Batman ​– A Denevérember 54 csillagozás

Craig Shaw Gardner: Batman – A Denevérember

Senki sem tudja ki is ő valójában.
És azt sem, mikor és hol fog váratlanul felbukkanni.
Gotham City polgárai a védelmezőjüket látják benne.
Élő legenda ő, akit a nép csak Batmannek, Denevérembernek nevez.
A nagyváros romlottságának fortyogó méregfazekában egy mészfehér arcú, zöld hajú, örökösen vigyorgó jelenség születik.
A neve: Joker. Magának akarja a világ minden gazdagságát és hatalmát.
A jó és a rossz időtlen és kíméletlen harcában Batman és Joker végső összecsapása a csúcs.
A végső párbaj…

Eredeti cím: Batman

Eredeti megjelenés éve: 1989

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Denevér

MAHIR / RTV, Budapest, 1989
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637860045 · Fordította: Trethon Judit

Joker

Craig Shaw Gardner: Batman – A Denevérember

Ezerszer jobb volt, mint a film. Apró részleteket is feltárt a könyv. Izgalmas volt és humoros. Imádtam Batmant és Jokert. A későbbiekben a történet csomószor megváltozott. De ez örök Klasszikus!

Kovács_Cintia_2>!
Craig Shaw Gardner: Batman – A Denevérember

Ez a könyv hiperpöpec volt, ahogy a film is az. Nagy mélységekbe nem ment bele, nem kellett túl sok nyafit és hisztit olvasni még Vicky Vale-től sem, és mégis átjárt az a jó öreg Gotham-i hangulat, ami elkap a filmezés és a videójátékozás közben is. Jokert pedig nem lehet nem szeretni spoiler, a humora, akárcsak az enyém. Batman világában különben az a vonzó számomra, hogy a gonosz karakterek sokkal menőbbek és királyabbak mint a jók.

Morn>!
Craig Shaw Gardner: Batman – A Denevérember

Azt hiszem, Batman filmben az igazi (kövezés előtt: nem, nem olvastam még a képregényeket, így nincs összehasonlítási alapom, de valszeg az jönne ki győztesként egy párviadalból). Regényként akadtak benne furcsa részek, főleg, ami a részleteket illeti. Lehet, a filmre nem emlékszem már teljesen, de hol van benne naplementés lovaglás? Meg csak szerintem irtó gáz első randi ez?
Joker figurája sem volt olyan magával ragadó, hiányzott Nicholson játéka (Ledgert is nagyon szeretem, de szerintem mindkét verzió szerethető, nem ugyanazt a figurát hozzák). Leírva olyan kis… béna volt. Főleg, hogy variáltak a sztorival, írtak bele pluszt is, meg volt benne ömlengés is.
A tördelésre fért volna még rá egy átnézés, mert volt, ahol sorkihagyás nélkül haladt tovább a történet, és már egy másik szereplő nézőpontjából olvashattunk. Belezavarodtam olykor.
Összességében azonban kellemes, kikapcsolódós olvasmány volt, bár számomra nem nyújtott semmi extrát. Inkább nézném újra. Vagy a Lego Batmant, mert abban Joker irtó cuki, és Batman létjogosultsága tényleg megkérdőjeleződik, ha nincs Joker, aki szembeszálljon vele (a többi ellenség elég tré). No meg szeretem, ahogy Batman is pellengérre van állítva (bár ezt a HISHE is nagyon jól csinálja a SuperCaféval azért a Villian Pub a kedvenc).

MAHIR / RTV, Budapest, 1989
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637860045 · Fordította: Trethon Judit
krlany IP>!
Craig Shaw Gardner: Batman – A Denevérember

Hát nem vagyok valami nagy Batman rajongó, a filmek közül is csak az első kettőt láttam, de ez a könyv sem győzött meg arról, hogy annak kéne lennem. Egyébként valami leárazáson vágták hozzám, és ha már kultusz van körülötte, úgy gondoltam illene belepillantanom, látókör szélesítés, miegysmásképpen.

Craig Shaw Gardner: Batman – A Denevérember

Táncoltál-e valaha is az ördöggel a sápadt holdfényben?

Batman és denevérmániás vagyok. Ezen kívül imádom Jokert. :) Ez a könyv egy gyöngyszem.

kokaiakos>!
Craig Shaw Gardner: Batman – A Denevérember

A filmet láttam már sokszor és karácsonyi ajándékként nagyon örültem a könyvnek. Nem is csalódtam. kellemes olvasmány, pörög és Joker alakja valami eszméletlen jó! Érdekes számomra, hogy nem is annyira Bruce volt a középpontban, hanem Joker :D Nincs benne semmi felesleges információ. Van olyan jó, mint a film!

diojudit_92>!
Craig Shaw Gardner: Batman – A Denevérember

Kellemes egy könyv, mint kis Batmanfan is azt mondom, hogy jól el lettek benne találva a dolgok. Klasszikus film ide vagy oda, a könyv jobban bejött, sokkal realisztikusabbak benne Joker őrültségei. Mondjuk kicsit színpadiasabb véget vàrtam a „Művész úrtól”…

kage_sama>!
Craig Shaw Gardner: Batman – A Denevérember

Bele tudtam magam temetni a könyv olvasásába. Izgalmas volt, bár tény, hogy helyenként laposabb volt. A filmet nagyon régen láttam, de egyes jelenetek olvasásánál beugrottak a képsorok.

Sumire>!
Craig Shaw Gardner: Batman – A Denevérember

Érdekes élmény volt olvasni ezt a könyvet. Mindig is Batman volt a legkevésbé szimpatikus a szuperhősök közül, valahogy nem mozgatta meg a fantáziámat. A filmeket sem láttam, de a könyv után biztos teszek velük egy próbát, mert olvasás közben sokszor volt eszemben, hogy ez vagy az a jelenet filmben mennyire jó lehet.
Az pedig egyértelművé vált, hogy könyvek terén ez nem az én műfajom. Olvastatta magát, viszont nem kötött le eléggé, hogy azt mondjam, jó volt olvasni.

marcipáncica P>!
Craig Shaw Gardner: Batman – A Denevérember

A mai napig ez a Batman film a kedvencem mind közül, úgyhogy amikor rábukkantam a könyvre, tudtam, hogy el kell olvasnom. Nos, ez az, aminek látszik, a film regényváltozata, pörög az esemény, nincsenek hosszas elkalandozások, leírások, a történet szinte végig követi a film cselekményt, pont annyi plusz részlettel és információval kiegészítve, amitől megéri elolvasni. Könnyű ponyva olvasmány, a filmet szeretőknek ajánlott.

Emmonita P>!

Táncoltál valaha az ördöggel a sápadt holdfényben?

Külsőm csupa mosoly, nevetés,
Mosolyom örömöt kínál,
Ám lelkem mélyén zokogok,
És hidd el drágám, jobb lenne,
Ha te is velem sírnál…

Mindenütt a napfény ragyogjon,
Süssön boldogság minden arcon!
SZERESSÉTEK JOKERT!

R4ms3s P>!

Joker felkapta a mappát, és szinte ugyanazzal a mozdulattal már ki is nyitotta, és az asztalra téve szétterítette. A benne lévő képek elején divatfotók voltak.
– Ez elég szar – bökte ki Joker
A magazinok címlapjára készített fotókat is undorral lapozgatta.
– Ez is mind szar – ismételte meg előbbi véleményét.
Egyre gyorsabban forgatta a lapokat, államfők portréit, világeseményeket, szép tájakat láthatott rajtuk.
– Szar, szar, és megint csak szar – skandálta.
Egyszer csak abbahagyta a lapozgatást.
– Végre valami igazán jó munka!
[…]
– Ezek koponyák – áradozott Joker. – A hullák.

Kovács_Cintia_2>!

– Segít nekem? – kérdezte.
– Természetesen. De most én kérdeznék valamit. Nem akar véletlenül a feleségem lenni?
– Talán akarok – válaszolta nevetve a lány. – Szokott horkolni?
– Nem, de majd megtanulok

Emmonita P>!

[…] válaszolj egy találós kérdésemre: Mi az – vörös, véres és nincs agya?

Emmonita P>!

Úgy látszik, Batman több annál, mint aminek gondolta. Nemcsak egy vagány, aki abban leli örömét, hogy más vagányokat készítsen ki egy fura köpenyben grasszálva.

R4ms3s P>!

Jobb kezében egy szál rózsát tartott, jobb vállán degeszre tömött oldalzsák lógott. Vicki teljesen kitárta az ajtót. Mindig is bolondult a rózsáért. Átvette és kérte, fáradjon be.