Így ​neveld a sárkányodat (Így neveld a sárkányodat! 1.) 282 csillagozás

Írta: III. Harákoló Harald
Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat

III. Hablaty Harákoló Harald nagyszerű kardforgató, sárkánysuttogó volt, s emellett a valaha élt legnagyobb viking hős. Képes lesz Hablaty átmenni a Beavatási Próbán egy fogatlan sárkánnyal, és képes lesz szembeszállni a Sárkányus Giganticus Maximusszal, mielőtt az felfalna minden vikinget a Hibbant-szigeten? Ideje Hablatynak megtanulni, hogyan lehet Hős.

A kritikusok és a nézők szívét egyaránt elnyerte a DreamWorks Animation produkciójában készült Így neveld a sárkányodat című film. A film alapját szolgáló könyv – Harald emlékiratainak első kötete – egy részletesebb és még színesebb világot mutat be, ahol a filmből már jól ismert szereplők újabb lélegzetelállító kalandokba keverednek.

Eredeti megjelenés éve: 2003

Tagok ajánlása: 9 éves kortól

256 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638962751 · Fordította: Dudik Annamária Éva · Illusztrálta: Cressida Cowell
Egmont-Hungary, Budapest, 2007

27 tag · 18 karc · Utolsó karc: 2021. május 14., 16:35 · Bővebben

Fogatlan · III. Hablaty Harákoló Harald · Pléhpofa · Zöld Halál

Niitaa P>!

Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat Írta: III. Harákoló Harald

Első kérdés: Hogyan lehet, hogy egy ilyen jó mese erre a könyvre épül, mikor annyi köze van hozzá, mint Mezei sárkánynak a Szörnyen Nagy Rémséghez?
Második kérdés: Miért ajánlják ezt többen is idegen nyelven történő olvasásra kezdőknek, mikor értelmes szót aligha tartalmaz?
tekintsünk el az egyszerű nyelvezettől és a megvalósítástól
Harmadik kérdés: Miért vannak ilyen gusztustalan dolgok ilyen mennyiségben egy gyerekkönyvben? Vagy csak én öregszem?
Negyedik kérdés: Miért változtattak a filmben az alapkoncepción, miszerint Fogatlan csak Fogatlan, nem egy ritka példány?

Ötödik kérdés: Ki jön velem holnap sárkányt fogni?

Sorozatértékelés: https://www.niitaabellvilaga.hu/2019/05/gyereksarok-cre…

Lorenza_Pellegrini>!

Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat Írta: III. Harákoló Harald

Egy kicsi csalódást okozott azzal hogy nagyon távol áll a filmtől. De ettől elvonatkoztatva elég jó kis könyv. Csak nagyobb gyerekeknek ajánlanám mint a filmet mert bonyolultabb és ijesztőbb is kissé.

zuna19>!

Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat Írta: III. Harákoló Harald

Nem az a fajta gyerek voltam, aki szemöldöke egyetlen rándításával képes volt megregulázni egy sárkányt. Nem voltam egy született Hős. A hősködést nekem meg kellett tanulnom. Ez a könyv a Hőssé válás Küzdelmes Történetét meséli el.

Az eleje nagyon tetszett a könyvnek, mivel szinte ugyanaz volt, mint az animációs film szövege. Hát azért meg egyszerűen rajongok. A vége felé elég lapos lett a sztori. Ami viszont nagyon nem tetszett benne az a grafika. De összességében örülök, hogy megszületett ez a mese.

GytAnett>!

Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat Írta: III. Harákoló Harald

Nem érdekel, hogy gyerekkönyv, ez nekem nagyon tetszett. :D Amúgy is kellett már a lelkemnek egy olyan könyv, amin nem nagyon kellett gondolkodni. És még haladni is lehetett vele. :)
A rajzok nagyon tetszettek. Teljesen azt a benyomást keltették, mintha én is bármelyik pillanatban tudnék egy-egy ilyet rajzolni, közben meg a francokat. :D
Láttam már a mesét talán kétszer is, de már nem igazán emlékszem rá, hogy pontosan mi volt benne, csak arra, hogy nagyon szerettem. Az viszont még így is feltűnt, hogy jócskán különbözik egymástól a könyv és a mesefilm, úgyhogy nyugodt szívvel újra fogom majd nézni a közeljövőben. :)
Aranyos, szórakoztató, tanulságot is hordoz. Tuti biztos, hogy folytatni fogom a sorozat olvasását. :)

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat Írta: III. Harákoló Harald

Ez óriási könyv volt, ezerszer jobb, mint film, pedig azt is nagyon imádtam.
Jókat derültem olvasás közben, annyira vicces volt. Talán csak azért volt jó a filmsorozatot is látni, mert így nem kellett a képzeletemre bízni a szereplők kinézetét.
Aranyosak voltak a gyerekek, a sárkányról már nem is beszélve, de a felnőtteket is nagyon kedveltem. A helyszínek is nagyon tetszettek és az illusztrációk is aranyosak voltak,
Biztos el fogom olvasni a folytatásokat is a később, igazi kikapcsolódás ez azoknak, akik nem akarnak soha felnőni.

Ferger_Jolcsi P>!

Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat Írta: III. Harákoló Harald

Azért kezdtem bele a könyv olvasásába, mert nagyon tetszett a belőle készült mesefilm. De olvasás közben sokszor elgondolkodtam rajta, hogy talán rossz könyvet tartok a kezemben, mert szinte semmilyen azonosságot nem találok a két mű között. A filmmel szemben ez már nem tudott rabul ejteni. Kellemes mese volt, bár néhol gyomorforgató részekkel. Egyszer olvasósnak elment, de nem lesz a kedvencem. Inkább megnézem majd újra a mesefilmet, az sokkal jobban tetszett.

tinuviel89>!

Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat Írta: III. Harákoló Harald

Teljesen már mint a rajzfilm, de sokkal viccesebb, és így volt értelme a címnek.

Deziréé>!

Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat Írta: III. Harákoló Harald

Másabb, mint a mese és ezen meg is lepődtem, de így is nagyon tetszett a történet.
A rajzok nagyon aranyosak és a történet is.
Ajánlom akár felnőtteknek is, mert úgy gondolom, néha jól esik újra gyereknek lenni és amikor ezt a könyvet olvastam, akkor én is újra gyerek lettem.

Navi P>!

Nagyon aranyos mese :)
A filmet láttam, de ez más :)
Nagyon cuki Fogatlan :) Amilyen kis önérzetes, de mégsem önző. A HŐS :)
Biztosan be fogom szerezni itthonra, hogy majd a gyerekeim is elolvashassák :)
Ezek a nevek :) Horrorborjú :)

_Leelan_>!

Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat Írta: III. Harákoló Harald

Aranyos volt. Jó volt újra gyereknek lenni :) Szerintem akkor olvastam utoljára mesét, mikor a kisgyerekekre vigyáztam a kórházban :)
Miközben olvastam arra gondoltam, hogy annyi jó mesét készítenek a kisgyerekeknek is.
Régen csak a klasszikusok voltak nálam a menők, mint a Grimm mesék, vagy a Disney és a Barbie.
A mostani gyerekeknek azonban sokkal színesebb, változatosabb könyvek készülnek. Imádnék most gyerek lenni.
Igazából lehet, hogy az én gyermekkoromban is voltak újabb könyvek, de azokat nem híresztelték, nem reklámozták őket.
Az ok, ami miatt elolvastam, az, hogy imádom Fogatlan történetét. Az animációs mese elbűvölt és imádom azt a kis macska szerű fekete pikkelyes, zöldszemű kis sárkányt :)
Gyönyörűen van kidolgozva és a történetet is nagyon szeretem, így nem volt kérdés, hogy könyvben is elolvassam.
Kicsit csalódtam is meg nem is.
Sajnos a filmtől jócskán eltér, de emiatt is tetszik olyan nagyon.
Tiszta ellentmondás :)
A könyv és a film közös tulajdonságai nagyjából annyiban ki is merülnke, mint a nevek egyezése és a helyszín. A többi nem :)
De nem baj.
Édes, aranyos és vicces könyvecske ez.
Annyi szent, hogy a filmes Fogatlan jobban tetszik, de a gyerekeimnek ezt a könyvet is meg fogom venni Riordan bácsi remek művei mellé :)
Tanulságos és egyszerű, könnyen érthető, akár már öt éves gyerek is élvezni tudja.
A rajzok nekem nem tetszettek, nagyon nem. A régi anyukám gyermekkorából való gyerekkönyvek rajzai jutottak róla eszembe, de azokat már kislányként sme szerettem. Elborzadtam tőlük és volt is olyan könyv amit ezek miatt a rajzok miatt adtam be családsegítő szolgálatnak.
A gyerekek többsége azonban hasonlóan rajzol, és nem foglalkozik a rajzokkal, sőt, ezeken a rajzokon még nevethetnek is. Végül is én már felnőtt vagyok, nekik nagyrészt bejöhet és nevethetnek is rajtuk, mert elég viccesen vannak ábrázolva a karakterek.
A kis Hablaty jegyzetek nagyon tetszettek.
Talán több viccet olvastam volna :)
Imádom a favicceket xD Akárcsak Fogatlan )

Veron>!

Sokkal könnyebb bátornak lenni, ha tudjuk, hogy nincs más választásunk.

Serafina>!

… DE NINCS ITTHON HAL.
– Rendben – felelte Fogatlan. – Eszem macskát.

Kapcsolódó szócikkek: Fogatlan · III. Hablaty Harákoló Harald
Charming>!

Nem feltétlenül gyáva az, aki fél.

Chöpp P>!

MÓCSING KÖZKÖNYVTÁR
A Szőrösszívű Könyvtáros megjegyzése:
Kérlek, szolgáltasd vissza a könyvet legkésőbb a bepecsételt időpontig, különben NAGYON MÉRGES leszek. Gondolom, nem kell részleteznem.
i.e. 789. június 10.
i.e. 835. április 9.
i.e. 866. május 16.
NE LOPD EL A KÖNYVET, KÜLÖNBEN SZÉTVERÜNK!!!

Veron>!

Harald fog vezetni benneteket, mert bár tény, hogy teljesen alkalmatlan a feladatra, mégiscsak ő a FŐNÖK fia, és nálunk, vikingeknél ez így szokás. Mit gondoltok, hol éltek, a RÓMAI KÖZTÁRSASÁGBAN?

Serafina>!

– Nos, fiam – szólalt meg Pléhpofa –, mit akar a szörny, BÉKÉT vagy HÁBORÚT?
– Azt mondja, békével jött – felelte Harald.
A vikingek éljeneztek és dobogtak.
Harald felemelt kézzel csendet kért.
– De azért meg fog enni minket.

Kapcsolódó szócikkek: III. Hablaty Harákoló Harald · Pléhpofa
fanta98>!

– Mi az, ami fekete, fehér és piros? – kérdezte Hablaty.
Fogatlannak elképzelése sem volt.
– Egy pingvin, amelyik sokat napozott – felelte Hablaty.

Anó>!

Ha az ordibálás hagyományos módszerét kerülve akarod nevelni a sárkányodat, akkor először meg kell tanulnod sárkányul.

Chöpp P>!

Harald az egész telet azzal töltötte Hibbanton, hogy hol „nagyon fázott”, hol „kissé vacogott”, hol pedig egyenesen „didergett”. A puhányság jelének tekintették, ha valaki túl sok takarót vett magára éjszaka, ezért aztán Harald általában órákon át feküdt ébren, míg végre éber álomba vacogta magát.

Black_Angel>!

– Hogy is magyarázzam ezt az enyémnél sokkal kisebb és tompább agynak…Az a helyzet, hogy bizonyos értelemben mindannyian vacsorák vagyunk. Sétáló, beszélő, lélegző vacsorák, semmi több.

Így neveld a sárkányodat! sorozat · Összehasonlítás