Görög ​regék 18 csillagozás

Cox György: Görög regék Cox György: Görög regék Cox György: Görög regék Cox György: Görög regék Cox György: Görög regék Cox György: Görög regék Cox György: Görög regék

A mitológia felbecsülhetetlen kalauz, mely visszavezet bennünket az emberiség bölcsője közelébe, megmutatja fajunk fejlődésének azon vidékeit, melyeket a történetírás még nem fedezett fel. Tehát mindenki, akit a görögök őstörténete érdekel, aki szeretné megtudni és kutatni a valóság és a hitvilág közötti különbséget, mindaz bizonyára nem közönséges érdeklődéssel fogja olvasni, tanulni, vizsgálni a mítoszokat.
Nem tudományos rendszerbe összeszedett mitológiát tart a kezében az olvasó, hanem görög mítoszokat vagy regéket olyan alakban, amilyenben őket a görög nemzet őskorában egyik ember a másiknak elmesélte. Ezen ős görög regéket a későbbi görög költőkés regegyűjtők mesterkélten kibővítették, és ezáltal elvesztette eredetiségét. Bizonyára érdeklődéssel, sőt gyönyörűséggel fogja olvasni az itt található regéket, melyeket a múltban oly dicső görög nép költői szelleme teremtett.

Anno, Budapest, 2005
440 oldal · ISBN: 9639066281 · Fordította: Komáromy Lajos
Könyvmíves, Budapest, 2003
346 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639778856 · Illusztrálta: Pogonyi Zoltán
Black & White, Nyíregyháza, 2003
320 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639452084 · Fordította: Komáromy Lajos

EszkiMóczy>!
Cox György: Görög regék

öööö…nem ma fogom kiolvasni. Ez olyan könyv, amit az ember csak úgy a szombat délutánján nem vesz le a könyvespolcról. Nekem vagy 10 év és egy kirándulás az Olimposz-hegyen kellett ahhoz, hogy nekiüljek. Nekem tetszik, annyi szent.

M_Martin>!
Cox György: Görög regék

Nagyon szeretem a görög mitológiát. Jó olvasmány volt.

lizke>!
Cox György: Görög regék

Görög regék, ennyi, de azért nem mindennapi olvasásra, tananyagkiegészítésnek viszont jó.

Caulker>!

Az én gyermekeim a legtisztább örömöket élvezik, midőn a munka után eljön az édes nyugalom órája. Ifjan erősek, tagjaikban virgoncság s viruló egészség; öreg napjaikban boldogan leélt életre tekintenek vissza, s midőn a halál álmára hajtják le fejüket, nevük jó tetteikért tiszteletben marad az emberek előtt.

Caulker>!

Talán meghallgatja könyörgésünket, de ha nem hallgatná meg, akkor se essetek kétségbe, mert a legkedvezőbb előjel birtokában vagyunk, melyet még az istenek se vehetnek el tőlünk; és ez az, hogy hazánkért harcolunk.

193. oldal, Hektór és Andromakhé