Így ​lehetsz kalóz (Így neveld a sárkányodat! 2.) 74 csillagozás

Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

Ebben a kötetben Harald és társai egy kalózképző tanfolyamon vesznek részt, és eközben egy koporsóra bukkannak. Amikor kinyitják, egy élő embert találnak benne. Az illető nemsokára Harald legvérszomjasabb ellensége lesz…

Eredeti mű: Cressida Cowell: How to Be a Pirate

Eredeti megjelenés éve: 2004

244 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638962768 · Fordította: Dudik Annamária Éva · Illusztrálta: Cressida Cowell
Egmont-Hungary, Budapest, 2007
224 oldal · ISBN: 9789636287177 · Fordította: Dudik Annamária Éva

Kapcsolódó zóna

!

Cressida Cowell

17 tag · 14 karc · Utolsó karc: 2019. július 7., 20:24 · Bővebben

phetei P
Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

Talán még jobb is volt mint az első. A második rajzfilm ne tántorítson el senkit, szerencsére nem sok köze van ehhez a könyvhöz.
A mozihoz képest a legnagyobb különbség, hogy itt egyelőre igazából nagyobb hangsúly van a vikingeken és az ő egymáshoz fűződő viszonyukon, mint a Hablaty – Fogatlan kapcsolaton, illetve Fogatlan se egy ritka szupersárkány, hanem csak egy olyan kis hétköznapi akárcsak Hablaty.
A sztori továbbra is könnyed, laza, kellemes arányban humoros. A humor pedig nem válik erőltetetté, hanem tökéleseten illeszkedik a világ hangulatához. Az ifjúsági jelleg miatt van benne egy kis „hülyék a felnőttek, a gyerekek látják jól a dolgokat” vonal, de ez nem válik zavaróvá és hát ez is a zsáner jellegzetessége azt hiszem. :)
Tökéletes kikapcsolódás, amit bármikor elő lehet venni, ha egy kis szünetre vágyik az ember. Tényleg csak ajánlani tudom mindenkinek. :)

Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

Ugyanúgy tetszett mint az első része :) Talán most kicsit izgalmasabb volt a történet, a kincskeresés miatt, de itt is ugyanaz a véleményem mint az első könyvnél.
Fogatlanon már az első könyv kezdetétől nevetek.:D annyira aranyos hogy próbál nagy sárkány lenni, és folyton halat akar :D
Itt is nagyon tetszettek az illusztrációk, főleg a halas oldalak, meg a sértésfüzet, az órarend,minden:D
mivel a harmadik könyvet olvastam először,így a negyedik könyvet várom, hogy olvashassam:D

KingucK
Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

A történet most is izgalmas volt, talán még fordulatosabb, mint az első része. Értékelem az erkölcsi mondanivalóját és az alakok vicces megalkotását. A legkisebb vikingpalánta, akitől mindenki azt várja, hogy felnő az örökölt feladathoz igyekszik teljesíteni a kihívásokat, még ha nem is sok reményt fűz hozzá.
Szórakoztató kikapcsolódásnak tökéletes.

Siberian_girl
Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

Hangoskönyvként hallgattam és ez a resz sem lopta be magát a szívembe, viszont határozottan jobban tetszett ez a rész az előzőnél. Hablaty a végén nagyot alakított, bár ez azért sejthető volt. Fogatlant pedig egyszerűen nem lehet nem imádni.

Lilla
Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

Az elején nagyon dedósnak éreztem (mint az 1.részt is), de a végére szinte már komoly volt és tanulságos.
De azt még mindig nem értem, hogy miért csak Hablaty képes normálisan és logikusan gondolkodni. :D
Fogatlan nyafogása nagyon irritált, de a végére ez sem érdekelt, mivel segített Hablatynak. :)
Ez az a tipikus 1-2 napos olvasmány, laza, érdekes és izgalmas sztorival.
Egész jó ez a könyv, rosszabbra számítottam. :D

tees06
Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

Az első kötethez viszonyítva sokkal izgalmasabb, kalandosabb ez a történet. Hablaty mellett barátja, Halvér is előtérbe kerül, amely nekem nagyon tetszett. Így ugyanis nemcsak Hablaty okoz számunkra meglepetéseket, hanem ő is. Mindkét karaktert nagyon kedvelem, illetve Fogatlan is sokkal barátságosabb, szerethetőbb volt ebben a történetben. Alvin karakterét pedig nagyon jól eltalálta az írónő. Csak további kedvet adott a sorozathoz mindezekkel. :)
A rajzok pedig igen is nagyon jók, és illenek a könyv gyermeki légköréhez. :)
Bővebben:

Enikő_Darai_Enii P
Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

Izgalmasabb volt mint az első része, már amennyire egy gyerekkönyv izgalmas tud lenni.
A cselekmény megmaradt ugyanannak a könnyed, humoros alkotásnak, ami eddig is volt. És ki kell emelnem, hogy a humoros vonal egyáltalán nem erőltetetty hanem tökéletesen illik a világhoz, a helyzethez. Gyerek-ifjúsági könyv lévén, megvan benne az a bizonyos „mi mindent jobban tudunk, mint a felnőttek”, de engem nem zavart, még ha soha nem is volt ilyen korszakom.
Kikapcsolódásnak továbbra is tökéletesen megfelel, ha az ember elfáradt agyilag is és tényleg csak pihenni vágyik.

ValerinLanz P
Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

Sokkal jobban tetszett, mint az előző! Végre látszik, hogy Hablaty és Fogatlan kezd összemelegedni, és most a sárkány sem volt annyira elviselhetetlen. Már-már kedvem lett volna megsimogatni, megdicsérgetni… habár lehet, ő sosem ismerné el, hogy azért menti meg mindig Hablatyot, mert kezd ragaszkodni hozzá. :)
Nagyon kedvemre volt a NAGY TANULSÁG is. spoiler
Nagyon gyorsan olvasható, a nyelvezete ifjúsági, mégis tele van poénokkal, csatával, sárkányokkal, így az idősebb korosztály is élvezheti. Talán azért is tetszett jobban, mert ez már egyáltalán nem kapcsolódott a filmekhez.

Veron P
Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

Először persze az animációsat láttam, és nagyon tetszett, szóval be kellett vizsgálni a könyveket is. Már az első résznél meg kellett állapítanom, hogy a könyvek azért nagyon mások – sokkal fiatalabb korosztályoknak is élvezhető, mesésebb-lájtosabb az egész, de aranyos.
A kötet és a film között kb annyi az egyezés, hogy szereplenek benne kalózok… Ettől eltekintve egész jó kis sztori (persze egyszerűbb, mint a film)… Harald tovább próbál haladni a főnökké válás útján, és persze van gonosz is, meg híres ős is… És persze Fogatlan (aki itt egy picit más, szintén…)
A közelében sincs a filmeknek, de ha vki egy kedves, egyszerű, mégis egyedi sárkányos sztorit keresne (mondjuk a gyerekeinek), megér egy próbát :) (Előbb-utóbb valószínűleg én is folytatni fogom. Ha kell majd megint egy Í-s cím, másnem, ugye…)

Black_Angel

– Idióták! – füstölgött Halvér. – Idióták!!! Körül vagyok véve olyan emberekkel, akiknek hínár van az agya helyén.

Black_Angel

– Milyen kár – mondta Halvér – , hogy még az orrlyukad is nagyobb az agyadnál.

Habók P

A kalózok kardforgatásának szabálya az, hogy… nincsenek szabályok.

1. Kardforgatás a tengeren

Habók P

A Számkivetettek annyiban hasonlítanak a Kopponyákra, hogy az ember azt reméli, leélhet egy életet anélkül, hogy találkoznia kellene velük, azt meg végképp szeretné elkerülni, hogy MINDKETTŐVEL összefusson egyetlen délelőtt alatt.

tees06

A Viharpenge mindig is balra húzott egy kicsit. És nem mindig az a Legjobb, ami annak látszik.

Amare

– Bravó! – tapsolt Alvin, Harald meg csodálkozva pillantott fel.
– De megint elestem.
– De milyen elegánsan!