Így ​lopd el egy sárkány kardját (Így neveld a sárkányodat! 9.) 47 csillagozás

Cressida Cowell: Így lopd el egy sárkány kardját

III. HABLATY HARÁKOLÓ HARALD nagyszerű kardforgató, sárkánysuttogó volt, s emellett a valaha élt legnagyobb viking hős.

Rossz idők járnak a Barbár-szigetvilágra – mintha átok ülne a világon!
Vajon meg tudja Hablaty őrizni a kardját? El tud fojtani egy sárkánylázadást? És meg tudja akadályozni, hogy Alvin legyen Mégvadabbnyugat következő Királya?

„Aki még nem fedezte fel magának Hablatyot, az a kortárs gyermekirodalom egyik legnagyszerűbb történetéből maradt ki.”
GUARDIAN

Eredeti megjelenés éve: 2011

DAS könyvek, Budapest, 2017
396 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786158041782 · Fordította: Dudik Annamária Éva · Illusztrálta: Cressida Cowell

III. Hablaty Harákoló Harald

Molylány_FP>!
Cressida Cowell: Így lopd el egy sárkány kardját

Már nagyon régóta olvasom ezeket a könyveket és mindig hagyok körülbelül egy évnyi szünetet két kötet között. De ez után, lehet nem tartok inkább szünetet.
Az első 8 részhez képest nagyot fordult a könyv hangulata, amit egy gyerekkönyvtől nem vártam volna. Ez itt a fordulópontja a sorozatnak.
Nagyon jó látni, hogyan fejlődnek a szereplők, akár egy könyvön belül, a főbb szereplők sem tökéletesek, vannak hibáik és hibáznak is.
A narrátor mindig rámutat olyan dolgokra, amik annyira nem feltétlenül jutnának az olvasók eszébe, de nekem eléggé szájbarágósak ezek a monológok, de nem tudom felróni ezt a könyvnek, hiszen mégis csak gyerekeknek szóló könyv.
Nagyon pörgős és izgalmas a könyv, sőt az egész sorozat és ez az a kötet, amiben szinte minden szál összefut. Nagyon gyökeres változás van a hangulatában és te jó ég, mik történnek ebben a könyvben! Nagyon aranyosnak tűnik a könyv, de sokszor nagyon kegyetlen is tud lenni.
Mindenkinek ajánlom, aki egy kicsit gyerek legbelül és annak is, aki nem, mert mindenki tud találni benne valamit, ami megfogja az embert.
off

ValerinLanz P>!
Cressida Cowell: Így lopd el egy sárkány kardját

Parádés volt! Talán azért is tetszett ennyire, mert kihagytam egy kis időt a legutóbbi kötet óta, és most nagyon jólesett visszatérni a srácokhoz. Hablaty a szívem csücske, komolyan megölelgetném, amikor valami rossz történik vele! Szóval majdnem állandóan.
Már a kötet elején megcsillogtathatta tudását, hiszen egy szép csellel elüldözte a támadó sárkányokat, de jaj, ezzel még korántsem volt vége.
spoiler Annyira idegbe jöttem! Nem tudtam, sírjak-e vagy toporzékoljak a dühtől… spoiler De le a kalappal a srác előtt, ő aztán nem adja fel. Jól mondta Kamikazi, a srác minden bajból kivágja magát. De ebből mégis hogy fogja? spoiler Nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz ennek a vége, mert ennyire kilátástalannak még sosem éreztem a helyzetet. Közben meg nem is akarom, hogy vége legyen, mert hiányozni fognak a srácok.
spoiler

No_Exist>!
Cressida Cowell: Így lopd el egy sárkány kardját

A felvezető miatt egy kicsit csalódott vagyok, mert én ennél valami szörnyűbb és drasztikusabb véget vártam, de összességében egy nagyon pörgős és izgalmas részt olvastam, bár volt benne némi Harry Potter áthallás. Kicsit zavar, hogy van aki mindent túl él van akinek minden sikerül, de hát meséről van szó, így ezt el tudom engedni. Most először éreztem, hogy szinte minden jelenlévő karakter fejlődött/változott akár pozitív vagy negatív iránya és üssetek agyon, de én bírom Takonypócot.
A borítókról eddig nem írtam, nagyon szépek, de valahogy nem mozgattak meg, viszont ez a kedvencem lett, gyönyörű.

Tímea_Kocsis_2 >!
Cressida Cowell: Így lopd el egy sárkány kardját

Izgalmas folytatás, bár kicsit sötét színezetű. A boldog befejezés egyre valószerűtlenebbnek tűnik. A viking hagyományok sajnos Hablaty ellen dolgoznak, a boszorka kezére játszva a nyerő lapokat. A rajzfilm cselekménye I. Hablaty életére emlékeztetnek, a szereplők viszont III. Hablaty környezetére.

csiszárzsany>!
Cressida Cowell: Így lopd el egy sárkány kardját

Hablaty elindul a férfivé válás útján.
Nem mondom elég rögös utat fog bejárni, de ez az indulás hozza magával, hogy az ember el akarja olvasni a maradék három könyvet is, csak hogy lássa hősünket és Fogatlant révbe érni.
Ebben a részben sincs hiány kalandokból, ármányból spoiler valamint Fogatlan beszólásaiból.
Egyre több az olyan jelenet, ahol már Hablaty megmutatja milyen felnőtt lesz belőle (olyan amilyen gyerek csak magasabb kiadásban ;) ), illetve a környezete is egyre inkább kénytelen tudomást venni róla.
Ejj nem akarok spoilerezni, szóval itt lehet be is fejezem a véleményezést, mert félek önkéntelenül tele írnám a kedvenc jeleneteimmel.
Az biztos, hogy ezt a kötetet már nem adnám oda mondjuk egy 10 évesnek, vagy inkább ilyen közös olvasás keretein belül rágnám végig vele az eseményeket.
Viszont egyre inkább érzem, hogy jó döntés volt megszerezni a polcomra a sorozatot, mert a fiaimnak mindenképp meg akarom majd mutatni, és ha van hozzá kedvük akkor velük újra olvasni.

Celestina>!
Cressida Cowell: Így lopd el egy sárkány kardját

Néha komolyan sajnálom,hogy nem teljesen hűen adaptálták Cressida Cowell műveit..
Volt itt megható,aranyos,izgalmas,félelmetes jelenet bőven.Talán az eddigi legjobb kötet-mivel itt már komolyra fordultak dolgok és világos lett mi volt az előző kötetek értelme -,a 3.kötet pedig minőségben ezután következik szerintem.Hablaty karaktere sokat fejlődött-talán túl gyorsan is-bár az előző kötetben is tapasztalhattuk,hogy már kezd felnőni.Halvér az igaz barátja(amikor bebizonyítja,mennyire is az..tisztára meghatódtam:,))és Kamikazit is egyre jobban kezdem még kedvelni .Ki hitte volna,hogy egyszer spoiler és már teljesen egyenrangúnak gondolja a fiúkat a lányokkal.;) Ő is sokat fejlődött a felbukkanása óta,jobban csípem,mint Astridot a DreamWorks adaptációban.Nagyon várom hogy folytathassam a 10.könyvvel.:)<3

janee>!
Cressida Cowell: Így lopd el egy sárkány kardját

Szeretem ezt a sorozatot, de úgy érzem egyre laposodik, amit nagyon sajnálok… Mondjuk gyerekszemmel még mindig izgalmas és kalandos, ráadásul függővéges is, ezért biztosan folytatni fogjuk. Ám mostanra teljesen megfordultak az arányok, ezek a részek már sokkal inkább Hablatyról szólnak, ami persze még rendben is lenne, de az első könyvek olyan jók voltak, hogy azt hiszem ott túl magasra tettem a lécet. Egyébként voltak benne jó fordulatok, nagy jelenetek, szóval kíváncsi vagyok mit hoz ki még ebből az írónő, és végül is a lényeg, hogy Fogatlant egyszerűen nem lehet megunni! :)

Hippoforaccus>!

Ejha!
Egészen más hangulatú történet, mint az eddigiek.
Jóval sötétebb, sőt mi több, véresebb az egész.
Az eddigieket simán a kezébe nyomtam volna egy 6-8 évesnek, de ezen már elgondolkoznék és ingerküszöbtől függően akár 10 éves korig is várnék vele.
Mindezt párosítva az eddigi kicsit bugyuta illusztrációkkal egyre jobban tetszik a sorozat.

A_Nagy_Levin P>!

Öhm.
Sajnálom, hogy a legnagyobb fordulatnak szánt regény esik hanyatt. Tudom, hogy nem én vagyok a célközönség, és ezért talán négy csillagot kellene adnom, de a deus ex machinák mindig fájnak. És persze, nem ez az első, mégis kellemetlen. Persze, nem az a cél, hogy hiteles legyen, mégis olyan, mintha a Mondanivaló (sic!) maga mögé utasította volna a világépítést és a mértékletességet (Hablaty beszéde).
Nade, valószínűleg a célközönség rongyosra izgulja majd magát,és végülis ez számít.

BBetti86 >!
Cressida Cowell: Így lopd el egy sárkány kardját

Az eddigi leghosszabb kötet, és szerkezetében is mer egy kicsit bonyolítani a szerző. Az elején megbontja az időrendet, ezzel kicsit feldobja a cselekményt – bár utána visszatér a lineáris cselekményvezetéshez, hogy a kisebbek is könnyen értsék a történetet.
Látszólag a szokásos menetrendet követi a sztori. Vikingek nehéz helyzetben, egy kihívás, ahol Hablatynak bizonyítania kell a rátermettségét. Amivel most több, hogy az átívelő szálat is építi a szerző. Már közeledik a végjáték, és erőteljesebben használja a korábban történtek részleteit, a visszatérő szereplőket. Már nem áll, hogy össze-vissza is olvashatóak a részek és önállóak. Ez táplálkozik az előzményekből, és készíti elő a folytatást. Ez tetszett benne.
Még mindig kalandos, aranyos. Megvan a humora, a szereplők pozitív célokért küzdenek. Még mindig mesehősök, akiket könnyen osztunk jók és rosszakra.
Újat azonban nem tanít, mindössze őrzi a korábbi kötetek erősségeit.

youlcsi>!

Termetes Pléhpofa, Hablaty apja, régi vágású viking hős volt: focilabdányi izmok dudorodtak karján, szakálla szanaszét állt, mintha villám csapott volna bele, agysejtjei pedig egy aprócska mokkáskanálban is elfértek volna.

Kapcsolódó szócikkek: III. Hablaty Harákoló Harald
youlcsi>!

Agyakevés Triplatoka nem volt jó vívó. Könnyebb volt átugrani, mint megkerülni, és annyira ostoba volt, hogy állítólag egyszer a saját karját nézte ellenfélnek.

loci93 I>!

– Ezekben a körmökben több a halál, mint egy patikában – mondta Szipirty.

186. oldal (Digitanart Stúdió, 2017)

Kapcsolódó szócikkek: halál · köröm · méreg
csiszárzsany>!

Így kezdődnek a háborúk.
Így kezdődött meg végül az emberek és a sárkányok közötti utolsó Nagy Háború is. Így lett a sokak által gyűlölt Alvin az emberek seregének parancsnoka. Háborúban különös dolgok történnek, sokszor szörnyű emberek kezébe kerül hatalom

youlcsi>!

[…] szörnyen nehéz úgy vívni, hogy az embernek egy sárkány kapaszkodik a fejébe.

youlcsi>!

A kistesók már a sötét középkorban is olyanok voltak, mint ma.

BBetti86 >!

A felnőtté válás néha olyan gyorsan történik, hogy mindenkit meglep.

297. oldal - 17. fejezet

Így neveld a sárkányodat! sorozat · Összehasonlítás