Így ​lopd el egy sárkány kardját (Így neveld a sárkányodat! 9.) 6 csillagozás

Cressida Cowell: Így lopd el egy sárkány kardját

III. HABLATY HARÁKOLÓ HARALD nagyszerű kardforgató, sárkánysuttogó volt, s emellett a valaha élt legnagyobb viking hős.

Rossz idők járnak a Barbár-szigetvilágra – mintha átok ülne a világon!
Vajon meg tudja Hablaty őrizni a kardját? El tud fojtani egy sárkánylázadást? És meg tudja akadályozni, hogy Alvin legyen Mégvadabbnyugat következő Királya?

„Aki még nem fedezte fel magának Hablatyot, az a kortárs gyermekirodalom egyik legnagyszerűbb történetéből maradt ki.”
GUARDIAN

Eredeti mű: Cressida Cowell: How to Steal a Dragon's Sword

420 oldal · ISBN: 9786155716041 · Fordította: Dudik Annamária Éva
Digitanart Stúdió, Budapest, 2017
396 oldal · ISBN: 9786158041782 · Fordította: Dudik Annamária Éva · Illusztrálta: Cressida Cowell

A_Nagy_Levin P
Cressida Cowell: Így lopd el egy sárkány kardját

Öhm.
Sajnálom, hogy a legnagyobb fordulatnak szánt regény esik hanyatt. Tudom, hogy nem én vagyok a célközönség, és ezért talán négy csillagot kellene adnom, de a deus ex machinák mindig fájnak. És persze, nem ez az első, mégis kellemetlen. Persze, nem az a cél, hogy hiteles legyen, mégis olyan, mintha a Mondanivaló (sic!) maga mögé utasította volna a világépítést és a mértékletességet (Hablaty beszéde).
Nade, valószínűleg a célközönség rongyosra izgulja majd magát,és végülis ez számít.

youlcsi

Termetes Pléhpofa, Hablaty apja, régi vágású viking hős volt: focilabdányi izmok dudorodtak karján, szakálla szanaszét állt, mintha villám csapott volna bele, agysejtjei pedig egy aprócska mokkáskanálban is elfértek volna.

youlcsi

Agyakevés Triplatoka nem volt jó vívó. Könnyebb volt átugrani, mint megkerülni, és annyira ostoba volt, hogy állítólag egyszer a saját karját nézte ellenfélnek.

youlcsi

(…) szörnyen nehéz úgy vívni, hogy az embernek egy sárkány kapaszkodik a fejébe.

youlcsi

A kistesók már a sötét középkorban is olyanok voltak, mint ma.

Így neveld a sárkányodat! sorozat · Összehasonlítás