63. legjobb meseregény könyv a molyok értékelése alapján

Így ​lehetsz kalóz (Így neveld a sárkányodat! 2.) 100 csillagozás

Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

Ebben a kötetben Harald és társai egy kalózképző tanfolyamon vesznek részt, és eközben egy koporsóra bukkannak. Amikor kinyitják, egy élő embert találnak benne. Az illető nemsokára Harald legvérszomjasabb ellensége lesz…

Eredeti megjelenés éve: 2004

244 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638962768 · Fordította: Dudik Annamária Éva · Illusztrálta: Cressida Cowell
Egmont-Hungary, Budapest, 2007
224 oldal · ISBN: 9789636287177 · Fordította: Dudik Annamária Éva

Kapcsolódó zóna

!

Cressida Cowell

21 tag · 17 karc · Utolsó karc: 2020. június 14., 17:29 · Bővebben

phetei P>!
Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

Talán még jobb is volt mint az első. A második rajzfilm ne tántorítson el senkit, szerencsére nem sok köze van ehhez a könyvhöz.
A mozihoz képest a legnagyobb különbség, hogy itt egyelőre igazából nagyobb hangsúly van a vikingeken és az ő egymáshoz fűződő viszonyukon, mint a Hablaty – Fogatlan kapcsolaton, illetve Fogatlan se egy ritka szupersárkány, hanem csak egy olyan kis hétköznapi akárcsak Hablaty.
A sztori továbbra is könnyed, laza, kellemes arányban humoros. A humor pedig nem válik erőltetetté, hanem tökéleseten illeszkedik a világ hangulatához. Az ifjúsági jelleg miatt van benne egy kis „hülyék a felnőttek, a gyerekek látják jól a dolgokat” vonal, de ez nem válik zavaróvá és hát ez is a zsáner jellegzetessége azt hiszem. :)
Tökéletes kikapcsolódás, amit bármikor elő lehet venni, ha egy kis szünetre vágyik az ember. Tényleg csak ajánlani tudom mindenkinek. :)

Ferger_Jolcsi P>!
Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

Úgy érzem, hogy ez a meseregény nem nekem íródott. Nem volt rossz, kalandos, humoros, jó kis fantasy könyv, de valahogy mégse éreztem azt, hogy ez valóban tetszett volna nekem. Nagyon nagy rajongótábora van a sorozatnak, de én az animációs filmeket se szeretem ebből a meséből. Ettől függetlenül értékelni tudtam a vicces jeleneteket, illetve a humoros illusztrációkat, szóval annyira nem értékelem alul a könyvet, mert annyira nem rossz, csak egyszerűen nem nekem való. Ezúttal főszereplőink egy kincs nyomába szegődnek, kalandos utat járnak be közben. A történet vége volt az, ami nagyon-nagyon tetszett, tanulságot is véltem felfedezni benne. Kíváncsi vagyok a következő kötetre is, hátha az majd jobban fog tetszeni.

Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

Ugyanúgy tetszett mint az első része :) Talán most kicsit izgalmasabb volt a történet, a kincskeresés miatt, de itt is ugyanaz a véleményem mint az első könyvnél.
Fogatlanon már az első könyv kezdetétől nevetek.:D annyira aranyos hogy próbál nagy sárkány lenni, és folyton halat akar :D
Itt is nagyon tetszettek az illusztrációk, főleg a halas oldalak, meg a sértésfüzet, az órarend,minden:D
mivel a harmadik könyvet olvastam először,így a negyedik könyvet várom, hogy olvashassam:D

KingucK P>!
Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

A történet most is izgalmas volt, talán még fordulatosabb, mint az első része. Értékelem az erkölcsi mondanivalóját és az alakok vicces megalkotását. A legkisebb vikingpalánta, akitől mindenki azt várja, hogy felnő az örökölt feladathoz igyekszik teljesíteni a kihívásokat, még ha nem is sok reményt fűz hozzá.
Szórakoztató kikapcsolódásnak tökéletes.

FLauraM>!
Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

Hangoskönyvként hallgattam és ez a resz sem lopta be magát a szívembe, viszont határozottan jobban tetszett ez a rész az előzőnél. Hablaty a végén nagyot alakított, bár ez azért sejthető volt. Fogatlant pedig egyszerűen nem lehet nem imádni.

Lilla>!
Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

Az elején nagyon dedósnak éreztem (mint az 1.részt is), de a végére szinte már komoly volt és tanulságos.
De azt még mindig nem értem, hogy miért csak Hablaty képes normálisan és logikusan gondolkodni. :D
Fogatlan nyafogása nagyon irritált, de a végére ez sem érdekelt, mivel segített Hablatynak. :)
Ez az a tipikus 1-2 napos olvasmány, laza, érdekes és izgalmas sztorival.
Egész jó ez a könyv, rosszabbra számítottam. :D

ValerinLanz P>!
Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

Sokkal jobban tetszett, mint az előző! Végre látszik, hogy Hablaty és Fogatlan kezd összemelegedni, és most a sárkány sem volt annyira elviselhetetlen. Már-már kedvem lett volna megsimogatni, megdicsérgetni… habár lehet, ő sosem ismerné el, hogy azért menti meg mindig Hablatyot, mert kezd ragaszkodni hozzá. :)
Nagyon kedvemre volt a NAGY TANULSÁG is. spoiler
Nagyon gyorsan olvasható, a nyelvezete ifjúsági, mégis tele van poénokkal, csatával, sárkányokkal, így az idősebb korosztály is élvezheti. Talán azért is tetszett jobban, mert ez már egyáltalán nem kapcsolódott a filmekhez.

tees06>!
Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

Az első kötethez viszonyítva sokkal izgalmasabb, kalandosabb ez a történet. Hablaty mellett barátja, Halvér is előtérbe kerül, amely nekem nagyon tetszett. Így ugyanis nemcsak Hablaty okoz számunkra meglepetéseket, hanem ő is. Mindkét karaktert nagyon kedvelem, illetve Fogatlan is sokkal barátságosabb, szerethetőbb volt ebben a történetben. Alvin karakterét pedig nagyon jól eltalálta az írónő. Csak további kedvet adott a sorozathoz mindezekkel. :)
A rajzok pedig igen is nagyon jók, és illenek a könyv gyermeki légköréhez. :)
Bővebben:

Enikő_Darai_Enii P>!
Cressida Cowell: Így lehetsz kalóz

Izgalmasabb volt mint az első része, már amennyire egy gyerekkönyv izgalmas tud lenni.
A cselekmény megmaradt ugyanannak a könnyed, humoros alkotásnak, ami eddig is volt. És ki kell emelnem, hogy a humoros vonal egyáltalán nem erőltetetty hanem tökéletesen illik a világhoz, a helyzethez. Gyerek-ifjúsági könyv lévén, megvan benne az a bizonyos „mi mindent jobban tudunk, mint a felnőttek”, de engem nem zavart, még ha soha nem is volt ilyen korszakom.
Kikapcsolódásnak továbbra is tökéletesen megfelel, ha az ember elfáradt agyilag is és tényleg csak pihenni vágyik.

Black_Angel>!

– Idióták! – füstölgött Halvér. – Idióták!!! Körül vagyok véve olyan emberekkel, akiknek hínár van az agya helyén.

Black_Angel>!

– Milyen kár – mondta Halvér – , hogy még az orrlyukad is nagyobb az agyadnál.

Habók P>!

A kalózok kardforgatásának szabálya az, hogy… nincsenek szabályok.

1. Kardforgatás a tengeren

EmeseGx >!

– A Hablaty Harákolók mindig is kitűnő kardforgatók voltak. Nyilván a vérünkben van… Ott van például az ükapám, Szörnyű Szőrmók. Ő volt a valaha élt LEGJOBB kardforgató…
– Lehet, de TE speciel fogtál már kardot a kezedben? – kérdezte Halvér
– Hát, nem… – vallotta meg Hablaty –, de sokat olvastam a mozdulatokról…

Habók P>!

A Számkivetettek annyiban hasonlítanak a Kopponyákra, hogy az ember azt reméli, leélhet egy életet anélkül, hogy találkoznia kellene velük, azt meg végképp szeretné elkerülni, hogy MINDKETTŐVEL összefusson egyetlen délelőtt alatt.

tees06>!

A Viharpenge mindig is balra húzott egy kicsit. És nem mindig az a Legjobb, ami annak látszik.

Amare>!

– Bravó! – tapsolt Alvin, Harald meg csodálkozva pillantott fel.
– De megint elestem.
– De milyen elegánsan!