, ő maga pedig megremegett ötvenkettes cipőjében.

Kapcsolódó szócikkek: könyvtáros · Pléhpofa
Anó P>!

Februárból március lett és Hablaty még mindig gondolkodott. Néhány virág elkövette azt a baklövést, hogy kinyílt, de azon nyomban megsemmisítette őket a kemény fagy, ami kifejezetten e célból időzött még egy kicsit a szigeten.

Így neveld a sárkányodat! sorozat · Összehasonlítás